Re: цензії
- 18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-ФранківськНотатки мемуарного жанру
- 17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменницяВолодимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
- 14.12.2024|Валентина Семеняк, письменницяКлюч до послань
- 10.12.2024|Ігор ЗіньчукСвобода не має ціни
- 01.12.2024|Ігор ЗіньчукТомас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Видавничі новинки
- Олександр Ковч. "Нотатки на полях"Поезія | Буквоїд
- У видавництві Vivat вийшов комікс про Степана БандеруКниги | Буквоїд
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
ТОП-5 книжок для гурманів
Коли ще практикуватися у кулінарних здібностях та «прокачувати» свої навички, як не під час затяжних зимових свят і затишних посиденьок з найближчими?
Коли ще практикуватися у кулінарних здібностях та «прокачувати» свої навички, як не під час затяжних зимових свят і затишних посиденьок з найближчими? Разом зі Старим Левом підготувала добірку кулінарних книжок, які допоможуть вам вразити родину та гостей або ж стануть вдалим новорічним подарунком під ялинки. Тож вмикайте якийсь кулінарний фільм (як щодо «Джулі і Джулії»?) і надихайтеся творити щось ароматно-смачне!
«Спадщина чотирьох господинь» Ярослави Зелинської-Джонсон
Книжка Ярослави Зелінської-Джонсон присвячена «Бабуні, Тітці Ганні, Тітці Марії та Мамі» – тим чотирьом господиням, що виплекали її любов до української кухні. Ярослава – донька українських емігрантів, яких після Другої світової війни переселили до Балтимора, Америки. Зібрані у цій кулінарній книзі рецепти, випробувані трьома поколіннями жінок, є частиною минулого, яке авторка прагне вберегти для своїх дітей та онуків, відрізаних від українського коріння. Збереглися рецепти не всіх страв, чий смак жінка так виразно пам’ятала: «Щоб відновити деякі втрачені рецепти, я прозондувала чимало різноманітних джерел — українських, польських, російських, білоруських. Потім випробовувала кожну страву по кілька разів, щоб встановити, чи піймала я той смак та запах, що таїться у моїй пам’яті ще з дитинства».
У книжці, якою Старий Лев потішить читачів вже наприкінці цього року, ви знайдете прості й смачні рецепти закусок, перших та основних страв, гарнірів, випічки та напоїв, що завжди стануть в пригоді господині, яка хоче смачно нагодувати близьких чи потішити гостей. Книжка доповнена історією родини Слави Джонсон, фотографіями із сімейного архіву, які якнайкраще передають дух того часу, та ремарками й «секретиками» до тої чи іншої страви. «Спадщина чотирьох господинь» стане чудовим подарунком для тих, хто лише починає опановувати кулінарне мистецтво.
«Підкори свою кухню. Рецепти, що додають сил і натхнення» Енн Баррел, Сюзанни Ленцер
Експресивна та життєрадісна шеф-кухарка Енн Баррел давно підкорила телеглядачів. Тривалий час вона вела кулінарні програми на каналі «Food Network», а її книжка «Готуйте, наче рок-зірка» увійшла до списку бестселерів «New York Times». Енн – випускниця Американського кулінарного інституту, працювала в багатьох знаних ресторанах Нью-Йорка та викладала в Інституті кулінарної освіти. У цій книжці вона, а також письменниця та кулінарний стиліст Сюзанна Ленцер зібрали «рецепти, що додають сил і натхнення». Як це? Енн Баррел обожнює куховарити, а ще має неймовірний дар надихати на це інших: «Хоч би скільки в мене було телешоу і хоч би скільки книг я продала, кухарство — це частина моєї душі, тож якби моє нове життя знаменитості раптом розсипалося на порох, я навпростець повернулася б до кухні, взяла б у руки дерев’яну ложку і заходилася б готувати. Бо такою є і завжди буду». Свою книжку вона адресує нам, домашнім кулінарам, тож вчить, як легко опанувати базовими принципами куховарства та готувати у своє задоволення – готувати як той, хто підкорив свою кухню!
Це дуже стильна кулінарна книжка з цікавими рецептами перших та основних страв, закусок, гарнірів і десертів, яка навіть таку недоречну на кухні людину, як я, надихнула щось приготувати. Мигдалево-карамельне печиво дуже смакувало. А ще ви тут знайдете 10 секретних способів від Енн, як підкорити кухню і вражати усіх довкола кулінарними шедеврами з насолодою.
«Смачні страви за 30 хвилин від Джеймі» Джеймі Олівера
Хто не знає англійського «голого кухаря» Джеймі Олівера? Колись 24-річний Джеймі Олівер гучно дебютував з кулінарним шоу «Голий кухар». Зараз він знаний шеф-кухар, ресторатор, а ще популяризатор здорового харчування та борець за харчову освіту серед британських школярів. Його книжка – підтвердження тому, що найвище мистецтво – розповідати просто про складне. А ще це дуже естетичний кулінарний посібник для всіх, хто завжди знаходить відмовки, а не можливості: «мені бракує часу…», «надто дорого…», «я не вмію…». Це три відмовки, які Джеймі Олівер найчастіше чує від людей, що рідко готують вдома. Він руйнує всі «міфи» заклопотаних людей і доводить, що найсмачнішу і найвишуканішу страву можна приготувати всього за півгодини. Джеймі допоможе укомплектувати ваш кухонний арсенал, обрати найсмачніше м’ясо чи рибу і приготувати повноцінний обід чи вечерю. Кожне з 50-ти меню цієї книжки орієнтоване насамперед на швидкість та якість.
До речі, вже наступного року чекайте від Старого Лева приємний сюрприз для шанувальників Джеймі Олівера ;)
«Смак пива» Ренді Мошера
Цей «Інсайдерський путівник у світі найвидатнішого напою людства» стане прекрасним подарунком для всіх поціновувачів хмільного напою, особливо для тих, хто пов’язав з ним своє професійне життя. З цією книжкою ви відкриєте для себе пиво та культуру його споживання зовсім з іншого боку, дізнаєтеся історію пива, яка бере початок ще 22 тис. років до н.е. на території Середнього Сходу; довідаєтеся, як дегустувати та оцінювати напій, як проходять основні процеси пивоваріння, які найважливіші характеристики сортів пива та якими є найтонші смаки цього напою.
Ренді Мошера охрестили «провідником пивної віри». У книжці, яка буде цікава навіть «любителям», викладено і впорядковано досвід багатьох років, упродовж яких він розмірковував про пиво й вивчав культуру пивоваріння: «То що ж таке пиво? Для деяких європейських територій воно стало важливим джерелом вуглеводів, альтернативою воді і порятунком у часи епідемій. Для власників малих пивоварень пиво — це творчість. Для сучасних людей — це соціальний клей, що допомагає спілкуватись». Примітно, що українською книжку переклала учасниця сертифікаційної програми пивних сомельє «Cicerone», блогерка й організаторка пивних дегустацій Лана Світанкова. Тож не сумнівайтеся, усі найменування та терміни відтворені з особливою скрупульозністю.
«Wine Folly. Усе, що треба знати про вино» Мадлен Пакетт, Джастіна Геммека
«Wine Folly» – це універсальний візуальний гід у світі вина, створений людьми, які розбираються у виноробній справі як ніхто інший. Мадлен Пакетт та Джастін Геммек – співзасновники winefolly.com, що 2013 року був названий блогом року за версією міжнародного конкурсу вина і міцного алкоголю. Тож книжковий довідник, який цьогоріч побачив світ українською, має ще й інтерактивне продовження.
У світі є тисячі сортів винограду й сотні регіонів, де їх вирощують, а відповідно, і кількість вин сягає небачених масштабів. Як стверджують автори книжки, хороші базові знання ведуть до усвідомлених покупок смачнішого вина. І саме це пропонує цей візуальний довідник – базові відомості для того, щоб не загубитися у світі вин та отримати саме те, що ви хотіли: що треба знати про винні пляшки та бокали, як дегустувати і зберігати вина, як поводитися з ними та з чим вживати. Також ви тут знайдете підбірку із 55-ти різних видів вина (їхню коротку характеристику, букет вина у вигляді інфографіки, регіон виробництва та ін.) і 20 детальних карт виноробних регіонів усього світу. І пам´ятайте, що життя занадто коротке, щоб пити погане вино.
Додаткові матеріали
- ТОП-5 книжок 2018 року у рейтингу Біла Гейтса
- ТОП-9 грудневих новинок українських видавництв
- Найкращі дитячі книжки року: що радять експерти
- ТОП-5 дитячих книг, які надихають мріяти та не втрачати віри в себе
- ТОП-16 книг для різдвяного та новорічного настрою
Коментарі
Останні події
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу