Re: цензії
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Видавничі новинки
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
Події
Рейтинг найбільш популярних книжок за версією чернігівського КМЦ «Інтермеццо»
Список книг–бестселерів, які користувались найбільшим попитом у чернігівських читачів у ІV кварталі 2009 року.
1-шу сходинку прогнозовано посів історико–пригодницький роман Василя Шкляра «Чорний ворон» видавництва «Ярославів Вал». Роман відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок нашої історії — боротьбу українських повстанців проти радянської окупаційної влади у 1920-х роках. Збулося Тарасове пророцтво: повіяв новий вогонь із Холодного Яру, і лицарі лісу освятили зброю на московського ката. Найзапекліші з них — «залишенці» — продовжили боротьбу навіть тоді, коли в Україні утвердилася диктатура чужинців і не було вже надії на визволення. Таким був загін отамана Чорного Ворона.
Цілком очікуваним виявилося і 2-ге місце книги «Акурайку» чернігівського публіциста, редактора газети «Сіверщина», Василя Чепурного. Під однією палітуркою автор об’єднав різнотематичні матеріали, що протягом кількох років друкувалися у газеті «Сіверщина». Умовно всі публікації можна розділити на три розділи: «Як же нам облаштувати Росію – український погляд», «Щоденникові роздуми», «Подорожні враження». Матеріал з другого розділу — «Читацький щоденник провінціала», у свій час здійняв хвилю гострих дискусій у середовищі українських інтелектуалів, що докотилася навіть і до Нью-Йорка. Привертає увагу і назва книги «Акурайку» – це фрагмент з авдіївської колядки, звідки автор родом: «Як у райку, в оцім барку».
Серія книг «Про Україну з гонором і гумором» вже тривалий час привертає увагу шанувальників історії України та й просто допитливих читачів. Тож і 3-тя сходинка рейтингу є цілком заслуженою. Брошури цієї серії популярно оповідають про приховані сторінки української історії: тут і походи українських козаків на Московію, і війна більшовицької Росії з Україною, і постаті видатного полководця та недолугого політика Івана Сірка та гетьманів Богдана Хмельницького і Івана Мазепи. Видано і мікродослідження про «Наше сало». Автор ідеї, Віктор Брехуненко – відомий український історик, автор ґрунтовної праці «Московська експансія», де, так звана, Переяславська рада 1654 року має нове висвітлення – у контексті донських і яїцьких козаків, інтересів Кримського ханату і Речі Посполитої та Великого князівства Литовського.
4-ту позицію посідає класичний твір геніального данського казкаря Ганса Християна Андерсена, видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Ця казка з такою холодною назвою уже майже 200 років зігріває мільйони дитячих сердець у всьому світі. «Снігова Королева» — своєрідна візитівка видавництва Івана Малковича у міжнародному книжковому світі. Книгу видано в багатьох країнах: від Великої Британії – до Південної Кореї та Австралії. «Це чи не найдивовижніша дитяча книжка, яку я бачив у своєму житті!», - не стримав емоцій Пауло Коельо. «Снігова Королева» здобула титул «Найкраща дитяча книжка – 2006» за версією «Anderson House Foundation» (США). Додамо, що проілюстрував книгу відомий український майстер книжкової графіки, неодноразовий переможець престижних книжкових виставок, володар титулу «Людина книги – 2002» – Владислав Єрко.
В середині рейтингу, посідаючи 5-й рядок, заслужено прописалися перша та друга книги тритомного видання «100 казок» все того ж видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Вихід заключної, третьої, книги заплановано на 2011 рік. Найкращі українські народні казки, проілюстровані провідними українськими художниками роблять ці книжки лідерами продажів серед подарункових видань для дітей. Триває робота над записом звукової версії казок за участю найпопулярніших зірок сцени.
6-та позиція «Антології українського націоналізму», не є чимось екстраординарним. У книзі подано першоджерела праць теоретиків українського націоналізму І-ї половини ХХ століття, зокрема у уродженців Чернігівщини М. Міхновського, Р. Бжеського. За допомогою цієї збірки вдумливий читач заповнить світоглядні прогалини, знайомлячись з раніше недоступними працями теоретиків українського націоналізму І-ї половини ХХ століття, зокрема й уродженців Чернігівщини: Миколи Міхновського і Романа Бжеського.
7-а позиція – книга Ольги Ковалевської «Іван Мазепа у запитаннях і відповідях», видавництва «Темпора», підтверджує думку про зацікавленість читача історичними розвідками, та й тематика дослідження безпосередньо пов’язана з історією нашого краю. У цій книзі читач знайде короткі, але вичерпні відповіді на основні питання, що стосуються постаті гетьмана України 1687-1709 рр. Івана Мазепи, дізнається про цікаві історичні факти, пам’ятки історії та культури, пов’язані з ним, про твори художньої літератури, живопису й музики, у яких відтворено його образ.
8-е місце у рейтингу серії «Дивний детектив» видавництва «Грані-Т» свідчить про бажання сучасних школярів читати про таких самих, як і вони. У книгах серії розповідається про тих, кому від 12 до 16 років, життя яких скидається на детектив зі справжнісінькими розслідуваннями, карколомними пригодами, небезпечними пошуками загадкових предметів і цікавими незнайомцями, котрі допомагають розкрити таємницю. Кмітливість, розум, наполегливість і допитливість – невід’ємні помічники головних героїв усієї серії «Дивний детектив – 08». Саме такі історії, створені відомими українськими письменниками, увійшли до нової серії видавництва «Грані-Т».
9-й пункт «Пригод бравого вояки Швейка» видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», свідчить про незмінну здатність дійсно геніальних творів привертати увагу шанувальників дотепного слова протягом багатьох років.
10-те місце поділили класик дитячої української літератури Всеволод Нестайко з його легендарними «Тореадорами з Васюківки» та серія книг Дж. К. Ролінг про Гаррі Поттера. «Тореадори з Васюківки» перекладено багатьма мовами світу і внесено до особливо Почесного списку Андерсена, як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей.
Га́ррі Джеймс По́ттер — вигаданий персонаж і головний герой знаменитої серії романів англійської письменниці Джоан К. Ролінґ. Українською мовою романи перекладені Віктором Морозовим і видані, так само як і «Тореадори…», видавництвом «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».
Інформація: прес-служба КМЦ «Інтермеццо»
Додаткові матеріали
- Любов Голота в Чернігові
- «Геть із гетто!...» разом із Михайлом Слабошпицьким
- Андрій Кокотюха: «Я балакучий пустун сучасної української літератури!»
Коментарі
Останні події
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
- 10.12.2024|10:35Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
- 10.12.2024|10:30У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”