Re: цензії

22.04.2024|Ігор Чорний
Розтікаючись мислію по древу
08.04.2024|Ігор Чорний
Злодії VS Революціонери: хто кращий?
Леді й джентльмени, або «Лондонські хроніки» Місіс К
03.04.2024|Марта Мадій, літературознавиця
Фантасмагорія імперського пластиліну
28.03.2024|Ігор Чорний
Прощання не буде?
20.03.2024|Наталія Троша, кандидат філологічних наук
Світиться сонячним спектром душа…
У роздумах і відчуттях
20.03.2024|Валентина Галич, доктор філологічних наук, професор
Життєве кредо автора, яке заохочує до читання
20.03.2024|Віктор Вербич
Ніна Горик: «Ми всі тепер на полі битви»
18.03.2024|Ігор Зіньчук
Кумедні несподіванки на щодень
Головна\Події\Презентації

Події

07.12.2009|12:56|Буквоїд

Презентація Етноклубу у «Музеї Івана Гончара»

12 грудня у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» (вул. Івана Мазепи, 29) відбудеться відкриття першого в Україні Етноклубу.

Наприкінці 1950-х років на схилах Дніпра зародився осередок пізнання української історії, традиції, мистецтва − України минулої і майбутньої. Тут збиралося коло однодумців, з´являлися нові ідеї, що переростали згодом у мистецькі течії й наукові звершення; тут кожен мав нагоду пізнати своє коріння, а відтак і себе.

Новостворений Етноклуб – це тепла хата для живого спілкування однодумців, зацікавлених українською традицією − і водночас символічне розширення того кола, яке приходило протягом півстоліття до хати Івана Гончара...

ПРОГРАМА

18.00 – прес-конференція та зустріч гостей

19.00 − відкриття виставки до 50-річчя Музею

20.00 − урочисте відкриття ЕТНОКЛУБУ;
 традиційна забава на Св. Андрія – Калита

21.00 – етнодиско від Олега Скрипки

50 років від заснування хатнього Музею Івана Гончара – це півстолітній ювілей гончарівської ідеї про новітнє етнографічне музейництво в Україні. Ідеї про те, що надбання української традиційної культури мають бути доступними для громадськості України, висвітлюватися повно і об´єктивно, віднаходити своє продовження й розвиток в усіх сферах суспільного життя. Зібране серед народу має не лише зберігатися в музеях, але й повертатися до людей.

Заклавши підвалини Музею на власних засадах ще у 1959 році, Іван Гончар до початку 1990-х устиг зібрати безліч неоціненних відомостей, народних мистецьких витворів і документальних матеріалів про українську традицію – і то не завдяки, а всупереч тогочасній державній політиці. Прийшла Незалежність України – а з нею й визнання потрібності його праці. Створений у 1993 році державний Музей Івана Гончара пройшов нелегкий шлях протягом останніх п´ятнадцяти літ, але зумів зберегти головне: відкритість і спрямування на «зворотній зв´язок» з глядачами, майстрами, інформантами. Чи не найяскравіше це виявляється, зокрема, у збиранні й розповсюдженні інформації про народні звичаї, майстрові технології, традиції господарювання...

Святкуючи сьогодні ювілей Музею, ми започатковуємо новий культурно-мистецький проект – Товариство прихильників української традиційної культури «ЕТНОКЛУБ». Тут працюватимуть майстер-класи і студії, проходитимуть лекції, вечірки, концерти та зустрічі з цікавими людьми; тут вирішуватимуться питання втілення в життя мистецьких і наукових проектів, пов´язаних з українською традицією; тут, зрештою, можна буде просто відпочити й поспілкуватися у колі друзів і однодумців.

Вхід вільний



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери