Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Re:цензії
Оксана Радушинська: Практично «запоєм» читаю майбутні дитячі бестселери
На запитання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає письменниця та журналістка Оксана Радушинська.
Що Ви читали останнім часом? Ваші враження.
Можу щиро порадіти за людей, котрим вдається стежити за усіма новинками українського та світового книговидання і бути в курсі того, що нині модно читати, а що - не дуже. На жаль (а може, й на щастя), я до такої когорти не належу ще з часів свого навчання у виші, коли на перший план виступила навчальна література. Наразі, за специфікою журналістської професії, кожен мій день настільки насичений різноплановою інформацією, яку потрібно знайти, опрацювати, прочитати, написати, переписати, доопрацювати, оформити і врешті-решт - видати на-гора, що для справжньої художньої літератури залишається зовсім мало місця у життєвому просторі. Відтак, оте, що потрапляє в цей простір, надовго залишає свій слід. Про негативний - нічого не писатиму, бо книги, котрі не зацікавлюють бодай до тридцятої сторінки, я просто відкладаю вбік, аби не витрачати часу на те, що не варте і що не потрібне для мене (можливо, лише на цьому етапі життя). Що ж до вартісного, сподобалася книга Тамари Севернюк «Спокуса білої пустелі», де авторка розмістила, окрім нових творів, спогади про свої яскраві життєві зустрічі, перегук із роками дитинства, видавничі рецензії, фрагменти свого приватного листування, інтерв´ю та присвяти. Тішуся тим, що особисто знайома з Тамарою Артемівною, ба більше, ми ще й землячки - обидві народилися у Старокостянтинові, хоча життєвою долею Тамари Севернюк стали Чернівці.
З нещодавно прочитаного заслуговує уваги історичний роман «Чорний дяк» Миколи Мачківського. Це художній життєпис Ісаї Кам`янчанина, оснований на ґрунтовному досліджені історичних відомостей про цю непересічну постать українського ченця-письменника, перекладача, культурно-освітнього діяча ХVI ст.
З величезним задоволенням прочитала роман-літопис у зводах «Кручі» Василя Горбатюка. Дія роману розпочинається ще до початку Жовтневої революції 1917 року. Далі - Голодомор, Велика Вітчизняна війна... Змінюється світ навколо головних героїв сюжету, змінюються вони самі, дорослішаючи, старішаючи, розчаровуючись чи, навпаки, надіючись. Автор постійно згадує реально існуючі населені пункти: Проскурів, Синява, Старокостянтинів, Сковородки... Між сторінками по ходу сюжету дуже тонко і гармонійно вплетено документальні історичні факти, що мали місце не тільки на Поділлі й Волині, а й загальноукраїнського значення. Василь Горбатюк красиво й колоритно зумів передати окремі пейзажні моменти: чи то зимова природа, чи то пізньоосіння... А ось там, де автор описує косовицю - таке враження, що вдихаєш поміж словами туманне вологе повітря літнього досвітку, напоєного і ледь вловимим ароматом квітів, і різкими дикими пахощами скошеної трави... Читала книгу напровесні, а опинилася посеред достиглого літа!
Більше року тому прочитала «Солодку Дарусю» Марії Матіос, проте враження від книги досі залишається свіжим, а відтак хочеться згадати про неї, щоб зараз, пишучи ці слова, вкотре наповнитися тією колоритною енергією, що її випромінює чи то сюжет книги, чи авторка, чи закодоване співзвуччя слів.
Коли вже говорити про словесне кодування, то його, звісно, найбільше саме у поезії. Часто (знову ж таки - по роботі, бо інколи готую літературні радіопередачі) випадає читати поезії авторів, котрі наразі не є відомими для широкого загалу, але їх поезія від цього факту не стає менш вартісною - Тетяна Подобна, Євгена Бучківська, Тетяна Бондарчук, Мар´яна Данилюк. Приємне враження залишила нова збірка поезій «Дороги та роздоріжжя» молодої хмельницької поетки, члена НСПУ Олени Ткачук.
Завжди із задоволенням читаю книги Ніни Шмурикової-Гаврилюк, Миколи Малахути, Шевченківського лауреата Павла Гірника. Ніби у купіль, поринула в книгу Володимира Шовкошитного «Торкнутися небес», подаровану мені автором під час мого творчого вечора у Києві. Така неоднозначна купіль - то схожа на розмірену течію, а то - на водоверть за несподіваним порогом. Прочитала на одному диханні: дякую, пане Володимире! Взялася за ще одну, тоді ж подаровану книгу, вже відому нині «Війна і ми» Сергія Пантюка. Але не встигла дочитати її, залишаючи собі це задоволення на пізніше, бо ж взялася до рукописів, котрі цьогоріч претендують на перемогу в «Коронації слова». Згідно з умовами конкурсу, лауреат першої премії у своїй номінації отримує запрошення до складу журі наступного року. Отож, поки мій «коронований» дитячий роман «Зелен-день, або Чарівні русалчині коралі» знаходиться в роботі у видавництві, я з усією відповідальністю, практично «запоєм», читаю майбутні дитячі бестселери. Мушу сказати, що це по-справжньому непроста робота, але страшенно приємна, бо ж серед рукописів є багато ДУЖЕ достойних робіт. Після церемонії оголошення переможців зможу потішити себе думкою, що однією з перших прочитала ті твори, котрі визнані найкращими в Україні... і повернутися до «Війни і ми».
Як обираєте книжки для читання?
Здебільшого не я їх, а вони мене вибирають. Якось так виходить, що книги самі «приходять» до мене: чи то подарованими, чи хтось дасть почитати цікавий, на їхню думку, твір, чи книга притягне до себе погляд на полиці магазину чи в когось в руках. Насправді все просто: перечитати всі книги у світі неможливо, отже, потрібно читати лише те, що збагатить твій внутрішній світ. А інтуїція підкаже, яка книга написана саме для тебе.
Що можете порадити для читання іншим?
Взагалі будь-що радити - справа невдячна, бо ж кожній людині подобаються різні речі. Є, звісно, спільні теми, проте потрібно знати вподобання читача, а вже тоді - брати на себе відповідальність рекомендувати якогось автора. Однозначно можу сказати, що ті книги, котрі я згадала вище, у будь-якому випадку не залишать байдужим жодного читача.
Додаткові матеріали
- Юля Стахівська: «Мій примхливий гід – настрій»
- Олеся Мамчич: «Мемуаристика – неймовірно заманлива річ: справжні люди, які розповідають реальні історії: що може бути цікавішим?»
- Марися Рудська: «Бездарні обкладинки сприяють піратству»
- Валентин Кузан: Хто не читав Бойченка – матиме великий гріх
- Антон Санченко: «Ефіопська січ» Кожелянка настільки несподівана й потужна, що навіть не хочеться прискіпуватися до дрібниць
- Юля Смаль: Я відсилаю всіх читати казки
- Анна Лобановська: Про справжнього Сковороду після прочитання роману Володимира Єшкілєва ми стали знати ще менше
- Володимир Арєнєв: Книжки роблять людину мислячою, отже — вільною
- Графоманія: реверсування до істини
- Світлана Ройз: «Я — не просто книжковий хробак, я книжковий пилосоc»
- Тетяна Лемешко: «Покладаюся на власну інтуїцію – серце підказує, що й коли прочитати»
- Сергій Цушко: «Буфонади в літературі не визнаю»
- Віктор Марущенко: «Сучасній людині вдома досить мати Біблію, твори Шекспіра і Достоєвського»
- Катерина Міщук: «Відповіді на свої життєві питання читач може отримати зовсім несподівано…»
- Василь Карп´юк: «Часто повертаюся до улюблених авторів і завжди тішуся їхнім новим книгам»
- Оксана Шалак: «Коли читаю та перечитую поезію і прозу, керуюся тільки власними вподобаннями, відчуттям справжності»
- Марина Соколян: «Я би радила читачам не зациклюватися на якомусь одному жанрі»
- Артем Чех: «Початих книжок і не перелічити. Тільки дочитувати немає часу...»
- Богдан Пастух: «Серед крику сучасного рекламно-хапального дійства все частіше хочеться повертати голову назад»
- Ірма Вітовська: Книжки обираю стихійно
- Маріанна Малина: «Читання — це справа настрою. Іноді тягне на жахіття»
- Олексій Цвєтков: «Читаю зараз книгу американського філософа Рональда Дворкіна «Справедливість для їжаків»
- Микола Азаров радить читати Германа Гессе та Генріха Манна
- Анна Малігон: «Раніше не мала шкідливої звички недочитувати книг, а зараз таки грішу»
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року