Re: цензії

Залишатись живим
29.01.2025|Ігор Зіньчук
Прийняти себе, аби стати сильнішою
27.01.2025|Марія Назар, м.Тернопіль
Ключик до трансформації сердець
Моя калинова сопілка...
23.01.2025|Ігор Чорний
Жертва не винна
20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
Головна\Події\Фестивалі

Події

22.05.2013|16:41|Оксана Кротюк

Вірші в піжамках

Хіба таке буває? Буває. На дитячому літературному фестивалі «Дивокрай», який з 16 по 19 травня проходив у Рівному, знайшлося місце й віршам у піжамках.

Вражень – не переповісти. Спробую викласти їх бодай коротко: небайдужим до дитячого читання це може прислужитися.

Програма фестивалю була  цікава, насичена оригінальними вигадками. Читачі не тільки спілкувалися з письменниками в бібліотеках, а й брали разом участь у святкових дійствах: гуртом танцювали на центральнім майдані міста в костюмах літературних героїв; змагалися у казковому квесті в парку  Лебединка та в  Краєзнавчому музеї; малювали улюблених героїв на полотні.

Читати - цікаво! Сергій Гридін, Євгенія Пірог та учасники тижневої акції "Читання в МакДональдзі"

У кондитерській «Мелін» читали вірші та їли шоколадних мишок. Це було частування від директора «Меліну» Вадима Павловича, який люб´язно надав  розкішну кав´ярню для заходів фестивалю. І малюки не вилазили звідти усі чотири фестивальні дні.

 Була в «Дивокраї» і своя конференція: дитячо-доросла, читацька. Участь у ній брали бібліотекарі й батьки, вчителі й письменники, і, звичайно ж, діти. І всі на рівних.  Конференція теж була з вигадками: тому, хто виступає, одягали велику гротескову шапку-маску якогось літературного героя. Сміялися, маску знімали і говорили легко й просто про серйозні речі. Не обійшлося й  без книжкових подарунків від Старого Лева. Діти тішилися тим, що їх можна вибирати на власний смак. Особливо щасливими почувалися шанувальники творчості Сашка Дерманського: вони в Рівному вже ледь не заснували клуб фанів Вужа Ониська. Декотрі, побачивши Сашка, з недовірою питали, чи це справді він. Виглядає так, що можливість поспілкуватися з улюбленим автором здається дітям (зауважте, дітям з обласного центру – не з глибинки) чимось майже неймовірним.

Біля книжкової шпаківні у кондитерській "Мелін" з читачами спілкуються Євгенія Пірог, Сергій Гридін та Оксана Кротюк

Навідали місто Дубно. Там діти й літератори спілкувалися просто неба під стінами старовинного Дубнівського замку, а тоді спустилися в одне з його підземель. І екскурсію слухали разом. Цікаво, незвичайно.

У Дубно, до речі, приїхали й діти з передмістя. А ще на зустріч з літераторами прийшли місцеві школярі-літстудійці. Без перебільшення скажу: обдаровані, і слово кожного непідробне, щире.

 

Катерина Єгорушкіна спілкується з читачами в Рівненській обласній дитячій бібліотеці

У Здолбунів ми дісталися геть пізно, вже вечоріло. Тож організаторка зустрічі Тетяна Павлова швиденько поширила серед дітей інформацію, що до них їдуть казки та вірші в піжамках, що й зустріч з письменниками відбуватиметься в піжамках. Включившись у цю гру, декотрі діти справді прихопили на зустріч піжамні кофтинки. А шапочки-ковпачки для сну знайшлися на всіх – гарні, з веселих тканин, благодійно наданих Рівненським льонокомбінатом. Убравшись, дорослі й діти босоніж і кому як зручно розташувалися в імпровізованому шатрі на м´якому килимі. Так і розмовляли про улюблені книжки, про дитяче й доросле життя-буття.

 

Улюблених літературних героїв - на полотно. Учасники фестивалю "Дивокрай" та його директор  письменник Сергій Гридін

Рівненчани  – щирі, відкриті. Прийняли нас надзвичайно гостинно, опікувалися кожною дрібницею. А наостанок просто-таки вразили, запросивши на нічну екскурсію в Музей  Уласа Самчука. Коли ми увійшли до напівтемної зали музею – лиш манюні свічечки блимали в кутках – то почули стукіт друкарської машинки й побачили схилену над нею чоловічу постать. Мурашки побігли по спині: так по-справжньому непідробно виступив у ролі  Уласа Самчука директор музею Олександр Булига. З цього образу він не виходив до завершення екскурсії.

Багато дивовиж побачили ми поряд,  у Музеї бурштину. Розповіли про них директорка музею Інна Нагорна та старший науковий співробітник Катерина Гавловська. А ще пані Катерина співала волинських пісень, а ми долучалися, бо дуже вже гарні ті пісні.

Треба сказати, що на ці екскурсії працівники музеїв вийшли в день (чи то пак в ніч) свого професійного свята, вийшли заради того, щоб здивувати гостей, щоб виявити  ласку.

 

Учасники читацької конференції на сцені обласного лялькового театру

Ще багато цікавого було на фестивалі «Дивокрай». Цікавого і змістовного. Я ретельно озвучую імена людей, з якими пощастило там перетнутися. Шкода, це далеко не всі імена. А подякувати хочеться кожному.

Дитячий літературний фестиваль у Рівному був не дрібним регіональним «заходом», а справжнім літературним святом, масштабним і вагомим. А організували це свято двоє людей: письменники Сергій Гридін та Євгенія Пірог. Взявши на себе функції відповідно директора та арт-директора, вони й реалізували такий грандіозний проект. Шукали й гуртували небайдужих, добували меценатські гроші, просили, переконували, домовлялися, шили, клеїли, ліпили, вигадували, писали, радилися з дітьми і протягом усього фестивалю  не присідали ні на хвильку – словом,  творили кожну мить цього свята. До речі, за тиждень до початку фестивалю зорганізували ще й тижневі «Читання у МакДональдзі» – тут до промоції майбутніх фестивальних подій долучилися бібліотекарі. 

А ще господарі свята зробили так, що, приїхавши здалеку, – з Донецька, Києва, Тернополя –  літератори почувалися геть як удома.  Коли ж під завісу фестивалю я спитала Євгенію та Сергія, що порадувало їх найбільше, Євгенія, ні на мить не задумуючись, відповіла за двох: «Радіємо, що вдалося знайти багато зацікавлених і творчих, отже фестиваль має надію на постійну прописку. Хочемо, щоб Рівне було ДивоРівним».

Небайдужі люди. Світ кращатиме, якщо їх буде більше. Якщо діти читатимуть гарні книжки, він теж кращатиме.

 

                                                                 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

30.01.2025|22:46
Топ БараБуки: найкращі дитячі та підліткові видання 2024 року
22.01.2025|11:18
Англійське чаювання з Генрі Маршем: говоримо, мотивуємо, донатимо
22.01.2025|11:16
«Інше життя» від Христини Козловської вже в книгарнях-кав’ярнях та на сайті
22.01.2025|09:24
«Основи» перевидають фотокнигу balcony chic Олександра Бурлаки, доповнену фотографіями з 2022–2024 років
20.01.2025|10:41
Розпочинається прийом творів на VІI Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
17.01.2025|11:04
Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
15.01.2025|10:48
FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
12.01.2025|20:21
Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
12.01.2025|08:23
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
11.01.2025|21:35
«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові


Партнери