Re: цензії
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Видавничі новинки
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Пригоди зі шкарпетками: Дитячі книги з неочікуваними героями
Шкарпетки – це не лише один із важливих атрибутів одягу (особливо взимку), а й одна із найцікавіших тем у дитячій літературі. Саме на постійно зникаючих кудись шкарпетках і грають більшість авторів, які беруться за цю тему у своїх історіях.Пропонуємо кілька таких пригод – про загублені шкарпетки, про їх пошуки та навіть про шкарпеткожерів!
Джулія Дональдсон, Аксель Шеффлер «Халепка зі шкарпетками» (Читаріум, 2017, пер. В.Чернишенко)
Ця інтерактивна книжка-відкривайка – це коротка історія про лиса, у якого трапилася халепа. Халепа класична, якщо говорити в контексті теми шкарпеток, – герой прокинувся і ніде їх не може знайти. Маленький читач отримує подвійне задоволення. По-перше, від читання мелодійної римованої історії. По-друге, сам може допомагати лисові шукати ті капосні шкарпетки, відкриваючи віконечка. Таким чином дитина вивчатиме й інші деталі гардеробу: майку, сорочку, метелик, бриль. Шкарпетки врешті теж знайдуться, але щоб не зраджувати класиці шкарпеткового жанру – спершу одна, потім знайдеться й друга.
Лаконічний прекрасний текст від відомої вже українському читачеві Джулії Дональдсон (і не менш прекрасний переклад Володимира Чернишенка) та класні ілюстрації Аксель Шеффлер. Єдина заувага – чомусь в буфеті можна знайти «кружки», а не чашки чи горнятка… Однак, історія все одно сподобається найменшим читачам.
Женя Миронюк «Не бійся монстриків» (Видавництво Старого Лева, 2018)
Навіть монстрики носять шкарпетки. Так-так! Наприклад, є Шкарпетик, який збирає розпаровані шкарпетки. Саме так і починається ця книжка, яка також є інтерактивна, але вже більш різнопланова. Читач може відкривати клапани й шукати монстриків, відчитувати певні зашифровані назви, створювати нових героїв і нові імена, замальовувати та таким чином позбуватися злих страховиськ, лічити баранців і шукати фальшивого з них, проходити в буквальному значенні слова квест темною кімнатою, домальовувати й розфарбовувати, шукати пари, вчитися зображати на стіні всілякі силуети й врешті – таки познаходити розпаровані шкарпетки.
Сучасна, захоплива та навіть терапевтична книжка для діток від української авторки Жені Миронюк, яка водночас і створила візуальну частину.
Юстина Беднарек «Неймовірні пригоди десятьох шкарпеток (чотирьох правих і шістьох лівих)» (Урбіно, 2018, пер. Б.Антоняк)
«Я справді не уявляю, де вони губляться», – так починається історія, точніше аж 10 історій про долю правих і лівих шкарпеток. А долі в них такі ж різні, як і людські: хтось стає справжньою телезіркою, політиком чи детективом, хтось рятує бездомного, мишенят чи кошеня, а хтось навіть виграє конкурс на найкращу квітку. У кожної шкарпетки свій характер, свої амбіції й мрії. І не лише долі шкарпеток можуть нагадувати людські долі. Але й самі історії – це часто розповіді про вибір, про можливість і бажання щось змінити чи залишатися у своєму комфортному кошику для брудної білизни. Доволі символічно, доволі промовисто, доволі знайомо. Тож крім динамічних сюжетів, якісного гумору та справжніх пригод це історії про життя, про вибір, про свободу та лінощі, про дві сторони шкарпеткового (людського) життя-буття.
Напрочуд стильні ілюстрації Даніеля де Лятура відтворюють всю гостросюжетність, мелодраматичність, романтику та пригоду шкарпеток. А кожен розділ — візуально стилізований під окрему історію, з усім набором відповідних кольорів та гармонії тексту й ілюстрації. Здається, що серед десяти історій знайдеться улюблена для кожного читача.
Катя Матюшкіна, Катя Оковита «Носки врозь!» (АСТ, 2010)
Ця повість-казка сподобається тим дітям, які люблять читати про розслідування, про детективні історії, про вкрадені скарби. А ще тут багато дійових осіб, тож треба читати уважно, щоб не згубити нитку сюжету. Так, як згубив свою шкарпетку детектив Кролик. Власне це і стає лейтмотивом всієї історії – Кролику доводиться ходити в одній шкарпетці, бо іншої він ніяк не знайде. І якби ж то це був єдиний його клопіт. Але ж шукати треба скарб, який хтось викрав у крота Шиші, врешті, треба шукати й самого Шишу. На героїв чекає стільки несподіванок, підказок та поворотів, що читачеві доведеться лише встигати за стрімкою течією розповіді. І врешті історія таки приведе до шкарпетки, яка стане доленосною!
Видавництво радить читати дітям дошкільного та молодшого шкільного віку, проте не певна, чи для дошкільнят ця казкова повість не буде заскладною щодо кількості героїв, подій та слідчих перипетій. Але варто віддати належне тим, хто на форзацах помістив ілюстровану карту, яка допоможе читачам зосередитися серед багатьох локацій.
Павло Шрут «Шкарпеткожери» (Школа, 2017-2018, пер. О. Стукало)
А тим, хто вже виріс з дитячих казочок про шкарпетки, неодмінно захочеться прочитати про Шкарпеткожерів. Це ті, хто харчується шкарпетками – але виключно розпарованими. Тут все, як у справжньому гостросюжетному кіно: таємниці і зрада, крадіжки й викриття, сутички на районі, пограбування та підступність родичів. Шкарпеткова класика від чеського автора Павела Шрута, який не лише створив цих істот, але й вигадав цілий їхній світ – зі своїми правилами, особливостями. Але найцікавіше тут, що й вирізняє ці історії з поміж інших, – це зіткнення Шкарпеткожерів зі світом людини. Бо лише остання носить шкарпетки, купує їх і губить одну з них, забезпечуючи тим самим героїв їжею.
Серед шкарпеткожерів є добрі й погані, і тому вони постійно у стані напруги, якщо не війни. Саме такою динамікою, переважанням діалогів та постійним рухом і приваблює юних читачів ця трилогія. Без ілюстрацій читачеві було б важко уявити особливості зовнішності цих незвичних героїв. Саме візуальна частина додає історії зловмисницької атмосфери Шкарпеткожерів. Але насправді ці герої дуже класні!
Коментарі
Останні події
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу