Re: цензії

21.09.2021|Марія Грицюк, Івано-Франківськ
До 150-річчя з дня народження Василя Стефаника
Бібліовільде
16.09.2021|Богдан Дячишин, Львів
Серце обирає своє
16.09.2021|Ніна Головченко
Розкодовування «віршової магії» Світлани Короненко у монографії Надії Гаврилюк
16.09.2021|Василь Кузан
Декамерон від Єви
15.09.2021|Богдан Смоляк
Зворотний бік найбільшого почуття
12.09.2021|Марія Грицюк, Івано-Франківськ
Стефаниківський ЧИН
11.09.2021|Тарас Левін, психотерапевт, віце-президент Асоціації психотерапевтів і психоаналітиків України
Образ нарциски в романі Володимира Даниленка «Маски Діани Стогодюк»
11.09.2021|Юлія Сільчук, філолог, поетеса, літературний критик
Алегорії і філософські істини Ольги Камінської
Найвідоміша корова світу долає стереотипи
Головна\Події\Зустрічі

Події

23.02.2010|21:12|Оксана Чужа

Письменники Олександр Гаврош та Степан Процюк популяризують українську есеїстику

Нещодавно в Ужгороді успішно відбулася презентація серії сучасної української есеїстики відомого київського видавництва «Грані-Т». Дві останні книжки серії «De profundis» «Точка перетину» та «Аналіз крові» представили автори – ужгородець Олександр Гаврош та франківчанин Степан Процюк.

Якщо у «Точці перетину» ужгородець через призму історичних подій, географічних та соціальних умов досліджує самобутність етнічних груп рідного Закарпаття, то франківчанин у своїй книзі «Аналіз крові» намагається  проникнути в найбільшу таємницю людини – таємницю її психіки та  збагнути природу людських комплексів. 

Обидва письменники порушують у своїх книжках чимало гострих питань, тож зустріч з ними в Закарпатській обласній бібліотеці виявилася вельми цікавою. Авторам доводилося прямо таки відбиватися від шквалу запитань, інколи досить провокаційних або надто інтимних. 

Олександр Гаврош зізнався, що побачивши на  власні очі життя національних меншин краю (румун, угорців, поляків, ромів, словаків, німців, чехів, волохів, євреїв), про яких мало хто щось конкретно знає, вирішив  розповісти про них загалу. «Світ  швидко змінюється, йде глобалізація. І як би не старалися  відірвані від батьківщини етногрупи зберегти свою культуру і традиції, перебуваючи в іншій  державі, рано чи пізно їх неминуче чекає розчинення. Тому виникла ідея зафіксувати те, що маємо на даний час», - поділився історією створення книжки автор.  

Степан Процюк - відомий український письменник та  викладач сучасної української літератури Прикарпатського університету - в Ужгороді виступав вперше. І був вражений такою увагою до своєї персони, адже не вважає себе великим літературним реформатором. Сенс людського життя  цей український космополіт, як він себе називає, бачить у  пошуку певної гармонії в собі.  Уникає тотемізації для себе і зізнається, що у його творчості є присмак медицини, напевно тому, що з дитинства хотів стати лікарем. Будучи філолог за фахом, активно цікавиться психоаналізом, бо  вважає, що  література повинна перейматися людською душею.  

А свою книжку прокоментував так:  «Це більше книжка запитань, а ніж відповідей, бо у цій сфері ніхто не може бути компетентний, у тому числі і я». А щодо назви твору «Аналіз крові», то  письменник керувався символами: кров — це життя, те, що протистоїть  саморуйнації.  

Поки ужгородці чекають на нову зустріч з авторами (пан Процюк пообіцяв приїхати в гості ще раз), читаючи представлені книжки (розкупили всі !), цього тижня презентації вже відбудуться в Івано-Франківську.  

У четвер, 25 лютого, о 12.00 відбудеться  зустріч із студентами Прикарпатського університету у читальному залі бібліотеки, а о 18.00 - презентація у книгарні «Є». У п’ятницю, о 14.00 запланована зустріч із школярами Івано-Франківської української гімназії № 1.

Фото автора.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери