Електронна бібліотека/Проза

Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
Поетичні новиниМикола Істин
Настя малює не квіткуПавло Кущ
БубликПавло Кущ
Серцем-садом...Микола Істин
коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
LET ME GОOKEAN ELZY
Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Завантажити

може бути метрів тридцять-сорок, до виходу ще з десяток. Отже. Від моєї пастки можна шукати в радіусі ста п’ятдесяти метрів, до неї від нас іще метрів з двісті. Я на череві вже зміг би проповзти разів із десять.
- На що натякаєш, Бруно? Він же пішов із лопатою. Щось таки знайшов, почав одразу копати, захопився і втратив відчуття часу. Не всі ж так відчувають, як ти, перебіг годин від сніданку до обіду, від обіду до вечері, від вечері до ліжка...
- Давай, давай, під’юджуй! Я можу кілька діб без ніякого їдла перебути, мила панно. Я змалку не бавився ляльками, а пройшов курси на виживання, про що ти можеш знати лише малий відсоток.
- Я теж рано без батьків зростала і я не вчилася в закритому пансіоні католицького кляштору для тендітних панянок. Я теж терлася між різними людьми, надивилася всього...
Вони й не зчулися за своїми словесними заштриками, як підійшов замурзаний глиною пан Орест:
- Їсти будемо, панове? Можна і по чарці, ви як хочете, а я заслужив – докопався, але далі не пішов сам. Я, друзі мої, натомився перед тим, бо кілька підозрілих місць перед тим довелося перевірити. Певно має бути той самий командний схрон, великий, бо вхід досить далеченько від вентиляційної шахти. Гадаю, що їх може бути кілька, так що ступав скрізь обережно. Панно Марто, маємо в бідоні чисту воду, то злийте мені, будь ласка, на руки, не можна такими святого хліба торкати, і щодо чарки я не жартував. Хильнемо по кілька крапель, бо далеко під землю сьогодні не поліземо, просто ззовні з паном Бруно поміркуємо, як то краще, вірніше – безпечніше йти у глиб. Мали ж хлопці поставити якісь хитромудрі пастки при консервації схрону. Через них треба йти на свіжий розум. Незабаром засутеніє, бачте, сонце вже до гір схиляється. Отож, друзі, до діла!
Вони перекусили нашвидку, потім перенесли все своє спорядження ближче до входу, котрого знайшов пан Орест. Видно було роботу справжнього ґазди при відкритті верхнього маскування – він охайно нарізав дернові пластини і поскладав окремо від землі і підгнилого прикриття вхідних дверей, яких Орест не став чіпати сам. “Але ж могло бути замінованим саме верхнє покриття, його мали покласти при відході останні вояки, то чому ж Орест отак сміливо поліз працювати лопатою?“ – збентежився Бруно, згадуючи вчорашню лекцію пана Ореста про хвацьких місцевих вояків, бо де Брунові було знати, що мінування не було. Тому й спитав у господаря, хтів нейтрально, але ж вийшло наче з осудом. Проте Орест не звернув уваги на тональність, а пояснив свої дії:
- Розумієте, пане Бруно, у тім і є мудрість тих хлопців, аби ж хтось з ворогів чи випадкових роззявляк підірвався тута на міні, то відкрився б одразу вхід до цього схрона, стало б видко, що тут щось таки є потаємне, а так, аби знайти приховане місце входу, треба кожного квадратного метра у всьому лісі промацати на сорок тридцять – сантиметрів. Я ж казав, що з моїм досвідом пошуків лише на третю спробу знайшов, що шукав. Щоправда, десь має бути ще один вхід, але ж гадаю, що його могли й зовсім засипати, чи підірвати. Побачимо... Неприємності, пастки чекатимуть за цими дверима. Через те я й не чіпав далі, бо далі потрібні ваші поради, вдвох поміркуємо, але то вже взавтра – на свіжий розум.
- Завтра, то завтра, - погодився з Орестом Бруно, - але ж я погляну на ті двері ближче, бачу, що вони відчиняються назовні, саме тут може бути перша розтяжка, бо хитромудрі пастки не виключають потреби в елементарних. Майже в кожної людини, навіть трохи обізнаною, одразу після знешкодження перших пасток виникає почуття безпеки, а потім... Ви розумієте, що відбувається далі із легковажними шукачами скарбів у чужих сховищах. – Бруно підійшов ближче до дверей, не зовсім звільнених Орестом від ґрунту, і почав уважно придивлятися до дрібних деталей, то не помітив, як за спиною від його повторної згадки про легковажних шукачів і про скарби в чужих сховищах, занервувалися Орест із Мартою, але вчасно стрималися, бо зрозуміли, що в Бруно слова про шукачів вискочили випадково, задля красного слівця, як і того разу.
Бруно постояв зовсім трохи, зразу повернувся до Ореста з Мартою:
- Там є до чого прив’язати добру мотузку. Може, ви й маєте рацію, пане Оресте, але спробуємо потягти ті двері здалеку. Береженого й сам Творець збереже. А двері не дуже підгнили – доведеться коневі помагати.
Додому вертали кожен при своєму. В Марти скімлили підозри, під’юджуючи, рішуче притиснути Ореста вимогою, аби він був щирішим і не бігав по скарби окремо. Орест шкодував, що знаючи про відсутність пасток, не насмілився піти, знайти скриньку й переховати. Про скарби й близько не думав лише Бруно, його діставали інші думки – від нещирої поведінки Оскара до зміни настроїв Марти, яка теж чомусь почала нервувати, втрачаючи здатність чи бажання товкти напарника з нічого...

14.
Завтра трійця прибула на місце ще раніше. Несподіванок з відкриттям важких дубових дверей нечталося, хоча й далі було начебто чисто, але просувалися у глиб досить повільно, попереду йшов Бруно

Останні події

21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
08.11.2024|14:23
Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року


Партнери