Re: цензії

05.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, мов цвяхи, вийняті з долонь
Пароль до вирію
30.10.2024|Михайло Жайворон
Воскресіння у слові
30.10.2024|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
«Хотіла б я піснею стати...»
28.10.2024|Олена Даниліна, філологиня, письменниця, арттерапевтиня
У війни не дитяче обличчя
27.10.2024|Євгенія Юрченко
Драматично-поетичний світ Ігоря Павлюка
25.10.2024|Ігор Чорний
Примари минулого
20.10.2024|Євгенія Юрченко
Пан на своїй землі
19.10.2024|Антоніна Царук, м. Кропивницький
Видобувач поезії з буднів
17.10.2024|Альона Радецька, поетеса, літературна критикиня
Трансформація життєвих істин — шлях до самопізнання
Головна\Авторська колонка\Аморалка «по-білому»

Авторська колонка

Аморалка «по-білому»

НЕК запропонував до обговорення перелік сайтів, які комісія рекомендуватиме для перегляду дітям. До так званого «білого» списку потрапив і книжковий портал «Буквоїд». Я досить іронічно поставився до факту сертифікації Нацкомісією нашого порталу. Бо переконаний, що жоден НЕК, ПЕК чи ШРЕК, жодна влада не здатна заборонити людині переглядати той чи інший сайт. А тим паче – змусити когось читати «рекомендоване». Та й «Буквоїд» не потребує владної підтримки, він знаний і без зайвих списків.

 

Але я переконаний: у час, коли з екранів українських телеканалів йде потік відвертої порнухи, давати рекомендації НЕК про те, що «льзя», а що «ніззя» дивитися у Інтернеті – повне безумство. Найкращим «фільтром» тут можуть стати лише батьки.  

Я не знаю, за яким принципом відбирав НЕК 50 сайтів, які він рекомендує для перегляду дітям. Не хочу аналізувати і кожен із цих ресурсів. Бо збагнути логіку, за якою Василь Костицький і К формували цей перелік важко. Світ Інтернету (у тому числі і літературного) набагато ширший, аніж НЕК собі може уявити. І тут я цілком погоджуюсь із «Другом читача», який дивується тому, що комісія проігнорувала усі сайти дитячих видавництв і інформаційні літературні ресурси. Утім, якщо «моралісти» читають і знають «Буквоїд», повірте, це обнадіює. Принаймні, я тепер спокійний: чиновники НЕК читали не лише заборонений ними ж роман «Жінка його мрії» Олеся Ульяненка. Вони, принаймні, мають бути знайомі із тенденціями сучасного літературного процесу. І не біда, що «Буквоїд» позначений у списку «моралістів» як електронна бібліотека. Адже у нас справді є он-лайн бібліотека, у якій зібрано багато цікавих творів класиків та сучасних українських авторів, котрі зовсім не соромно показати школярам.  

Хоча, так, як виявилося, думають не усі. От, приміром, інтернет-видання «Фраза» поставило під сумнів безпечність для дитячої психіки рецензій Андрія Кокотюхи на «Буквоїді». «Особенно интересным для детей должно быть будет раздел «Криминальное чтиво» с увлекательными рецензиями Андрея Кокотюхи на книги  «Психо назавжди»   или «Збоченці твого міста» о том, как «працівник абверу Ебергард Мокк шукає маніяка, котрий полює на цнотливих жінок, ґвалтує та відгризає ще в живих половину обличчя» , - пише Іван Барбудов із «Фрази». Ось таким чином до аморальних типів літератури  потрапив Кокотюха та автори книжок, які він рецензував - Сергій Лобода і Марек Краєвський. Останній, думаю, був би сильно заскочений цією обставиною. Для пана Барбудова додам: на сайті він ще міг знайти Поетичний боді-арт. Аліна Сваровскі, уривок із роману Олеся Ульяненка «Жінка його мрії» (опублікований у час заборони роману НЕК), а у електронній бібліотеці зустріти слова «анус», «прутень», «піхва», «шльондра», «трахатися» etc.  

До чого це я? До того, що у будь-якому обґрунтуванні недолугості дій НЕК мають звучати переконливі аргументи. Для мене особисто очевидно одне: комісія нині не виконує покладену на неї функцію із захисту суспільної моралі. І справа тут навіть не у Василі Костицькому та компанії. А в тому, що абсолютно вся влада в Україні, до якої і належить НЕК, є глибоко аморальною. Бо представники цієї влади безцеремонно брешуть із телеекранів, крадуть бюджетні гроші, ґвалтують дітей, вбивають людей тощо. Вони будують свою Україну, у якій є лімузини, палаци, гелікоптери, діаманти та кенгуру на дачах. Їм на все начхати. На нас, на НЕК, на мораль. На бідність, на високу смертність, на мову і книжки. Ось саме ця влада у особі пана Костицького закликає нас бути моральними. Скажіть, ну що може бути за це аморальнішим? Можу точно сказати, що не рецензії Кокотюхи чи слово «піхва» у тексті. 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

30.10.2024|14:38
У просторі ПЕН відбудеться зустріч із письменницею Оксаною Мороз у межах Кіноклубу Docudays UA
30.10.2024|13:44
10 причин відвідати Фестиваль “Земля Поетів” у Львові 9-10 листопада
28.10.2024|13:51
Оголошено довгі списки Книги року ВВС-2024
25.10.2024|09:29
Книгарня біля Софіївського парку: "Книгарня "Є" відкрила магазин в Умані
19.10.2024|09:56
Названі лавреати Міжнародного літературного конкурсу прози рукописів «Крилатий Лев»
17.10.2024|12:48
У видавництві “Чорні вівці” розпочався передпродаж підліткового зимового фентезі “Різдвяний експрес” Карін Ерландссон
17.10.2024|11:55
Розпочався конкурс на здобуття премії Drahomán Prize за 2024 рік
17.10.2024|11:33
Що читає Україна?: аналітика по областям
17.10.2024|11:27
«Liber 24»: як Україна вперше взяла участь у книжковому ярмарку в Барселон
11.10.2024|18:46
Киян запрошують обміняти російськомовні книжки на українські по “шокуючій знижці”


Партнери