Головна\Події\Культура

Події

16.06.2025|23:44|Буквоїд

Під час «Книжкового двіжу» в Луцьку зібрали 267 892 гривень на FPV-дрони

Протягом трьох днів, 13-15 червня, у Луцьку тривав благодійний ярмарок «Книжковий двіж», організований з ініціативи бренду одягу та аксесуарів «Шипелик» спільно з Літературною платформою «Фронтера» та Благодійним фондом «Ангар.Україна».

Тисячі людей прийшли у «ШИПЕЛИК Хатку», щоб поділитися своїми книгами та придбати нові. 

«Ідея провести ярмарок, говорить ініціаторка проєкту Ольга Шипелик, виникла з бажання дати книгам друге життя та підтримати Сили безпеки й оборони України. Під час таких подій ми не лише збираємо кошти, але й формуємо культуру читання, робимо її модною та доступною. Цей проєкт також про екологічність. Часто ми тримаємо в руках прочитану книжку і не знаємо, куди її подіти. А в цьому випадку книжка отримує друге життя. На ярмарку ми бачили черги відвідувачів, що свідчить про велику зацікавленість подією. А це найкраще підтвердження того, що проєкт потрібен. І я дуже хочу, щоб він став традицією».

До збору книг долучилися й українські видавництва: «Віхола», «Книголав», «Видавництво 21», дитяче арт-видавництво «Чорні вівці», «Видавництво Старого Лева», «Наша ідея», «Stretovych», «Бородатий Тамарин», «Клуб Сімейного Дозвілля» та проєкт «Витоки».




Окрім того, в ці дні на сторінці БФ «Ангар.Україна» відбувалися аукціони книг, які спеціально для ярмарку надали: літературознавиця Богдана Романцова, блогер та популяризатор науки Клятий Раціоналіст, психолог та письменник Володимир Станчишин, письменниця Олена Пшенична та команда The Ukrainians

Протягом трьох днів зібрано 1696 книг, продано 1215. Решту організатори відправлять у Сновську публічну бібліотеку, що на Чернігівщині, поблизу кордону з росією. Бібліотека має 15 філій на території області, в тому числі дитячих. Після того, як із полиць прибрали російськомовну літературу, їхні фонди суттєво зменшились. Тому ці книги підсилять бібліотеки, які в час війни стали чи не єдиними культурними осередками, де збираються люди.












«Цей проєкт, говорить засновниця Літературної платформи «Фронтера» Елла Яцута, ще раз показав, наскільки дієвою може бути співпраця бізнесу та культурних ініціатив. Нам вдалося згуртувати людей, які цікавляться літературою, організувати для них простір та зібрати кошти на підтримку Сил безпеки й оборони України, завдяки яким ми й можемо зараз реалізовувати подібні заходи»

До «Книжкового двіжу» долучилася також кав’ярня DOLCE, що знаходиться поряд із локацією. 10% від продажу кави за ці дні пішли на благодійність. На ярмарку працювала й квіткарня «Studio with love». Її представники робили для всіх охочих букети за донат. Спеціально до події ілюстраторка ​​Наталя Курсик створила закладинки та стікери, які можна було придбати на ярмарку. 

Чималу аудиторію на «Книжковому двіжі» зібрав ветеран Олексій Кушнєр, який проводив лекцію з такмеду та навчав правильно користуватися турнікетами. 

Під час заходу також організували збір російськомовної літератури, яку віддадуть на переробку. 

«Книжковий двіж», – додає керівниця БФ «Ангар. Україна» Ольга Валянік,– ще одне підтвердження того, що ми можемо багато, коли діємо разом. Спершу об’єднали зусилля із «Шипелик» та «Фронтерою». Згодом десятки прекрасних людей і бізнесів долучилися до ярмарку: своїми ініціативами, книгами й присутністю на події. Результат, який ми отримали, свідчить про силу єдності. І зовсім скоро вона перетвориться у FPV-дрони, які будуть нищити ворога».

Загалом під час трьох днів ярмарку вдалося зібрати 267 892 гривень. Усі кошти спрямують на закупівлю FPV-дронів. 

Фото: Микола Цимбалюк



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus


Партнери