Re: цензії

21.01.2022|Сергій Ковалевський
Руді Мартін і його детектив Маттеус
21.01.2022|Надія Гаврилюк
Пташиним криком полечу
20.01.2022|Роксолана Жаркова, літературознавиця
Голосами з далеких доріг: французький роман про Україну
18.01.2022|Ніна Головченко
Пам‘яті Вікторії Рутковської
13.01.2022|Ігор Зіньчук
Життя заради України
08.01.2022|Ігор Фарина, письменник, м. Шумськ на Тернопіллі
Пірнання в мореокеання дум
07.01.2022|Захарі Іванов, голова Асоціації письменників Південносхідної Європи та Асоціації софійських письменників (Софія, Болгарія)
Маг напівтонів
Все, що було і чого не було, або Сповідь ґедоніста
05.01.2022|Валентина Семеняк
У лабораторії матриці Слова Володимира Кравчука
Селфі з містом

Re:цензії

11.01.2021|08:55|Віктор Шарпатий, доктор історичних наук, професор

Лідер, якого пощастило мати Франції

Під самий Новий рік з’явився приємний сюрприз, нова книжка, спільний проект двох видавництв – «Ніка-Центру» та «Видавництва Анетти Антоненко» – «Шарль де Ґолль».

Автор – відомий французький історик Бернар Фан, один з досить рідкісних дослідників-енциклопедистів,відомий своєю здатністю глибоко аналізувати величезні періоди історії, постійний автор престижного паризького часопису «Хронологія ХХ століття». Він також глибоко знається на історії міжнародних відносин, оскільки викладає її в Паризькому університеті.

Це не сухий виклад фактів біографії людини, знакової для історії Франції і Європи ХХ століття. Досвідчений вчений передає особисту історію про людину з усіма її вадами і чеснотами за допомогою величезної кількості перехресних історичних джерел а також історіографічних досліджень життєвого шляху генерала. Використані спогади і спостереження офіцерів, які формували його світогляд у військовій академії Сен-Сір, нотатки його сім’ї, спогади його прихильників і його недоброзичливців. Окреслюється жива постать людини, яка мала своє уявлення про долю Франції і робила все задля цього. За допомогою напівтонів, автору вдалося показати вплив релігійного виховання та чеснот, прищеплених з дитинства, на формування особистості і насамкінець на механізм прийняття доленосних для країни рішень.

Це не просто біографія, це живий пласт історії Франції, боротьби думок і світоглядів, адже постать де Ґолля у Франції досі є суперечливою і викликає почуття від захвату до ненависті. І саме це робить книжку винятково важливою для сьогоднішнього українського читача, для нашої країни, яка потерпає від зовнішніх і внутрішніх ворогів, у часи війни і вибору шляху. Брак справжніх державницьких лідерів спричинює пошуки особистостей, здатних очолити країну, повести до перемоги, знайти й впровадити популярні, а надто й непопулярні рішення, але при цьому керуватися любов’ю до своєї країни і народу. Адже ніколи ще ситуація в Україні не була настільки схожою до переламної у Франції 40-х років минулого сторіччя і повоєнних часів. Український читач знайде багато спільного, а також побачить, як має чинити справжній лідер.

Незважаючи на невеликий обсяг, книжка містить значний масив інформації, змальовує справжнє історичне тло подій і легко читається, неначе художній твір. В книжці вдалося чітко і зрозуміло передати складні поняття історичної науки, французьких реалій і міжнародних явищ. Зроблено багато цікавих приміток, важливих для розуміння тієї країни і тих часів.

До недоліків варто віднести відсутність фотографій, які ілюструють життєвий шлях генерала і президента, проте це питання скоріше до автора, бо у французькому виданні їх бракує так само.

Загалом, читання цієї книжки збагачує і закриває багато «білих плям» історії ХХ століття.коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери