Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Премії

Події

02.08.2018|23:16|Буквоїд

Визначено лауреатів премії імені Івана Франка 2018 року

У Держкомтелерадіо відбулось засідання Комітету з премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності.

Як зазначив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко, цього року на здобуття премії надійшло 25 творчих робіт у 4 номінаціях. «З 2018 року за ініціативою Держкомтелерадіо сума премії збільшена з 2-х до 10-ти тисяч гривень в кожній з чотирьох номінацій», - сказав Олег Наливайко.

Найбільшу кількість робіт традиційно було подано у номінацію «За кращу публікацію у друкованих ЗМІ» - 14. У номінаціях «За кращий твір у телевізійній сфері» - 6, «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» - 4. На здобуття премії у номінації «За кращий твір у радіомовній сфері» надійшла 1 робота.

Члени комітету відзначили високий рівень представлених робіт, а також різноманітність тематики і жанрів. 

Кращою публікацію у друкованих ЗМІ визначено роботу письменника-публіциста Сергія Шевченка «Рік жертв Великого терору: вшануймо пам´ять репресованих», оприлюднену 27 травня 2017 року в газеті «Дзеркало тижня». 

У номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» перемогу здобув  документально-художній фільм «Вогонь самопосвяти», автор якого - режисер, актор, заслужений артист України Петро Авраменко. Фільм присвячений життю і творчості  видатного поета, політичного діяча, науковця Ольжича.

«Ми про Ольжича знаємо як про українського поета, одного з представників так званої «Празької школи», як про вченого-археолога, який досліджував Трипільську культуру, але дуже мало знаємо про нього як про політичного діяча, який в складі похідних груп ОУН 1941 року прибув у Київ, де очолив боротьбу за незалежну Україну. Він був страчений гестапо у концтаборі Заксенгаузен саме за те, що був діячем національно-визвольного руху. Фільм заповнює якраз цю прогалину. Крім того, він динамічний, цікавий, від першої до останньої хвилини тримає у напрузі", - сказав перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Премію у номінації «За кращу наукову роботу в інформаційній сфері» присуджено колективу авторів, які представляють Національну академію державного управління при Президентові України та Міжрегіональну Академію управління персоналом, за монографію «Державно-громадянська комунікація: шлях від кризи до взаємодії» (ДП «Видавничий дім «Персонал», Київ, 2017). 

У номінації  «За кращий твір у радіомовній сфері» премію вирішено не присуджувати. 

Нагадаємо, що премію ім. Івана Франка в галузі інформаційної діяльності засновано 2004 року, вона присуджується щорічно до дня народження Івана Франка - 27 серпня. Премією відзначаються автори нових оригінальних творів, що сприяють утвердженню історичної пам´яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства.

Інформація: Держкомтелерадіо



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери