Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Події
Дослідження: українці все менше читають, відвідують театри і бібліотеки
Кожен п´ятий займається творчістю, часто ходить в кіно і буває в бібліотеках
Кожен п´ятий займається творчістю, часто ходить в кіно і буває в бібліотеках
Українці дуже мало читають книг, але дуже хочуть частіше окультурюватися – про це свідчать свіжі дані дослідження, яке проівв Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Для цього протягом вересня 2018 року ці фірми опитали 2026 осіб з 109 населених пунктів країни. "Сегодня" дізналися, наскільки сильно українці прагнуть до прекрасного і що у них з цього виходить.
Результати дослідження ще раз підтвердили сумну тенденцію – українці як і раніше катастрофічно мало читають. Опитування показало, що 60% респондентів за рік не взяли в руки жодної книги. Серед інших, не дивлячись на популярність електронних книг, кожен четвертий хоча б раз в минулому році бував у бібліотеці або в книжковому магазині.
"Відвідуваність бібліотек і книжкових магазинів має значні відмінності за віком, рівнем освіти та розміром населеного пункту: частіше їх відвідують люди молодших вікових груп, з вищим рівнем освіти та ті, хто проживає у великих населених пунктах", – зазначають автори дослідження.
Магазини залишаються все ж популярніше, ніж бібліотеки, яких, до речі, за даними Держстату, в 2017-му в країні нарахували 16,8 тисяч і в яких зберігається 236 млн книг.
Рівно половина українців вважає за краще вести самітницький спосіб життя – 50% опитаних за рік жодного разу не вибралися на який-небудь культурний захід. Будь то концерт, міські гуляння, спектакль, екскурсія, виставка, ярмарок, лекція, гумористичний вечір та інше. При цьому, згідно з офіційною статистикою, піти є куди: в 2017 році Мінкульт нарахував 113 театрів, які за рік відвідали 6,2 млн глядачів. Також працює в країні 76 концертних організацій, які відзвітували про 2,7 млн відвідувачів концертів. Крім того, свої двері відкрили 574 музею, чим скористалися мінімум 16,4 млн осіб. Проте, згідно з соцопитуванням, лише 1% українців можуть собі дозволити ходити на всі події, які побажають. Решта 79% хотіли б наслідувати їхній приклад, але більшості банально не вистачає грошей (50,1%) і часу (44,9%).
Що стосується культурних переваг народу, вибиратися вони вважають за краще найчастіше в кіно (21,5%), на масові святкування (15,4%) і концерти (15,3%). Також деякі відзначилися особливим розумінням визначення "культурні заходи".
"Серед варіантів відповіді в категорії" інше "шестеро респондентів назвали різні типи спортивних заходів і риболовлю, п´ятеро – культурні заклади (музей, парк, цирк), двоє згадали про духовність (паломництво і поїздка в монастир). Також були згадані ранок в дитячому саду, зустріч з випускниками, дискотеки, бари", – додають в КМІС.
Зате самі українці вважають себе досить творчими: 17,3% займаються творчістю зараз, 10,5% робили це в минулому, а ще 21,1% хотіли б спробувати свої сили в майбутньому. При цьому жінок серед таких традиційно більше, ніж чоловіків.
А як окультурюєтеся ви?
Мілана Кущенко, швачка-дизайнер:
- У мене виходить читати в середньому приблизно 8-10 книжок на рік. З культпоходів люблю театр, виставки, кіно, але іноді просто немає з ким сходити. Зате регулярно ходимо з сім´єю на "Комікон" (фестиваль коміксів) – там виступають мої діти. Що стосується творчості, то мені пощастило пов´язати з ним професію. Тому вишивкою, в´язанням, аплікаціями та іншим хендмейдом я займаюся щодня.
Наталія Веремієць, продавець-консультант:
- У мене культурні походи не такі, як у всіх в традиційному сенсі. Справа в тому, що замість театрів і кіно я часто відвідую акції протесту в перервах між роботою. В останній рік з пікетами довелося побувати і в КМДА, і в прокуратурі Києва, і в Генпрокуратурі. З книг художньої літератури віддаю перевагу Біблії, яку за останній час було бажання перечитати, і зробила я це аж 15 разів.
Наталія Сергєєва, менеджер з маркетингу:
- За рік прочитала 16 книжок – 14 в електронному форматі, дві паперові, хотілося б більше, але на це не вистачає часу. У бібліотеки не ходжу, але буваю в книжкових магазинах: цікаво дізнатися, що нового видали. На заняття творчістю теж не вистачає сил через роботу, але я часто роблю замальовки в блокноті на автоматі. Пару раз на місяць ходжу в кіно, а ось в театрі буваю дуже рідко.
Тетяна Стріха, догосподарка:
- У рік читаю 3-4 книги. Кілька років назад регулярно ходила в бібліотеку, а з появою рідера перестала записуватися. Зате багато ходжу по культурних заходах: в театри, на виставки, зрідка в кіно. Виходить по 2-3 рази на місяць, але хотілося б частіше. У мене проблема в тому, що у нас немає стільки по-справжньому цікавих подій. З творчих поривів шию і в´яжу речі, роблю хендмейд-декор.
Інформація: Сьогодні
Додаткові матеріали
- у Харківському літературному музеї представили виставку про вплив цензури
- В Одесі відкрили пам´ятник читачеві
- Бібліотека Алжиру поповнилася творами Шевченка та Українки
- Історія з химерними портретами Шевченка продовжується
- До України повертається унікальний манускрипт початку XVIII століття
- Музеї – світочі знань, духовності й культури
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року