Re: цензії

09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
Головна\Події\Фестивалі

Події

14.09.2009|20:42|Буквоїд

У замку Гербуртів пили гербуртівку і тамдевін’як

Події романів Галини Пагутяк та Галини Вдовиченко – «Слуга з Добромиля» і «Тамдевін» - розгортаються поблизу старовинного містечка Добромиль, що на Старосамбірщині. А замок Гербуртів на горі Лисій є одним із героїв цих книжок.

Почувши про вихід у світ роману «Тамдевін» (він переміг у цьогорічному конкурсі «Коронація слова» під назвою «Замок Гербуртів»), головний редактор видавництва «Знання» Мирон Іванник звернувся до двох Галин із пропозицією провести презентацію романів у замку Гербуртів. Місцева влада гаряче підтримала ідею.

Автобусом, який замовили господарі, та двома автівками добиралися акредитовані журналісти разом з письменниками та видавцями до села Тернава у Старосамбірському районі (100 кілометрів від Львова). А по дорозі зробили кілька зупинок – як у романі «Тамдевін» - біля загадкової «Вілли Анни» у Старій Солі, на початку дороги-серпантину, звідки відкривається панорама на дві гори – Сліпу (Замкову) та Чернечу (Монастирську)… А під горою Сліпою гостей вже чекали фіри з кіньми, аби вивезти мешканців міст на висоту 556 метрів… Під склепіннями в’їзної брами палали факели, вглибині внутрішнього двору на вертелі готували «дичину», на дерев’яних столах стояли смачні наїдки з домашнього виготовлення «гербуртівкою» і «тамдевін’яком»… Гостям від такого прийому мову відняло, щоправда ненадовго. І почалося бурхливе спілкування.

Галина Пагутяк порадила не виходити за межі замку і не гнівити духів Добромиля: вони, мовляв, не є поганими – треба лише добре до них ставитися. Галина Вдовиченко розповіла про Яна Щасного Гербурта, який залишив по собі добру славу на століття, яка й понині живе у назві замку, у пам’яті людей, у назвах кафе у центрі Добромиля, у назві місцевої футбольної команди… Говорили й про те, що дивовижна природа та мальовничі краєвиди цих місць стали повноцінними героями романів двох Галин. Власне місцевість й надихнула на написання романів, один з яких вийшов у світ три роки тому, а другий – кілька днів тому.

На фірі - Ірен Роздобудько, видавець Елеонора Сімонова, голова правління Міжнародного благодійного фонду «Мистецька скарбниця» Тетяна Логуш, Галина Вдовиченко

Наразі буккросинг ще не дістався до цієї віддаленоївід великих міст місцевості, натомість серед подарованих книжок один «Тамдевін» вже пішов від автора по руках місцевих хлопців та дівчат - Галина подарувала романгурту молоді, підписавши: «Ця книжка належить юному поколінню добромильцівта мешканців найближчих сіл». А кому сподобається - куплять книжку у місцевій книгарні

Господарі свята - представники місцевої влади - охоче фотографувалися з Галинами, які знайшли натхнення для своїх романів самеу цих мальовничих місцях Старосамбірського району

Галина Пагутяк розповідала легенди про замок Гербуртів

Письменники та журналісти долають останні метрипідйому до замку Гербуртів (556 метрів на рівнем моря) від села Тернава Старосамбірського району

Навіть на вершині закликами: «Читай!»

Приємною несподіванкою стали слова сільського голови Тернави Василя Іванника, брата Мирона Іванника, про те, що найближчим часом  Галину Пагутяк буде визнано почесним мешканцем села Тернави і на найближчій сесії сільради приймуть рішення про виділення їй земельної ділянки на території села. А Галина Вдовиченко вже два роки як «місцева» - після того, як в одному з сіл на українсько-польському прикордонні вона купила дерев’яну хату…

Журналістів приємно здивувала обізнаність сільських голів та голови Старосамбірської районної ради Володимира Горбового щодо історії рідного краю – вони охоче поділилися з гостями розповідями та легендами. Підготувалися господарі й до того, аби журналісти отримали комплекти довідкових матеріалів про Старосамбірщину, яка має потужний потенціал у сфері зеленого туризму.   

Свято книжки стало святом Старосамбірщини, її натхненного впливу на творчих людей. Чого вартував хоча б драйвовий виступ сільського музичного гурту «На драбині»! Навіть директор видавництва «Нора-друк» Елеонора Симонова та голова правління Міжнародного благодійного фонду «Мистецька скарбниця» Тетяна Логуш кинулися у танок.

Серед гостей були письменниця Ірен Роздобудько та поет і бард Ігор Жук, який прихопив зі собою гітару й заспівав кілька пісень. Для письменника та журналіста з Сум Євгена Положія форумний марафон розпочався ще минулої середи, коли разом із Галиною Вдовиченко вони зустрічалися зі студентами Львівської Академії друкарства та філологічного факультету Львівського національного університету ім. І. Франка. А закінчився кількаденний літературний «забіг» у замку Гербуртів, залишивши по собі у «східного гостя» чи не найсильніше враження, навіть незважаючи на те, що Євген заледве встиг ускочити у вечірній потяг на Суми…

Фото Ігоря Жука та Оксани Прохорець.



Додаткові матеріали

08.09.2009|22:48|Новинки
Галина Вдовиченко. «Тамдевін»
17.11.2008|07:55|Новинки
Галина Вдовиченко. «Пів’яблука»
06.07.2009|07:44|Re:цензії
Галина Вдовиченко: «Не пропустіть у «Кур’єрі Кривбасу» роман Галини Пагутяк «Зачаровані музиканти»
04.09.2009|23:22|Події
Галина Вдовиченко відсвяткувала день народження роману «Тамдевін». АУДІО
коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери