
Re: цензії
- 16.07.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаПравда про УПА в підлітковому романі Галини Пагутяк
- 10.07.2025|Дана Пінчевська"Щасливі ті люди, природа яких узгоджується з їхнім родом занять"
- 10.07.2025|Володимир СердюкАнтивоєнна сатира Володимира Даниленка «Та, що тримає небо»
- 27.06.2025|Ірина Фотуйма"Коні не винні" або Хроніка одного щастя
- 26.06.2025|Михайло ЖайворонЖитомирський текст Петра Білоуса
- 25.06.2025|Віктор ВербичПро що промовляють «Вартові руїни» Оксани Забужко
- 25.06.2025|Ігор ЗіньчукБажання вижити
- 22.06.2025|Володимир ДаниленкоКазка Галини Пагутяк «Юрчик-Змієборець» як алегорія про війну, в якій ми живемо
- 17.06.2025|Ігор ЧорнийОбгорнена сумом смертельним душа моя
- 13.06.2025|Тетяна Качак, літературознавиця, докторка філологічних наук, професорка Прикарпатського національного університету імені Василя СтефаникаЗвичайний читач, який став незвичайним поетом
Видавничі новинки
- Джон Ґвінн. "Лють Богів"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Аталанта"Проза | Буквоїд
- Вероніка Чекалюк. «Діамантова змійка»Проза | Буквоїд
- Джон Ґвінн. "Голод Богів"Книги | Буквоїд
- Олеся Лужецька. "У тебе є ти!"Проза | Буквоїд
- Крістофер Паоліні. "Сон у морі зірок"Проза | Буквоїд
- Дженніфер Сейнт. "Електра"Книги | Буквоїд
- Павло Шикін. "Пітон та інші хлопці"Книги | Буквоїд
- Книга Анни Грувер «Вільний у полоні» — жива розмова з Ігорем Козловським, яка триває попри смертьКниги | Буквоїд
- Тесла покохав ЧорногоруКниги | Буквоїд
Події
«Молода муза» назвала переможців
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей нагородили переможців і фіналістів обласного літературного конкурсу «Молода муза – 2012».
Конкурс був заснований управлінням у справах сім´ї і молоді облдержадміністрації та Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей як щорічний ще у 2007-му році. Нині до конкурсу долучилися ІА «Міський сайт», на базі якого і відбувся фінал «Молодої музи».
На конкурс надійшли роботи від понад 150 авторів. Відповідно до правил були відібрані твори 105 поетів і прозаїків. Фіналістами стали твори 32-х авторів.
«Не зважаючи на не, що конкурс обласний, досить багато творів надіслали автори зі Львівської, Київської, Тернопільської, Сумської та інших областей України. Були твори навіть із Росії, якщо не помиляюся, з Магнітогорська Челябінської області, - розповідає член журі і координатор конкурсу Наталія Дев´ятко. - Якби ми хотіли, то вже могли б назвати «Молоду музу» міжнародним конкурсом, але така активність «немісцевих» авторів змушує замислитись. Особливо вразило те, що автори з інших областей часто просили, щоб їхні твори взяли участь у «Молодій музі» хоча б поза конкурсом, оскільки на теренах їхніх областей немає нічого подібного».
«Молода муза» відрізняється від інших літературних конкурсів тим, що в конкурсі мають право брати участь автори віком від 14 до 35 років, тобто, творча молодь. Здебільшого літературні конкурси розраховані або на шкільництво, або взагалі не мають вікового обмеження, що дає можливість письменникам, які давно видаються і мають величезний досвід, «знімати з конкурсу» левову частку всіх нагород, і через це рік від року переможцями стають професійні, але ті самі люди.
«Молода муза» - це шанс проявити себе саме для творчої молоді, тим більше, що за підсумками кожного конкурсу виходить колективний збірник творів фіналістів і переможців, який надходить до бібліотек Дніпропетровської області і, зазвичай, користується популярністю у читачів.
За шість років існування «Молодої музи» як письменники сформувалися вже досить багато авторів. Як вважає Марія Дружко, керівник молодіжного літературно-мистецького клубу «VivArt», член журі: «Часто потужному творчому зросту сприяє саме такий, великий конкурс, бо автор самовдосконалюється і росте лише тоді, коли відчуває живу конкуренцію, може познайомитись зі своїми колегами по перу, які живуть і творять поряд, і має можливість оприлюднити свої твори, дійти до читача».
Серед імен, які були відкриті на «Молодій музі», можна назвати серед поетів насамперед палкого і закоханого в життя Руслана Білого; ліричну і замріяну Катерину Бурду; яскраву, національно свідому Юлію Купіч; космічну і по-справжньому європейську Наталію Пірогову; дотепного гумориста Олексія Рижка; серед прозаїків - таємничу Катерину Кравченко, світлу і завжди позитивну Євгенію Яворську, талановитого барда й оповідача сучасних легенд і міфічних історій Олеся Дейну та інших.
Часто переможці «Молодої музи» невдовзі відзначалися й на інших конкурсах та преміях. Наприклад, Ольга Кай стала фіналістом Всеукраїнського конкурсу творів для дітей та юнацтва «Золотий лелека», а Віталій Кривоніс за підсумками участі у романному семінарі "Партенит-2011", який проходив під керівництвом письменників-фантастів А.Валентинова і Г.Л.Олді, є стипендіатом іменної стипендії Міністерства Культури РФ.
Дехто, як, наприклад, Дмитро Бондаренко, сьогодні автор семи гостросюжетних романів, або казкар Юрій Пусов, чиї твори постійно публікують журнали України і Росії, або вже відомі читачам і слухачам поетки Олена Могильна, Тетяна Самаріна і Наталія Федько приходили на «Молоду музу» заради творчого змагання й залишалися в «команді» літераторів Дніпропетровщини, ставали учасниками багатьох літературних проектів в області і за її межами.
Цьогорічні переможці «Молодої музи» теж яскраво проявили себе. Перемогу у старшій віковій групі серед поетів здобула Анна Ніколаєнко, яка мешкає у с. Широкому Криворізького району. У творах Анни, підкріплених професіоналізмом і вродженим чуттям слова, однаково потужно звучать теми патріотизму, кохання і сенсу життя. Переможцем у молодшій віковій групі стала вже знана російськомовна поетка Юлія Гридасова з Дніпропетровська.
Серед прозаїків найвищі нагороди здобули Людмила Шамрай, яка пише українською мовою казки для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку; і ще зовсім юна фантастка Марина Лисенко (смт. Кіровське Дніпропетровського району).
Особливою відзнакою конкурсу «За майстерність втілення художнього образу» була нагороджена поетка Мандрика Євгенія (м. Дніпропетровськ).
ІА «Міський сайт» відзначив власними нагородами казкарку Людмилу Шамрай і поетку Анастасію Сорокіну, назвавши їх «Літературним відкриттям року» конкурсу «Молода муза».
Нині розпочинається робота над новим колективним збірником і підготовка до наступного конкурсу. Вже традиційно, з кожним роком «Молода муза» змінюється і розширює свої кордони. Судячи зі слів членів журі, можливо, наступного року «Молода муза» таки стане всеукраїнським конкурсом.
Коментарі
Останні події
- 14.07.2025|09:21V Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» презентує цьогорічну програму
- 11.07.2025|10:28Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
- 10.07.2025|23:18«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
- 08.07.2025|18:17Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
- 01.07.2025|21:38Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
- 01.07.2025|18:02Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
- 01.07.2025|08:53"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
- 01.07.2025|08:37«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
- 01.07.2025|08:14Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
- 01.07.2025|06:34ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року