Re: цензії

20.01.2025|Олександра Салій
Пароль: Маньо
16.01.2025|Ігор Чорний
Бориславу не до сміху
09.01.2025|Богдан Смоляк
Подвижництво, задокументоване серцем
07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
Головна\Події\Премії

Події

22.06.2012|20:51|Ірина Маковецька

«Молода муза» назвала переможців

У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей нагородили переможців і фіналістів обласного літературного конкурсу «Молода муза – 2012».

Конкурс був заснований управлінням у справах сім´ї і молоді облдержадміністрації та Дніпропетровською обласною бібліотекою для дітей як щорічний ще у 2007-му році. Нині до конкурсу долучилися ІА «Міський сайт», на базі якого і відбувся фінал «Молодої музи».

На конкурс надійшли роботи від понад 150 авторів. Відповідно до правил були відібрані твори 105 поетів і прозаїків. Фіналістами стали твори 32-х авторів.

«Не зважаючи на не, що конкурс обласний, досить багато творів надіслали автори зі Львівської, Київської, Тернопільської, Сумської та інших областей України. Були твори навіть із Росії, якщо не помиляюся, з Магнітогорська Челябінської області, - розповідає член журі і координатор конкурсу Наталія Дев´ятко. - Якби ми хотіли, то вже могли б назвати «Молоду музу» міжнародним конкурсом, але така активність «немісцевих» авторів змушує замислитись. Особливо вразило те, що автори з інших областей часто просили, щоб їхні твори взяли участь у «Молодій музі» хоча б поза конкурсом, оскільки на теренах їхніх областей немає нічого подібного».

«Молода муза» відрізняється від інших літературних конкурсів тим, що в конкурсі мають право брати участь автори віком від 14 до 35 років, тобто, творча молодь. Здебільшого літературні конкурси розраховані або на шкільництво, або взагалі не мають вікового обмеження, що дає можливість письменникам, які давно видаються і мають величезний досвід, «знімати з конкурсу» левову частку всіх нагород, і через це рік від року переможцями стають професійні, але ті самі люди.

«Молода муза» - це шанс проявити себе саме для творчої молоді, тим більше, що за підсумками кожного конкурсу виходить колективний збірник творів фіналістів і переможців, який надходить до бібліотек Дніпропетровської області і, зазвичай, користується популярністю у читачів.

За шість років існування «Молодої музи» як письменники сформувалися вже досить багато авторів. Як вважає Марія Дружко, керівник молодіжного літературно-мистецького клубу «VivArt», член журі: «Часто потужному творчому зросту сприяє саме такий, великий конкурс, бо автор самовдосконалюється і росте лише тоді, коли відчуває живу конкуренцію, може познайомитись зі своїми колегами по перу, які живуть і творять поряд, і має можливість оприлюднити свої твори, дійти до читача».

Серед імен, які були відкриті на «Молодій музі», можна назвати серед поетів насамперед палкого і закоханого в життя Руслана Білого; ліричну і замріяну Катерину Бурду; яскраву, національно свідому Юлію Купіч; космічну і по-справжньому європейську Наталію Пірогову; дотепного гумориста Олексія Рижка; серед прозаїків - таємничу Катерину Кравченко, світлу і завжди позитивну Євгенію Яворську, талановитого барда й оповідача сучасних легенд і міфічних історій Олеся Дейну та інших.

Часто переможці «Молодої музи» невдовзі відзначалися й на інших конкурсах та преміях. Наприклад, Ольга Кай стала фіналістом Всеукраїнського конкурсу творів для дітей та юнацтва «Золотий лелека», а Віталій Кривоніс за підсумками участі у романному семінарі "Партенит-2011", який проходив під керівництвом письменників-фантастів А.Валентинова і Г.Л.Олді, є стипендіатом іменної стипендії Міністерства Культури РФ.

Дехто, як, наприклад, Дмитро Бондаренко, сьогодні автор семи гостросюжетних романів, або казкар Юрій Пусов, чиї твори постійно публікують журнали України і Росії, або вже відомі читачам і слухачам поетки Олена Могильна, Тетяна Самаріна і Наталія Федько приходили на «Молоду музу» заради творчого змагання й залишалися в «команді» літераторів Дніпропетровщини, ставали учасниками багатьох літературних проектів в області і за її межами.

Цьогорічні переможці «Молодої музи» теж яскраво проявили себе. Перемогу у старшій віковій групі серед поетів здобула Анна Ніколаєнко, яка мешкає у с. Широкому Криворізького району. У творах Анни, підкріплених професіоналізмом і вродженим чуттям слова, однаково потужно звучать теми патріотизму, кохання і сенсу життя. Переможцем у молодшій віковій групі стала вже знана російськомовна поетка Юлія Гридасова з Дніпропетровська.

Серед прозаїків найвищі нагороди здобули Людмила Шамрай, яка пише українською мовою казки для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку; і ще зовсім юна фантастка Марина Лисенко (смт. Кіровське Дніпропетровського району).

Особливою відзнакою конкурсу «За майстерність втілення художнього образу» була нагороджена поетка Мандрика Євгенія (м. Дніпропетровськ).

ІА «Міський сайт» відзначив власними нагородами казкарку Людмилу Шамрай і поетку Анастасію Сорокіну, назвавши їх «Літературним відкриттям року» конкурсу «Молода муза».

Нині розпочинається робота над новим колективним збірником і підготовка до наступного конкурсу. Вже традиційно, з кожним роком «Молода муза» змінюється і розширює свої кордони. Судячи зі слів членів журі, можливо, наступного року «Молода муза» таки стане всеукраїнським конкурсом.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

22.01.2025|11:18
Англійське чаювання з Генрі Маршем: говоримо, мотивуємо, донатимо
22.01.2025|11:16
«Інше життя» від Христини Козловської вже в книгарнях-кав’ярнях та на сайті
22.01.2025|09:24
«Основи» перевидають фотокнигу balcony chic Олександра Бурлаки, доповнену фотографіями з 2022–2024 років
20.01.2025|10:41
Розпочинається прийом творів на VІI Всеукраїнський конкурс малої прози імені Івана Чендея
17.01.2025|11:04
Топ БараБуки: короткий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
15.01.2025|10:48
FRANKOPRIZE 2025: Комітет розпочав прийом заявок
12.01.2025|20:21
Філософські есе Олега Кришталя крізь призму відгуків
12.01.2025|08:23
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Красне письменство»
11.01.2025|21:35
«Де моє хутро»: історія про силу прийняття вперше презентували у Львові
11.01.2025|09:00
«Книжка року’2024». Парад переможців: Короткі списки номінації «Софія»


Партнери