Re: цензії
- 20.11.2024|Михайло ЖайворонСлова, яких вимагав світ
- 19.11.2024|Тетяна Дігай, ТернопільПоети завжди матимуть багато роботи
- 19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачкаЧасом те, що неправильно — найкращий вибір
- 18.11.2024|Віктор ВербичПодзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
- 17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. СумиДіалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
- 14.11.2024|Ігор Бондар-ТерещенкоРозворушімо вулик
- 11.11.2024|Володимир Гладишев, професор, Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти«Але ми є! І Україні бути!»
- 11.11.2024|Ігор Фарина, член НСПУПобачило серце сучасніть через минуле
- 10.11.2024|Віктор ВербичСвіт, зітканий з непроминального світла
- 10.11.2024|Євгенія ЮрченкоІ дивитися в приціл сльози планета
Видавничі новинки
- Корупція та реформи. Уроки економічної історії АмерикиКниги | Буквоїд
- У "НІКА-Центр" виходять книги Ісама Расіма "Африканський танець" та Карама Сабера "Святиня"Проза | Буквоїд
- Ігор Павлюк. "Бут. Історія України у драматичних поемах"Поезія | Буквоїд
- У Чернівцях видали новий роман Галини ПетросанякПроза | Буквоїд
- Станіслав Ігнацій Віткевич. «Ненаситність»Проза | Буквоїд
- Чеслав Маркевич. «Тропи»Поезія | Буквоїд
- Легенда про ВільнихКниги | Буквоїд
- Нотатник Вероніки Чекалюк. «Смачна комунікація: гостинність – це творчість»Книги | Буквоїд
- Світлана Марчук. «Небо, ромашки і ти»Поезія | Буквоїд
- Володимир Жупанюк. «З подорожнього етюдника»Книги | Буквоїд
Літературний дайджест
Ірена Карпа. "Дайчики": 3 історії
Отак от ніжно, "дайчиками" мій чоловік-американець називає бравих працівників ДАЇ, що бережуть наше життя, здоров´я і громадянські права на дорогах України. А ви їх як?..
...Славне місто Львів. Книжковий Форум. Як завжди, запізнюємося - цікаві події часто накладаються одна на одну, а між ними ще й поїсти треба, що у Львові окрема епічна історія (ех, скільки разів собі казала, що приїду туди навмисне якось, аби нарешті наїстися і нікуди не бігти!) Щось кудись ми не так повернули начетверо розкопаним, розритим Львовом, і тут нас десниця небесна й зупинила своєю смугастою патерицею.
Слухай, - сичу я на чоловіка. - Ану давай прикидайся, що не говориш українською.
Заодно, думаю, і готовність до "Євро" помоніторимо.
Ду ю спік інгліш? - вислухавши традиційний вступ із козирянням, питає Норман червонощокого цілком вдоволеного своїм місцем-під-сонцем дайчика середніх літ. (Мені завжди цікаво, ким вони хотіли стати у дитинтстві: вчителем, лікарем чи космонавтом?..)
Єс! - гордо відповідає вуйко.
Я вже приготувалася сповзти з сидіння на гумовий коврик і кричати звідти "алілуйя".
Соу вот дід ай ду вронг? - чемно цікавиться Норман.
е... м... а ви взагалі не розумієте по-українськи? - передумав спілкуватися дядько.
Норман артистично хитає головою: саме так має поводитися не обізнаний у слов´янській лінгвістиці зайда.
М... як же ж то вам, пане, пояснити... - дайчик уже з сумом почав задивлятися на інших порушників, що так і шмигали повз нас. Він, як ніхто, розуміє, що час - це гроші. А час він зараз із нами втрачає. Тому він зробив останню відчайдушну спробу заговорити іноземною мовою:
А па-рускі?!.
Тут мене просто порвало. Вуйка захотілося обійняти й заплакати: хто б іще так гарно визначив належний статус мови сусідньої держави у нашій країні?..
