Re: цензії
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Видавничі новинки
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
Події
Міла Іванцова: В моєму новому романі є і кохання, і зрада, і жіноча дружба, і «нетрадиційні стосунки»…
У вересні у видавництві «Нора-Друк» вийде роман Міли Іванцової «Вітражі». «Буквоїд» вирішив розпитати письменницю про її нову роботу.
- МІло, «Вітражі» — це роман, як і попередня книга «Родовий відмінок», як би Ви охарактеризували свій новий твір?
- Так, роман. Він дещо менший за обсягом, ніж «Родовий відмінок», але писався півтора роки і забрав чимало сил. Роман непростий, бо хоч основний пласт подій в ньому відбувається «тут і зараз», є також другорядні лінії, що охоплюють чималу географію та історію — розмах від початку другої світової війни у Франції, її окупації, потім визволення, трохи про окупацію Києва та навіть повоєнні табори ГУЛАГу до 1953 року. І навіть не знаю, чи є ці лінії дійсно другорядними, хоч сторінок їм приділено не так вже й багато.
Головна героїня — Поліна, наша сучасниця, молода жінка близько 30 років, яку ми зустрічаємо у стані повної самотності та депресії після чергового краху її чергових стосунків з мужчиною. Вона не має подруг і, щоби виговоритись, пише на е-мейл листи «далекому другу», льотчику.
Ще однією із героїнь є французька письменниця Франсуаза Саган, роман якої саме і перекладає Поліна. Але в стані депресії тій не до чужих романів — робота не йде. Щоб зрушити її з місця, Поліна починає «копати під Саган», вишукувати матеріали про саму авторку, яка врешті-решт стає їй цікавішою за написані нею твори.
Є в романі і кохання, і зрада, і жіноча дружба, і «нетрадиційні стосунки», є буденне і високе в ньому, про яке зазвичай на бігу не задумуємось.
Читач не раз буде здивований, і той, хто дочитає до кінця, сподіваюсь, не залишиться байдужим.
Можливо, роман спірний, не схожий на попередній, але про те вже судитимуть читачі та критики.
- Міло, до «Родового відмінку» Ви писали оповідання. Що змусило взятися за романи? Яка форма все ж таки Вам ближче?
- А до оповідань я писала вірші. Думаю, настав новий період, вірші десь причаїлися і спостерігають, що я творю нового. «Малі форми», оповідання — ще інколи пишуться, бо мені здається, що життя з них і складається, чи то я так його сприймаю, але на мене щодня «падає» пара-трійка мінісюжетів, просто готових оповідань, інколи смішних, інколи філософських. Я собі їх фіксую, але вже розглядаю це, як можливість вставити їх епізодом в роман.
Я почала писати «великі форми» (роман «Вітражі» вже третій), бо по-перше, видавці на диво одностайні в небажанні видавати збірки оповідань («не купують!»), а по-друге, мені захотілося випробувати себе і в такій творчості теж, до того ж — результат можна було запропонувати на конкурс «Коронація слова», що я й робила вже тричі. Правда, з трьох романів поки що відзначені два: отримали номінацію «Вибір видавців» романи «Родовий відмінок» 2009 року та «Вітражі» 2010 року, третій зараз розглядається видавцями.
- Для якої аудиторії Ваша нова книга? Знаю, що у «Родового відмінку» більше фанаток-жінок, бачила навіть такі відгуки: «Після прочитання зрозуміла напевно, що хочу стати мамою». На яку реакцію сподіваєтесь після виходу нового твору?
- Скільки читачів — стільки й смаків! Але я знаю, що МІЙ читач існує, і що він чекає на нові твори. Я з великою повагою ставлюсь до моїх читачів і пишу не без думки про них. Я не можу собі дозволити «гнати пургу» та лоскотати читача, щоби штучно повеселити його чи «заробити бали». Так само я відчуваю відповідальність і за те, щоб по прочитанні моїх творів читач не зневірився в житті, в людях, сам не впав у депресію, бо ще невідомо, в яку мить моя книжка потрапить до нього в руки.
Я щира з читачами і дуже їм вдячна за приділений на читання моїх книжок час, за співпереживання, за роздуми та відгуки, які інколи мене просто вражають. Це велика радість, коли ти знаходиш співзвучність в душі читача, хоча на критичні відгуки я також реагую адекватно. Може, людина була не в тому настрої, щоб читати саме цю книжку, може, це взагалі «не її» твір — всі люди різні, значить, цей читач просто інакший, він шукає якусь іншу тональність в літературі. На сьогодні маємо досить широкий вибір творів, думаю, знайдеться на будь-який смак.
Роман «Вітражі», мабуть, знову буде більше читаний жінками, але я вже схитрувала, «перевіривши» його і на чоловіках. Результат позитивний. Правда, ніяк не можу побороти ототожнювання моїх героїнь зі мною-автором, і новий роман уже викликає підозрілі погляди, та я не переймаюся і «виправдовуватись» не буду. Бажаю читачам терпіння, щирих, щемних та оптимістичних переживань за моїм новим твором!
Додаткові матеріали
- Дегустація Книжкової "Країни мрій". ФОТО
- V Весняний ярмарок «МЕДВІН» у персонах. ФОТО
- V Весняний ярмарок «МЕДВІН». День перший. ФОТОРЕПОРТАЖ
- Іванцова Людмила
- Наша жінка в павутинні їхніх легенд
- Як у житті
- Міла Іванцова. «Родовий відмінок»
- Стартував конкурс «Найкраща українська книга 2010»
- Літературний Інтернет: Сайт Міли Іванцової
- Міла Іванцова презентуватиме свій дебютний роман «Родовий відмінок»
- Повні результати XІ Всеукраїнського рейтингу «Книжка року ’2009»
- Нагородження «Кореспондентом» фіналістів конкурсу «Найкраща українська книга-2010». ФОТОРЕПОРТАЖ
- Письменники ударили автопробігом по безкнижжю. ФОТО
Коментарі
Останні події
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
- 10.12.2024|10:35Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
- 10.12.2024|10:30У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”
- 06.12.2024|18:41Вікторію Амеліну посмертно нагородили Спецвідзнакою Prix Voltaire
- 05.12.2024|13:28Оголошено довгий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize за 2024 рік