Літературний дайджест

29.03.2016|10:07|Читомо

10 зіркових гостей Книжкового Арсеналу

На 6-й Книжковий Арсенал, що відбудеться менше, ніж за місяць, планують приїхати чималоіноземних гостей, серед яких всесвітньовідомі письменники.

итомо дізналося про зіркових авторів та їхні книжки, перекладені українською мовою, які можна придбати під час фестивалю.

 

Ульф Старк

Швеція

Stark

Один із найвідоміших сучасних шведських письменників, який вважається найбільш популярних дитячих авторів у світі. Він написав близько 30 книг, які перекладені на більш ніж 25 мов. Сам автор не раз ставав лауреатом багатьох літературних відзнак. 2000 року Старка було нагороджено дипломом журі премії імені Г. Х. Андерсена.

Книги українською мовою: «Петер і червоний птах» (Веселка, 1983, переклад Наталі Касторф) , «Мій друг Персі, Бофало Біл і я» (Теза, 2008, переклад Галини Кирпи), та «Диваки і зануди» (Видавництво Старого Лева, 2015, переклад Галини Кирпи). На Книжковому Арсеналі буде представлено книжку «Чи вмієш ти свистіти, Юганно» від Видавництва Старого Лева.

 

Карола Ханссон

Швеція

ganson

Один із найвиразніших жіночих голосів у сучасній скандинавській літературі. Вивчала історію мистецтва і літератури, російську мову в університеті в Уппсалі. Працює редакторкою на шведському радіо і телебаченні. Авторка десяти романів, серед яких «Замріяна дитина», «Андрєй» (про одного з синів Льва Толстого), «Штайнгоф», «Самовдоволений». Володарка багатьох літературних премій, зокрема Lundequist Literary Prize, Bonnier Prize, Swedish Academy Prize, Svenska Dagbladet Prize.

Книги українською мовою: роман «Штайнгоф» виданий українською у видавництві «Комора». Його сюжет базується на реальній історії, торкається вторгнення радянських військ в 1956 році у Будапешт, вимушеної еміграції героїні до Австрії, її кохання, відчаю і божевілля.

 

Томас Ґлавініч

Австрія

Glavinich

Автор понад десяти романів, а також оповідань, радіоп’єс, есеїв, репортажів. Успішно дебютував 1998 року романом «Карл Хаффнер любить грати внічию». Наступний його кримінальний роман «Вбивця з відеокамерою» був відзначений премією ім. Фрідріха Глаузера та екранізований 2004 року. Роман «Робота ночі» (2006) отримав премію міста Ветцлара, номінувався на премію Німецького біржевого союзу. Роман «Та це ж я» у 2007 увійшов у короткий список Німецької книжкової премії. Лауреат премії Союзуа німецьких промисловців. Його книги перекладені англійською, французькою, угорською і голандською мовами.

Книги українською мовою: «Життя бажань» вийшла українською у видавництві «Книги−XXI».

 лляЛарс Свендсен

Норвегія

Svendsen

Філософ і письменник, професор Університету Бергена та оглядач часопису «Афтенпостен». Дисертація Свендсена була присвячена дослідженню доробки Іммануїла Канта, також він уважається знавцем філософії Мартина Гайдеггера, проте всесвітню славу йому принесли такі есеї-дослідження, як «Філософія нудьги» (2005), «Філософія моди» (2006), «Філософія страху» (2008), «Філософія зла» (2010) та інші, які перекладено 27 мовами.

Свендсен є лауреатом Премії Мельцера, автором кількох підручників з філософії та редактором збірки «Лібералізм» (2009).

Книги українською мовою: «Філософія свободи» вийшла у «Видавництві Анетти Антоненко».

 

Етгар Керет

Ізраїль

Keret

Ізраїльський письменник, сценарист і драматург. Пише на івриті. Стиль Етгара Керета характеризується як постмодерністський, найчастіше заснований на абсурді і іронії. Всього у Керета вийшло 4 збірки оповідань, 2 книги коміксів і книга для дітей. Його розповідь «Сирена» включений в обов’язкову програму з літератури в Ізраїлі.

Книги українською мовою: була перекладена його книга «Раптом стукіт у двері» («Фоліо»).

 

Віґдіс Йорт

Норвегія

Yourt

Письменниця, авторка більш ніж 20 книжок для дорослих та дітей. Її твори перекладені датською, ісландською, російською, шведською, німецькою та українською мовами. З дитинства писала пісні і сценарії для театральних вистав, згодом працювала у дитячих редакціях на радіо та телебаченні. В університеті вивчала філософію, літературу і політологію.  У 2014 році отримала престижну норвезьку літературну премію Brageprisen.

