Re: цензії

22.02.2025|Василь Пазинич, поет, фізик-математик, член НСПУ
Зоряний "Торф"
18.02.2025|Світлана Бреславська, Івано-Франківськ
Про Віткація і не тільки. Слово перекладача
Художні листи Євгенії Юрченко з війни у Всесвіт
14.02.2025|Ігор Зіньчук
Загублені в часі
05.02.2025|Ігор Чорний
Яке обличчя у війни?
Залишатись живим
29.01.2025|Ігор Зіньчук
Прийняти себе, аби стати сильнішою
27.01.2025|Марія Назар, м.Тернопіль
Ключик до трансформації сердець
Моя калинова сопілка...
23.01.2025|Ігор Чорний
Жертва не винна
Головна\Re:цензії\Що читати?

Re:цензії

28.11.2011|15:15|Буквоїд

Олег Петренко-Заневський: Молодшим читачам я б порадив просто більше читати

На питання порталу «Буквоїд»: «Що читати?» відповідає книжковий графік, автор видавничого проекту «Сіма видає» Олег Петренко-Заневський.

 

- Що Ви читали останнім часом? 

- Щиро кажучи, зараз вже саме художньої літератури читаю все менше, дуже бракує часу. Тож загалом стається читати вузькофахові книжки. Мабуть, це пов´язано з моїм теперішнім заняттям, адже доводиться багато писати і редагувати, але ось декілька авторів, що я читав не так давно: John FANTE - «THE ROAD TO LOS ANGELES», «WAIT UNTIL SPRING, BANDINI»; Charles BUKOWSKI - «Ham on Rye»; J. M. COETZEE «DISGRACE». Трішки раніше: Hunter S.THOMPSON «THE RUM DIARY»; Irvine WELSH «THE ACID HOUSE». На жаль, усе це я читав у російському перекладі, але з превеликим задоволенням перечитав би їх у професійному українському. Враження від усіх дуже позитивне, але щире захоплення викликають тільки Фанте і Велш. Перефразовуючи Буковскі, я б сказав, що вони насправді до біса талановиті хлопці. 

 
- Як обираєте книжки для читання?
- Щодо обрання книжок, то частіше книжки самі мене обирають, але коли серйозно, якось не замислювався над цим. Мабуть, за рецензіями, за порадами близьких.


- Що можете порадити для читання іншим?
- Молодшим читачам я б порадив, по-перше, просто більше читати. Адже кіно - досить розважальна прогулянка, але книжка - це значно цікавіша подорож. По-друге, читати більше саме українською - ніхто крім нас нашу мову не стане плекати і розвивати. І тут питання лежить скорше не в етнічній площині, але у громадянській та культурній, бо хто з нас українець чистої крові?! Повірте, ми не гірші за фінів чи чехів, а про ізраїльтян вже годі й казати. Сьогодні складно уявити, але якби у 16 ст. не було таких подвижників як Жофре Торі, то, можливо, ми б вже й не чули французької. Тож любімо себе, ми ж не другий ґатунок



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери