Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях

Літературний дайджест

07.03.2013|08:43|Gazeta.ua.

Шість "жіночих" книжок, які не соромно подарувати на 8 березня

Жіноче свято 8 березня – уособлення весняних квітів та сонячних посмішок. Дарувати квіти, книгу чи шоколадні цукерки - вибір за вами.

Gazeta.ua.підібрала шість книжок із урахуванням смаків, стилю життя та темпераменту жінки.

"З мапи книг і людей" Оксана Забужко

Справжня інтелектуалка оцінить книгу Оксани Забужко, збірку есеїв про старих і давно знайомих незнайомців. Зокрема зачіпить за живе та зворушить історія про Катерину Білокур, яка після прочитання відразу перестане бути для вас лише художницею, яка малювала квіти, а постане митцем рівня Пабло Пікассо. А також історія про кохання, суть якого окреслено у самій назві есею "What makes you smile when you are tired". Крім двох названих у книзі по-теплому зображені постаті Льюїса Керрола, Олександра Олеся, Юрка Покальчука, Соломії Павличко та інших видатних інтелігентів.

"Найкращі часи" Галя Ткачук

Українській Алісі в країні Чудес ймовірно прийде до душі збірка оповідань молодої письменниці Галі Ткачук. "Найкращі часи" є ні в якому разі не політичною сатирою, чи проповідуванням кращого майбутнього, у своїй суті книга є збіркою казок, які лише на перший погляд виглядають казками. Це чудова нагода опинитися в іншому, альтернативному світі поряд із такими дивними, але близькими героями Кицюном Драмалою, Теренцієм-птахою, Мишою Василїєм та іншими не менш чудовими створіннями. Врешті-решт, казка про Алісу колись теж була лише гарною дитячою історією, а зараз перетворилась на книгу для усіх поколінь із безмежною кіпою філософських загадок.

"З роси, води і калабані" Ірена Карпа

Назвати авантюристкою Ірену Карпу це не сказати нічого, адже наразі це крейзі мамуся із двома малими дітьми та псом, яка не боїться подорожувати екзотичними країнами та бути відкритою на всі 200%. "З роси, води і калабані" є збірником оповідань, авантюрних та безперечно щирих розповідей минулого-теперішнього-майбутнього, із іронічною ностальгією за минулим та життєствердним майбутнім. Для утвердження останнього читати останній епістолярний розділ книги "З Калабані", який є своєрідним відображенням шляху незалежності сучасної авантюристки.

"Бігуни" Ольга Токарчук

Шанувальниця мандрів та пригод не омине роман відомої польської письменниці Ольги Токарчук. До речі, саме за цей твір авторка отримала престижну літературну премію "Ніке". У центрі книги - подорожі не просто як частина буття, а як своєрідна релігія. Наразі туризм є не тільки сучасним способом відпочинку, але й пошуку себе. Саме у ці питання заглиблюється головна героїня твору, збираючи по намистинці спогади, враження та відповіді на внутрішні питання. Залишається тільки закинути книгу до валізи та гайда у нову мандрівку.

"Не шкодую…Життя Едіт Піаф" Керолін Бурке

Меломанка, яка по своїй суті закохана у музика, мусить знати про легенду французької сцени Едіт Піаф. У перекладеній біографії можна дізнатись про подробиці її життя та творчості, зокрема про становлення, страждання та великий талант маленького "горобчика" Едіт (саме так перекладається її псевдонім Піаф), який був рушійною силою і допоміг також розквітнути таким зірками французького співу як Шарль Азнавур, Ів Монтан, Лео Ферре, Едді Костантен та інші. Але важливо те, що неймовірний геній Піаф може надихати і зараз, крізь біографію Керолін Бурке.

"Duty free" Оксана Форостина

Для бізнес-вумен чи не найголовніше бути на часі, в руслі сьогодення. Головним героєм роману із такою сучасною назвою є Елайджа Мельник, бізнес-консультант, який приїхав із США до Львова, маючи українських родичів в якомусь поколінні. Дебютний роман Форостини це в першу чергу хороша можливість опинитись у середовищі львівської богеми і відволіктись від надто серйозної та ділової буденності. Взамін отримуючи порцію роздумів, пару цікавих спостережень із життя Чикаго-Львова-Києва та уявлення про сучасну українську літературу.


Ксеня КИСІЛЬ


 



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери