Re: цензії

14.11.2019|Уляна Гурбик
Зубси. Усмішка-це моя суперсила!
14.11.2019|Богдан Дячишин, Львів
Духовний вимір сльози
12.11.2019|Микола Адам, Білорусь
Література – це я
04.11.2019|Ігор Зіньчук
Як підкорити машину часу?
03.11.2019|Ніна Бернадська
Коли ж настане доба Дінапра?
30.10.2019|Михась Ткач, письменник, головний редактор журналу «Літературний Чернігів»
Словник Ткача – унікальне явище
29.10.2019|Наталія Мрака, кандидат психологічних наук
Паризьке літо з художником Ерделі
25.10.2019|Микола Гринь, член Національної спілки журналістів України
POST. POST.SKRIPTUM
Невпинний пошук себе і власного шляху
22.10.2019|Ярослав Поліщук
Втеча старого Пегаса
Головна\Події\Культура

Події

04.11.2019|17:06|Буквоїд

У Києві відкриється виставка “Троянда Чілі. Пам’яті Михайла Грицюка”

6 листопада у Мистецький центр "Шоколадний будинок", Київська НКГ відбудеться відкриття виставки “Троянда Чілі. Пам’яті Михайла Грицюка”.Виставка присвячена 90-річчю від дня народження та 40-річчю від дня смерті видатного українського митця-шістдесятника, великого пластика М. Грицюка (1929–1979).

Першим унікальним і масштабним проектом, з якого розпочалась його творча біографія, став пам’ятник Тарасові Шевченку в Москві (1964, спільно із А. Фуженком і Ю. Синькевичем). Досі він - чи не найкращий в світовій Шевченкіані. А у французькій Тулузі височіє славнозвісний пам’ятник Пабло Пікассо авторства українського скульптора. Загалом, митець брав участь у створенні 9 пам’ятників і меморіалів, 5 проектів лишились нереалізованими (серед них – проекти пам’ятника жертвам фашизму в Бабиному Яру)…

Уродженець Волині (у ті часи – територія Польщі), Михайло Грицюк 18 років прожив разом із родиною в аргентинському Буенос-Айресі, а, повернувшись до батьківщини, став киянином. Йому судилося “реформувати” тогочасну українську скульптуру, оновити її формальну мову, відійшовши від усталеного академізму та натуралізму, зрештою, зсунити світоглядні, змістовні акценти. Зі своїм попереднім художнім досвідом, орієнтацією на найкращі, модерні зразки європейської пластики, оригінальною експресивною візуальною мовою він не вписувався у вузькі рамки офіційно дозволеного мистецтва соцреалізму. Хоча не цурався й замовних речей, ніде правди діти: треба було якось виживати. Проте навіть у кон’юнктурі залишався великим професіоналом і намагався сумлінно ставитися до справи.

Сьогодні головним доробком Михайла Грицюка можна вважати станкову скульптуру портретного жанру, в якому виявилися своєрідність і значущість його таланту. У галереї створених ним образів - видатні особистості, справжні титани духу та великі гуманісти: Д. Аліг’єрі, іконописець Ф. Грек, Е. Хемінгуей, С. Параджанов, Ф. Достоєвський, Б. Пастернак, С. Рахманінов, І. Стравинський, хірург М. Амосов, український композитор XVIII ст. А. Ведель, скрипаль Г. Кремер. ]

Деякі з названих творів будуть презентовані у рамках виставки “Троянда Чілі. Пам’яті Михайла Грицюка”, так само, як і низка жіночих образів (зокрема, кілька творів останньої “балетної” серії митця). Глядач матиме дивовижну можливість побачити в одному просторі роботи скульптора із родинної, музейної та приватних колекцій.


Відкриття - 6 листопада о 18.00. Вхід на відкриття - вільний.

 

Виставка триватиме з 5 до 17 листопада 2019 року в МЦ “Шоколадний будинок”

за адресою: м. Київ, вул Шовковична, 17/2.

38 (044) 253 05 21коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери