Re: цензії

19.07.2024|Богдан Дячишин, Львів
Я і є памʼять – вічний
18.07.2024|Тетяна Качак, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету ім.Стефаника
Літературознавчі візії Лариси Табачин
Знову – Селін, знову – війна
06.07.2024|Оксана Тебешевська, заслужений вчитель України
Верліброві філософеми Євгена Барана
28.06.2024|Сергій Постоловський
«Анатомія ненависті. Путін і Україна» Сергія Руденка. Книга для тих, хто хоче не тільки знати, але й зрозуміти
27.06.2024|Богдан Дячишин, Львів
«До світла, що у слові…» (Полілоги живого слова для дітей і дорослих)
20.06.2024|Віктор Вербич
Нора Ікстена: «Чи любов краща за життя?»
18.06.2024|Галина Максимів, Прикарпаття
Відкриваючи «Галактику Андромеди»
І рід, як сад
Душа Ахерона. Життя опостінь
Головна\Події\Фестивалі

Події

12.09.2017|15:38|Буквоїд

У Запоріжжі втретє відбудеться одна з найбільших соціокультурних подій України

Упродовж трьох днів, 27-29 жовтня, у форматі «нон-стоп» відбуватиметься одна з найпотужніших літературних і соціокультурних подій України – Міжнародний фестиваль «Запорізька книжкова толока - 2017».

Це одночасно і книжковий ярмарок, і креативний простір, і платформа для суспільного діалогу. Серед гостей – десятки відомих видавців, менеджерів культури, літературознавців, письменників з усієї країни та з-за кордону.

Як повідомляє програмна директорка Фестивалю Олена Заставна, участь у толоці вже підтвердило 18 видавництва, серед яких – «Видавництво Старого Лева», «Люта справа», «Смолоскип», «Vivat», «Комора» та інші. «Очікуємо багато нових книжкових новинок, до нас долучаться із власними презентаціями цілі проекти. Загалом Запорізька книжкова толока – це як ковток свіжого повітря, надихає на нові зрушення в культурному та суспільному процесі регіону, як батарейка, що підживлює і надає свіжих сил для нових зрушень», – каже Олена Заставна.

Окрім книжкової ярмарки, на фестивалі діятиме кілька тематичних майданчиків, відбуватимуться дискусії, майстер-класи, виступи музичних гуртів і театральних колективів, кіно-покази, нічні поетичні читання тощо. А найменші читачі й читачки зможуть потрапити в своє улюблене «Книголісся». Тут вони уперше зустрінуться з новим українським героєм – Хлопчиком Укропчиком

Директор Запорізької книжкової толоки Ігор Гармаш зауважує, що цьогорічний фестиваль матиме чимало родзинок, і Хлопчик Укропчик – одна з них. Окрім цього, очікується «волонтерський десант» із Маріуполя – делегація громадських активістів і студентської молоді, котрі приїдуть у Запоріжжя переймати досвід із проведення толоки, аби наступного року організувати її у себе. Також на фестиваль приїдуть письменники з Польщі, Чехії та Франції. «Мене тішить, що українці не байдужі до книжки. Особливо – запоріжці, адже Запоріжжя завжди вважалося містом промисловим і культурі тут приділяли мало уваги. Проте, як бачимо, це не зовсім так: люди читають, і в російськомовному місті – читають українською. Особливо тішить потяг до українських книжок у дітей. Ми, організатори толоки, чудово розуміємо, що від рівня культури, правової обізнаності та громадської активності жителів і Запорізької області, й інших областей України буде залежати, як далеко зможе пройти зовнішня агресія. Запорізька книжкова толока об’єднує людей, котрі читають, мислять і діють, чим вибудовують культурний фронт України».

Лейтмотив Запорізької книжкової толоки – 2017 – «поміж рядків». Як зазначено на сайті фестивалю, це – прагнення й уміння бачити і відчувати прихований зміст – у літературі, мистецтві, історії, сучасних суспільно-політичних процесах. Фокус фестивалю спрямовано на теми, «які залишаються не до кінця розкритими, а подекуди, можливо, й замовчуваними», серед яких особливу увагу буде привернено до 100-річчя незалежності України..

Фестиваль запрошує до себе митців, дослідників, представників організацій і фондів, усіх поціновувачів української книги, літератури та культури. Більше про фестиваль та умови участі можна дізнатися, відвідавши офіційний сайт події – http://toloka.net/коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери