Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Премії

Події

22.04.2019|16:03|Буквоїд

Українське журі Літературної премії Європейського Союзу оголосило короткий список номінантів на здобуття Премії від України

До нього ввійшли письменники Вікторія Амеліна, Маркіян Камиш та Гаська Шиян. Це рішення було схвалене Консорціумом Премії у Брюсселі

Вікторія Амеліна номінована на Літературну премію Європейського Союзу за роман “Дім для Дома” (“Видавництво Старого Лева”, 2017), Маркіян Камиш – за повість “Чормет” (“Нора-Друк”, 2017), а Гаська Шиян – за свій новий роман “За спиною” (видавництво “Фабула”, 2019).

До українського журі Премії цього року ввійшли президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков (голова журі), директорка Українського інституту книги Олександра Коваль, літературознавиця, перекладачка, віце-президентка Українського ПЕН Оля Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський та перекладачка, журналістка, радіоведуча Ірина Славінська.

За умовами Премії, лише члени журі мають право номінувати авторів на її здобуття. Список номінантів після ретельної перевірки кожного кандидадата на відповідність критеріям схвалює Консорціум Премії.

Журі у своїй роботі керується наступними критеріями:

1. автор-номінант має бути громадянином держави, яка його номінує;

2. номінований твір має бути написаний державною мовою країни, громадянином якої є автор;

3. номінований твір має бути книжкою художньої прози – романом або збіркою оповідань;

4. номінований твір повинен бути найновішою опублікованою книжкою автора на момент номінування, до того ж з часу її публікації до моменту присудження нагороди має минути не більше ніж 18 місяців;

5. номінований письменник має бути автором не менше 2-х, але не більше 4 книг художньої прози, опублікованих мовою оригіналу;

6. твори номінованого автора мають бути перекладені не більше ніж 4 іноземними мовами.

Оскільки Україна цього року вперше долучилася до Літературної премії Європейського Союзу, Консорціум Премії зробив виняток для нашої країни і дозволив членам українського журі номінувати авторів, чиї книжки вийшли раніше ніж 18 місяців тому.  

Ім’я лауреата стане відомим 22 травня 2019 року, коли будуть оголошені переможці Премії від усіх країн-учасниць. Урочиста церемонія нагородження відбудеться в Брюсселі наприкінці вересня цього року.

Нагадаємо, що Літературна премія Європейського Союзу (European Union Prize for Literature) – це щорічна нагорода, покликана сприяти популяризації та міжнародній промоції творчості молодих  авторів художньої прози з різних європейських країн. Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми “Креативна Європа”.

Організацією-партнером Літературної премії Європейського Союзу в Україні є Український ПЕН.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери