Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Головна\Події\Премії

Події

04.07.2012|13:54|Буквоїд

Павло Щириця став лауреатом премії Нечерди

Лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди 2012 року, заснованої Лігою українських меценатів та редколегією журналу «Київ», став Павло Щириця за книгу віршів «Місце Сили» (видавництво «Ярославів Вал»).

«Павло Щириця - поет винятково український. І поет винятково сучасний. Його оркестрація світу напродив багата. А ще - він поет запитань. До себе. До всіх нас. А відповіді на них - у кожного можуть бути свої», - зазначає Михайло Слабошпицький.

«Річ у тому, що Павло Щириця - поет не ретроспективний, а цілком сучасний; недарма-бо він позиціонує себе «холодноярцем, народженим у Києві»; а відтак ключовим у його книжці постає мотив не просто сили, а сучасного її виміру - я б сказав, сили як виразника культурного простору», - зауважує Іван Андрусяк.

«У віршах Павла Щириці пробивається те живе, що всоталося в плоть разом із родовою кров´ю і теплом паруючої землі - жаска автентика межичасся, коли «ярами вже дихає вакуум». Поет може дати зразки розкішного сюрреалізму, зазирнути по той бік метафори, і все це не для гри обмеженої і комфортної, а для того, щоб прорватися потаємною мовою ребелії, реконкісти, взисканого нашого рісорджименто. «Діалектом. Чи радше - арго», - висновковує Олександр Хоменко.

Книга «Місце Сили» особлива своїм підходом до творення художньої системи координат, з якої постає концепція поєднання Енергії Духу колишньої (отаманської, родової, творчої) з енергією людей ХХІ століття, яка існує на Території Братства. З неї черпає потугу Насіння Снів, яке проростає водночас звідусіль і нізвідки: з Тебе, Неба і з Нього... Виростає в Гойдалку Часу, де  вигойдується згадане і забуте, пройдене і прийдешнє, бачене і незнане і відкриває нам Таїну Шляху, який веде тебе до Місця Сили.

Премія присуджується щорічно до 11 липня - дня народження Бориса Нечерди за пошук нової поетичної мови, самобутні художні відкриття та утвердження нових напрямів в українській поезії.

Свого часу лауреатами премії імені Бориса Нечерди стали Іван Андрусяк, Юрій Буряк, Станіслав Бондаренко, Павло Вольвач, Валентина Давиденко, Сергій Жадан, Теодозія Зарівна, Анатолій Кичинський, Василь Слапчук та ін. 

Інформація: Прес-служба Ліги українських меценатів



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери