Re: цензії

07.01.2025|Тетяна Качак, м. Івано-Франківськ
Володимир Полєк – жива енциклопедія
03.01.2025|Віктор Вербич
Обітниця Олександра Ковча: «Любити, вірити, чекати»
02.01.2025|Галина Максимів, письменниця
Про вибір ким бути: ножицями чи папером
31.12.2024|Михайло Жайворон
Між рядками незвіданих тиш
31.12.2024|Галина Максимів, письменниця
Подорож, яка змінила світ на краще
30.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Femina est…
30.12.2024|Віктор Вербич
Коли любов триваліша за життя
30.12.2024|Петро Білоус, доктор філології, професор
«Небо єднати з полем...»
18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
Головна\Події\Культура

Події

04.11.2019|17:06|Буквоїд

У Києві відкриється виставка “Троянда Чілі. Пам’яті Михайла Грицюка”

6 листопада у Мистецький центр "Шоколадний будинок", Київська НКГ відбудеться відкриття виставки “Троянда Чілі. Пам’яті Михайла Грицюка”.Виставка присвячена 90-річчю від дня народження та 40-річчю від дня смерті видатного українського митця-шістдесятника, великого пластика М. Грицюка (1929–1979).

Першим унікальним і масштабним проектом, з якого розпочалась його творча біографія, став пам’ятник Тарасові Шевченку в Москві (1964, спільно із А. Фуженком і Ю. Синькевичем). Досі він - чи не найкращий в світовій Шевченкіані. А у французькій Тулузі височіє славнозвісний пам’ятник Пабло Пікассо авторства українського скульптора. Загалом, митець брав участь у створенні 9 пам’ятників і меморіалів, 5 проектів лишились нереалізованими (серед них – проекти пам’ятника жертвам фашизму в Бабиному Яру)…

Уродженець Волині (у ті часи – територія Польщі), Михайло Грицюк 18 років прожив разом із родиною в аргентинському Буенос-Айресі, а, повернувшись до батьківщини, став киянином. Йому судилося “реформувати” тогочасну українську скульптуру, оновити її формальну мову, відійшовши від усталеного академізму та натуралізму, зрештою, зсунити світоглядні, змістовні акценти. Зі своїм попереднім художнім досвідом, орієнтацією на найкращі, модерні зразки європейської пластики, оригінальною експресивною візуальною мовою він не вписувався у вузькі рамки офіційно дозволеного мистецтва соцреалізму. Хоча не цурався й замовних речей, ніде правди діти: треба було якось виживати. Проте навіть у кон’юнктурі залишався великим професіоналом і намагався сумлінно ставитися до справи.

Сьогодні головним доробком Михайла Грицюка можна вважати станкову скульптуру портретного жанру, в якому виявилися своєрідність і значущість його таланту. У галереї створених ним образів - видатні особистості, справжні титани духу та великі гуманісти: Д. Аліг’єрі, іконописець Ф. Грек, Е. Хемінгуей, С. Параджанов, Ф. Достоєвський, Б. Пастернак, С. Рахманінов, І. Стравинський, хірург М. Амосов, український композитор XVIII ст. А. Ведель, скрипаль Г. Кремер. ]

Деякі з названих творів будуть презентовані у рамках виставки “Троянда Чілі. Пам’яті Михайла Грицюка”, так само, як і низка жіночих образів (зокрема, кілька творів останньої “балетної” серії митця). Глядач матиме дивовижну можливість побачити в одному просторі роботи скульптора із родинної, музейної та приватних колекцій.


Відкриття - 6 листопада о 18.00. Вхід на відкриття - вільний.

 

Виставка триватиме з 5 до 17 листопада 2019 року в МЦ “Шоколадний будинок”

за адресою: м. Київ, вул Шовковична, 17/2.

38 (044) 253 05 21



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери