Авторська колонка

Моя SVOБОДА

Український ска-панк гурт «SVOБОДА» є унікальний не тільки тим, що зміг поєднати в собі такі музичні напрями як фолк, ска, панк, реггі та гранж, але й тим, що почав свою діяльність в Санкт-Петербурзі.

В 2005 році лідер гурту – виходець з України (м. Маріуполь) Олександр Руденко – зміг зібрати однодумців-музикантів, заразити їх любов’ю до української мови, її мелодійності і милозвучності.  Пізніше до гурту приєдналася українка Тетяна Казакова, яка стала менеджером і почала займатися організацією концертів гурту не тільки в Росії, але й в Україні та Ізраїлі.

Всі музиканти мають вищу профільну освіту, а учасники духової секції одночасно задіяні у воєнних оркестрах Санкт-Петербурга та Маріїнського театру.

«SVOБОДА» активно культивує українські традиції, навіть презентація їхнього дебютного альбому «Первак», що відбулася 11 жовтня 2009 року в Санкт-Петербузькому клубі «Rossi’s» відбулася з суто нашим розмахом: гостей частували салом і горілкою.

Щодо альбому «Первак», то його презентація відбудеться і на Батьківщині гурту – 28 листопада 2009 року гурт «SVOБОДА» гратиме в київському «Докер пабі».

Чи варто йти на виступ «SVOБОДИ»?

Моє знайомство з їхньою творчістю відбулося на фестивалі День Незалежності з Махном у 2009 році. Ще коли гурт проводив саунд-чек, я зрозуміла, що буде відбуватися дещо феєричне. Мотиви пісень… Ні, їх не варто порівнювати ні з Гораном Бреговичем, ні з Manu Chao, або гуртом NIRVANA чи то «Ленінградом». Це дещо своєрідне і неповторне. Починаючи з першої пісні, молодь пішла в танок. Їхнє безумство тривало трохи більше години, але ніхто не втомився.

Кожна композиція «SVOБОДИ» по-своєму досконала. Головне, що в творчості цього гурту ви знайдете щось своє, самобутнє, первородне. Слухаючи їхню музику, ніби повертаєшся в далекі часи, коли язичники виконували свої ритуальні грища коло вогню. Вона гіпнотизує, дає позитивний заряд на цілий день, дає волю емоціям і інстинктам.

Особисто мені хотілося б відзначити такі композиції: жартівливі «Чоботи з Бугая», «Мама Анархія», революційну «Цыпленок Жареный», трохи шизофренічну «Ганджубейло», актуальні «Весела країна» та «NATO». Зрештою, професіонали не лажають і я не можу сказати, що якась композиція гірша за іншу. Просто вони різні. І слухач сам обере для себе свою.

Та якби там не було справжні анархісти грають справжню революційну музику, вдало поєднуючи непоєднуване, заражаючи нас любов’ю до рідного краю і рідної мови.

За час свого існування «SVOБОДА»  встигла взяти участь у 600 концертах, виступити на корпоративах, різних мистецьких фестивалях, таких як «Рок Січ», День свободы и независимости, День незалежності з Махном, «Рок против наркотиков», «Арт-пляж» та ін.

Слухаючи «SVOБОДУ» - ми підтримуємо наше, українське, самобутнє і безперечно, надміру талановите. Ми слухаємо саму СВОБОДУ!



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus


Партнери