Re: цензії

05.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, мов цвяхи, вийняті з долонь
Пароль до вирію
30.10.2024|Михайло Жайворон
Воскресіння у слові
30.10.2024|Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, Уповноважений із захисту державної мови
«Хотіла б я піснею стати...»
28.10.2024|Олена Даниліна, філологиня, письменниця, арттерапевтиня
У війни не дитяче обличчя
27.10.2024|Євгенія Юрченко
Драматично-поетичний світ Ігоря Павлюка
25.10.2024|Ігор Чорний
Примари минулого
20.10.2024|Євгенія Юрченко
Пан на своїй землі
19.10.2024|Антоніна Царук, м. Кропивницький
Видобувач поезії з буднів
17.10.2024|Альона Радецька, поетеса, літературна критикиня
Трансформація життєвих істин — шлях до самопізнання
Головна\Події\Премії

Події

30.11.2009|23:30|Буквоїд

Книга року Бі-Бі-Сі визначила п´ятірку

Експертне журі конкурсу Книга року Бі-Бі-Сі-2009 визначило 5 найкращих книжок, одна з яких за тиждень стане Книгою року Бі-Бі-Сі. У списку учасників конкурсу було понад 30 книг.

До складу цьогорічного журі конкурсу, який Бі-Бі-Сі проводить уп´яте, входять: журналіст і депутат Ольга Герасим´юк, музикант Андрій Кузьменко (Скрябін), журналіст Андрій Куликов, директор Інституту філософії АН Мирослав Попович, а також - адміністратор премії, продюсер Української служби Бі-Бі-Сі Світлана Пиркало.

П´ятірка фіналістів:

«Легенди Львова. Книга друга», Юрій Винничук (Піраміда)
«Таке», Юрій Іздрик (Клуб сімейного дозвілля)
«Місто з химерами», Олесь Ільченко (Грані-Т)
«Урізька готика», Галина Пагутяк (Дуліби)
«Джури-характерники», Володимир Рутківський (А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га)


Журі про фіналістів

«Я купив книгу Юрія Винничука «Легенди Львова. Книга друга», навіть не усвідомлюючи, що її також мені принесуть як експерту Бі-Бі-Сі», - каже філософ Мирослав Попович.

Юрій Винничук - один з найпопулярніших українських письменників і один з небагатьох, які живуть переважно з пера. Його львівські замальовки, легенди, перекази і навіть рецепти давно є сталою частиною львівського життя, а фігура самого Винничука знайома шанувальникам (і шанувальницям) слова вже не перший десяток років. Роман Юрія Винничука «Весняні ігри в осінніх садах» став першою Книгою року Бі-Бі-Сі, коли премія лише починалася в 2005 році

«Дуже сподобалось», - лаконічно каже про «Таке» Юрія Іздрика журналіст і наш колишній лондонський колега Андрій Куликов.

Щоб відповісти на питання, про що ця книга, треба написати іще одну. Але поскільки Іздрик уже це зробив, то ми просто порекомендуємо прочитати вже готову. Іздрик, який має і ім´я, Юрко, вважається причетним до так званого «Станіславського феномену» в українській літературі, хоча живе не в Івано-Франківську, а в Калуші. Він також є редактором журналу «Четвер». Популярність прози Іздрика є відповіддю тим, хто твердить про смерть постмодернізму в українській і світовій літературі: в Іздрикових текстах він живіший всіх живих.

«Комфортно переплетені лінії минулого і теперішнього оживляють сюжет книжки. Мене завжди цікавила постать Городецького», - кажеАндрій Кузьменко (Скрябін), відомий більшості як музикант, але віднедавна також і письменник.

Він відзначив книгу «Місто з химерами» Олеся Ільченка - розповідь про життя відомого київського архітектора Владислава Городецького, поляка з походження, який змінив обличчя української столиці. Книга, яка буде цікава і підліткам, і дорослим, має елементи детективного сюжету і містики, а головне - історичний портрет видатного митця. Будуть і сюрпризи для тих, хто любить помічати химер на київських будинках, але ніколи не здогадувався, що вони ховають у собі не одну таємницю.

«Все, що пише Галина Пагутяк, - це справжня література», - каже Ольга Герасим´юк.

Роман «Урізька готика» - містичний; його дія відбувається в Урожі, селі неподалік від Львова. Як твердить анотація, твір написано за мотивами етнографічного нарису Івана Франка, проте очевидно, що Галина Пагутяк і сама добре знайома з багатьма народними віруваннями про опирів - не упирів, а людей з особливими здібностями, які можуть «потяти, кого не жаль». Галина Пагутяк майстерно поєднує містичне тло, реалістичність характерів, вишукану мову з місцевим колоритом і майже детективний сюжет.

«Ця книга багато в чому виконує завдання Бі-Бі-Сі - інформувати, навчати та розважати», - каже продюсер Української служби Світлана Пиркало про роман Володимира Рутківського «Джури-характерники».

Це книга для дітей, але вона є справжнім історичним романом про початки Запорізької Січі. Хлопці-джури, які в попередньому романі автора «Джури козака Швайки» лише починали вчитися бойовому мистецтву і характерницьким (чарівним) премудростям. Володимир Рутківський - майстерний і досвідчений письменник, і його книжку можна радити всім, кого цікавить українська історія, - не лише дітям, але й дорослим.

Інформація: Бі-Бі-Сі



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

30.10.2024|14:38
У просторі ПЕН відбудеться зустріч із письменницею Оксаною Мороз у межах Кіноклубу Docudays UA
30.10.2024|13:44
10 причин відвідати Фестиваль “Земля Поетів” у Львові 9-10 листопада
28.10.2024|13:51
Оголошено довгі списки Книги року ВВС-2024
25.10.2024|09:29
Книгарня біля Софіївського парку: "Книгарня "Є" відкрила магазин в Умані
19.10.2024|09:56
Названі лавреати Міжнародного літературного конкурсу прози рукописів «Крилатий Лев»
17.10.2024|12:48
У видавництві “Чорні вівці” розпочався передпродаж підліткового зимового фентезі “Різдвяний експрес” Карін Ерландссон
17.10.2024|11:55
Розпочався конкурс на здобуття премії Drahomán Prize за 2024 рік
17.10.2024|11:33
Що читає Україна?: аналітика по областям
17.10.2024|11:27
«Liber 24»: як Україна вперше взяла участь у книжковому ярмарку в Барселон
11.10.2024|18:46
Киян запрошують обміняти російськомовні книжки на українські по “шокуючій знижці”


Партнери