Головна\Події\Премії

Події

09.10.2008|15:27|Буквоїд

Нобелівську премію з літератури отримав Жан-Марі Гюстав Леклезіо

Нобелівська премія з літератури цього року присуджена французу. Жан-Марі Гюстав Леклезіо визнаний шведською Королівською академією кращим письменником року.

68-річний Леклезіо - автор науково-фантастичних романів, есе й збірників оповідань у дусі «нової хвилі», серед яких – «Судовий процес», «Пустеля», «Гіганти». 

Уже в 23 роки він був визнаний гідним премії «Ренодо», самої авторитетної після Гонкурівської, за свій перший роман «Протокол». Багато критиків вважають його блискучим стилістом. озиваються про нього, як про блискучого стиліста.

Ця премія - 81-я у області літератури для європейських  літераторів. Раніше вона діставалася представникам Північної Америки - 11 разів,  Азії - 5, Африки - 4, Латинської Америки - 3, Австралії - усього один раз. 11  лауреатів - жінки, інші 93 - чоловіки. 25 з них писали або пишуть англійською, 13 - французькою, 10 - німецькою, 6 - шведською, 5 - російською.

Жан-Марі Гюстав Леклезіо - класик сучасної французької літератури.  Він народився 1940 року в Ніцці, але батьки практично одразу переїхали до Нігерії, де пробули десять років. Хлопчик ріс із двома мовами - англійською і  французькою. Пізніше Ле Клезіо вчив англійську у Брістолі й Лондоні, захистив  дисертацію з ранньої історії Мексики в університеті Перпіньяна й викладав  в університетах Бангкока, Мехіко, Бостона й ін. Зараз письменник живе у США, на острові Маврикій і в Ніцці. Ле Клезіо опублікував понад 40 книг - романів, збірників новел,  перекладів мексиканських міфів. Російською перекладені книги Ле Клезіо «Подорожі по той бік», «Пустеля», «Золота рибка», «Дієго і Фріда», «Мондо»коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери