Електронна бібліотека/Проза

АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Завантажити

ігрова місія конструюється в процесі гри. Наприклад, висаджуєшся в джунглях, на тебе нападає орда червоних мурашок. Ти повинен знайти спосіб впоратися з мурахами, причому кожен із знайдених способів загрожує черговими неприємностями, пов’язаними зі зменшенням поголів’я або повним зникненням мурашок з екосистеми. Або з наслідками шкідливого впливу засобів боротьби з мурахами. Ось ти вирішуєш проблему мурашок, обростаючи при тому новими проблемами і так до безконечності. Про мурашок – це я так. Насправді це може бути красуня, яка раптово сказала тобі “так” і треба не вдарити писком в бруд. При тому виявляється, що красуня – дружина, наприклад, старшого у мафіозному клані. У Дона був подібний сценарій – і все закінчилося ядерною війною. Тепер я думаю, що він свідомо довів до цього. Занадто багато сценаріїв у нього закінчувалося саме так. Я з мурахами, правда, теж не мав чим похвалитися – у мене в джунглях під кінець з’явилися такі худобини, що я сам перелякався і попросив Піта знищити до чортової матері весь локал.
Тепер я думаю, що Дон захоплювався конструкторами і пошуковими сценаріями, тому що захотів докопатися до суті Гри. Він взагалі страждав дурницями – то лікувався від ігрової залежності, яку сам собі придумав, то вступав в якісь товариства з протидії Грі. То розробляв методики соціалізації ідіотів. Якийсь час навіть працював на службу безпеки – стукав, якщо по-простому. Для того і в Гру повернувся – шпигував, здавав ідіотів і геймерів. Не всіх, звичайно, – мене от не здав. І Піта теж. У нього система якась була, принципи. Кинув він цю справу – набридло потиличники отримувати за свої принципи, чи що. І з тітками-захисницями прав дітей посварився вщент.
Тут я його розумію.
Але він не заспокоївся, це точно – не та людина. Повернувся в Гру, до своїх улюблених пошуковиків. Не грав – все разнюхував, вивчав логіку, виводив якісь закономірності, будував моделі. Гра такого не любить. У ній треба грати. А він власні сценарії зовсім закинув – тільки за мною по п’ятах ходив, та голову морочив – а чому це ти, дорогенький, на цій розвилці повернув вправо? А чому тепер взагалі зі стежки зійшов? Особливо на аренах він мене дратував. Тут рухатися треба, заряди рахувати, йти від удару і бити самому, тактику якусь вибудовувати. А він сяде мухою всередині шолома і гуде – а чому ти правою б’єш, ти ж лівша? А як ти думаєш, навіщо він розкрився на третій хвилині бою?
Я його вбити був готовий, чесне слово.
Але з ним було цікаво. Він іноді такі питання задавав, що я просто з ніг валився – мені б нізащо таке в голову не прийшло. Здається, навіть Піт ледь рот не відкривав від подиву. Це ідіот-то!
Піт – мій добрий приятель. Тепер я живу з ним по сусідству. Спеціально переселився, щоб бути ближче. Для мене ж Гра – це не яка-небудь поїздка вихідного дня, як для більшості лобурів. Я в ній живу. У мене є кілька сценаріїв, які тягнуться вже багато років. Шкода, Дон їх не бачив – вони з’явилися вже потім, після нашого поєдинку. Було б над чим помудрувати! Адже більшість людей – вони як до Гри ставляться? Приходять в п’ятницю ввечері, входять в Гру і тусуються в ній місяць-два, поки сценарій не набридне. Потім вивалюються – а тут не більше доби пройшло, нашого-то часу.
Це, до речі, дуже цікавило Дона – Гра ніби в реальному часі, ти там дійсно місяці проводиш, день міняється на ніч, ніч – на день, до вечора валишся з ніг, засинаєш, прокидаєшся, шукаєш чого б пожерти – все як годиться. А тут, у реалі, – три години, чотири, день від сили проходить. Ось так. Дон все бився над цими просторово-часовими спотвореннями. А мені, якщо чесно, зовсім не дивно. Простір для Гри власний – от і час власний. Якщо я правильно зрозумів Піта, простору і часу у Грі самих по собі зовсім немає – їх для нас, нормальних людей, спеціально там роблять. Ну, щоб ми мізки собі не пошкодили. Тільки уявіть: потрапити в локал, де ні простору, ні часу. Піт так сказав: це наші мізки самі все організують як треба – інакше гаплик їм. Я Дону дослівно передав – але він тільки головою похитав. Упертий. Я-то відразу зрозумів – це ідіотом треба бути, щоб такі речі розуміти.
Піт був одним з перших ідіотів-гравців в будинку, в якому я тепер живу. Тепер ідіоти народжуються частіше, а Піту, напевно, нелегко доводилося. Він не справлявся зі шкільною програмою – навіть з тією, яка «для дітей з особливими потребами». Тоді ще не ставили діагноз «сумісний ідіотизм» – напевно, і поставити ще не вміли. Ось і мордували діточок своїми методиками розвитку і шкільними програмами. І Гра була поза законом. Скільки бідолах-ідіотів так і згинуло, поки не закінчилося це варварство?
Цікаво, де була Гра в той час, коли діагноз «сумісний ідіотизм» не ставили? Якихось років сорок-сорок п’ять тому. Я питав Піта – але він тільки посміхається. Добре так посміхається – аж сяє весь. Ну, як всі ідіоти в Грі – немов зірочка світиться.
Про Гру взагалі говорити непристойно, а з ідіотом особливо. Тепер, кажуть, за це під суд віддати можуть – ніби як інваліду очі колеш його каліцтвом. Але у нас з

Останні події

14.05.2025|10:35
Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
14.05.2025|10:29
У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»
14.05.2025|10:05
Оливки у борщі, риба зі щавлем та водка на бузку: у Луцьку обговорювали і куштували їжу часів Гетьманщини
14.05.2025|09:57
«Основи» видають першу повну збірку фотографій з однойменної мистецької серії Саші Курмаза
09.05.2025|12:40
У Києві презентують поетичну збірку Сергія «Колоса» Мартинюка «Політика памʼяті»
09.05.2025|12:34
Вірші Грицька Чубая у виконанні акторів Львівського театру імені Франца Кафки
07.05.2025|11:45
Meridian Czernowitz видає першу поетичну книжку Юлії Паєвської (Тайри) – «Наживо»
07.05.2025|11:42
Місця та біографії, які руйнує Росія. У Києві презентують книжку «Контурні карти пам’яті»
07.05.2025|11:38
У Києві відбудеться презентація книги «Усе на три літери» журналіста й військовослужбовця Дмитра Крапивенка
06.05.2025|15:24
«Читаємо ложками»: у Луцьку відбудеться перша зустріч літературно-гастрономічного клубу


Партнери