Наступного дня пощастило нам менше. Була глупа ніч, і ми, чоловік, я, кількамісячна дитина і дві наших подруги поверталися з виступу Жадана. Глупої ночі хотілося проїхати порожнім центром Львова, ну відразу за непоміченим нами знаком про те, що в´їзд до центру в вихідний заборонено, стояв черговий дайчик. Молодий і злий. Мабуть, голодний, бо єдиним місцем з їжею поблизу був Мак Дональдз, а мама йому там їсти всяку каку не дозволяла.
Що ж, почату гру треба було продовжувати. Тільки тепер, покрутивши в пальцях каліфорнійське посвідчення водія і не змігши на його "ду юк спік інгліш" відповісти навіть "єс", страж порядку витяг телефон і вирішив зробити "дзвінок другу". Друг, котрий, ймовірно, не так часто прогулював уроки англійської, компенсуючи їх уроками фізкультури й курінням поза школою, дзвінкові о третій ночі зрадів не вельми. Судячи з характених фонем, що долітали нам аж із динаміка мобільного, взагалі не зрадів.
Та пужди ти! - шипів на нього дайчик. - В мене тут то-во... іностранець у мене тут. То як йому об´яснити, шо тута їхати не мож? Шо то вихідний і по місту в нас сі не їде? Не знаєш? Ну то як буде штраф?! Штраф!!
На тому кінці дроту, щедро доматюкавшись, натиснули червону кнопочку.
Наш хлопець в буквальному сенсі зачухав свою кормову редьку:
Як же ж то сказати... Гм.. Нє, сандей - то понеділок, а як же ж неділя буде?..
В такі миті найважче для трьох українок не розреготатися. А для американця, котрий вільно говорить українською - вдавати, що з суцільного потоку йому зрозумілі лише слова його рідної мови. Тож природньою реакцією на наступний монолог дайчика було би втичнути у підлогу педаль газу:
Куди ви направляєтесь... Гоу! Куди ви направляєтесь? Гоу! - для ясності аж двічі повторив бравий дай, і одиноке слово "гоу" у цій своїй формі означає те, що означає: "Їдь!"
То, виходить, тут Норман спалився, бо продовжував сумирно чекати на свої документи в загребущих руках пацана. Але ж який прекрасний мотиватор - жадність! Аж два слова іноземною пацан згадав!!!
Не знаю, чим би все закінчилося (й головне, коли), якби в цей момент на горизонті не зявилося ще однієї машини з "не мєсними" номерами.
Для справедливості мушу сказати, що анти-історії в мене теж є. Коли зупиняли і розумно пояснювали, що я зробила не так, і чим це могло обернутися: навіть фото свіжих аварій на цьому місці затурканій матері верескливих немовлят і мовчазної собаки показали...
При цьому в матері, в котрої це все щастя гамселилося в машині, ще й не було з собою... документів. І уявляєте - відпустив мене служака київського полку під чесне слово, що повернуся з документами, лиш дітей завезу! І знаєте, що найсмішніше в цій історії: я таки повернулася. І навіть диск QARPA збиралася подарувати хлопцеві ( в сенсі таки подарунку за безпрецедентну людяність, а не як хабар: один мій знайомий музикант навіть здачу збив був із дайчика, даючи йому свій диск, мовляв, він коштує-то на 20 гривень дорожче, ніж стандартна такса за перевищення в селі... Браво!) - ха би собі слухав на службі. Тільки от його вже там не було, а підходити до якогось іншого дайчика, тицяти йому диск в руки і просити мені оформити протокол було би занадто навіть людині з патологічною відповідальністю.
Так що я просто як героїня шоу "Іщу тєбя" передам моєму благородному даюну оцей от музичний відео-привіт. Заодно і ви послухаєте, що я тут співаю. Раптом на концерт прийдете?..
Коментарі
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року