Книги українською мовою: «Йорґен + Анна = любов» вийшла українською у перекладі Наталії Іваничук у Видавництві Старого Лева.

 

Зигмунд Мілошевський

Польща

Milishevskyi

Відомий письменник-детективіст, чиї книжки перекладені тринадцятьма мовами. Трилогія – «Терапія злочину», «Зерно правди» і «Гнів» – стала бестселером, а дві перші частини циклу були відзначені «Нагородою великого калібру» як найкращі польські детективи.

Книги українською мовою: цього року у видавництві «Урбіно» виходить друком третя – завершальна – частина циклу – «Гнів».

 

Яцек Подсядло

Польща

Podsiadlo

Знаний поет, прозаїк, есеїст, перекладач. Автор численних поетичних збірок, творчість якого було відзначено багатьма преміями, зокрема, Нагородою Фонду ім. Косцельських, Премією ім. Чеслава Мілоша. Подсядло чотири рази був номінований на здобуття премії «Ніке». 2015-го здобув престижну поетичну нагороду Silesius, а також Поетичну премію ім. Віслави Шимборської.

Книги українською мовою: у Києві представить поетичну збірку «Високо, близько» (видавництво «Дискурсус»).

 

Тім Джуда

Велика Британія

Tim

Журналіст та політичний аналітик, автор статей про Україну для видань «New York Review of Books та Economist». У 1990-х Джуда створив низку репортажів для «The Times та Economist» про посткомуністичні перетворення у Румунії та Болгарії, а також про війну в Югославії. До найвідоміших книг журналіста належать: «The Serbs: History, Myth and the Destruction of Yugoslavia» та «Kosovo: What Everyone Needs to Know».

На Книжковому Арсеналі презентує свою нещодавню книжку «In Wartime: Stories from Ukraine», яка не перекладена українською.

 

Юбер Пуаро

Франція

Puaro

Юбер Пуаро закінчив Вищу школу декоративно-прикладного мистецтва у Парижі, навчався в школі дизайну Парсонс у Нью-Йорку. Живе і працює в Парижі. Любить подорожувати, особливо морем. Плавав на фрегаті ВМС Франції по Арктиці. Подорожі надихають Юбера, історії, які з ним трапились він потім втілює у своїх проектах.  Юбер займається ілюстрацією, дизайном, автор художніх настінних розписів у культурних інституціях Парижа, брав у часть у проекті «The Parisianer. Обкладинки уявного часопису». Співпрацює з провідними французькими періодичними видавництвами.

 

Серед гостей фестивалю також будуть:

Марцін Щигельський (Польща, книга «Ковчег часу»,  Урбіно), Ігнасій Карпович (Польща, роман «Сонька», Комора), Бернд Шухтер (Австрія, Книги-ХХІ), Каталін Доріан Флореску (Швейцарія, роман «Якоб вирішує любити», Книги-ХХІ), Свенья Ляйбер (Німеччина), Манана Менабде (Грузія, роман «А час минав», Видавництво Анетти Антоненко), Гурам Одішарія (роман «У Сухумі очікується дощ», Видавництво Анетти Антоненко), Ян Вагнер (Німеччина, «Ліндберг. Неймовірні пригоди летючого мишеня» (ВСЛ) та інші.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга
Книги від Bookzone

Коментарі  

comments powered by Disqus

Останні події

17.02.2019|11:30
17 лютого видбудеться вечір пам´яті "Ціна життя Небесної Сотні"
16.02.2019|19:01
Письменник Тарас Ващук подарував українській школі в ОАЕ партію видань «Книга-мандрівка. Україна».
16.02.2019|16:46
Вийшла книга "Веремій В´ячеслав. Правда життя журналіста" про загиблого героя на Євромайдані
16.02.2019|14:22
Директор Інституту книги розповіла, які напрями фінансуватимуть у 2019-му
16.02.2019|12:09
«Кімната Джованні» Болдвіна - книга місяця за версією “The Guardian”
16.02.2019|09:50
Львівські митники передали науковій бібліотеці України вилучені раритетні видання
15.02.2019|14:25
У Чернівцях гімназисти подарували книжки онкохворим діткам
15.02.2019|12:39
Роман «Ім’я троянди» Умберто Еко перетворили на телесеріал
15.02.2019|10:03
У Лондоні Книжковий Арсенал номінували як найкращий літературний фестиваль року
14.02.2019|20:45
Леонід Яковишин – лауреат премії імені Миколи Гоголя


Партнери