Re: цензії

18.12.2024|Тетяна Торак, м. Івано-Франківськ
Нотатки мемуарного жанру
17.12.2024|Оксана Тебешевська, заслужений учитель України, письменниця
Володимир Качкан: «З того слова насію довічних пісень…»
14.12.2024|Валентина Семеняк, письменниця
Ключ до послань
10.12.2024|Ігор Зіньчук
Свобода не має ціни
01.12.2024|Ігор Зіньчук
Томас Манн „Будденброки” – роман–сага про занепад однієї родини
20.11.2024|Михайло Жайворон
Слова, яких вимагав світ
19.11.2024|Тетяна Дігай, Тернопіль
Поети завжди матимуть багато роботи
19.11.2024|Олександра Малаш, кандидатка філологічних наук, письменниця, перекладачка, книжкова оглядачка
Часом те, що неправильно — найкращий вибір
18.11.2024|Віктор Вербич
Подзвін у сьогодення: художній екскурс у чотирнадцяте століття
17.11.2024|Василь Пазинич, фізик-математик, член НСПУ, м. Суми
Діалоги про історію України, написану в драматичних поемах, к нотатках на полях
Головна\Новини\Мемуари/Біографії

Новини

08.01.2012|11:00|Буквоїд

Роман Коваль. «Тиха війна Рената Польового»

Нова книжка Романа Коваля вийшла 1 грудня 2011 року, в день 20-ліття ствердження на референдумі Самостійної України. Свій внесок у здобуття Україною незалежності вніс і герой книги – Ренат Польовий.

Ренат Польовий - нащадок запорозького козака, багатолітній колимський в´язень, видатний інженер-винахідник, меценат, краєзнавець, учасник хору «Гомін», чоловічого хору «Чумаки» та ансамблю «Радосинь», член Українського культурологічного клубу, Української гельсінкської спілки, Української республіканської партії, Всеукраїнського політичного об´єднання «Державна самостійність України», Історичного клубу «Холодний Яр», автор книг «Кубанська Україна», «Кобзарі в моєму житті» та «Моя боротьба (спомини)». 

Ренат Польовий знав багатьох визначних особистостей, спогади про яких залишив нам у спадок, зокрема про членів ОУН Степана Сярого та Марію Омелян, кобзарів Семена Власка, Олександра Корнієвського, Михайла Башловку, Олексія Чуприну, Георгія Ткаченка, Євгена Адамцевича, Миколу Будника, Віктора Лісовола, Ігоря Рачка, братів Василя та Миколу Литвинів, а також про Івана Гончара, Феодосія Сахна, Сергія Набоку, Леоніду Світличну, Леопольда Ященка та інших. 

Водночас і про Рената Польового написали свої спогади письменники Данило Кулиняк, Наталя Околітенко, Ольга Страшенко, Леонід Череватенко та Роман Коваль, кобзарі Ігор Рачок, Тарас Силенко та Валерій Левандовський, скульптор Микола Малишко, художниця Ніна Денисова, діячі культури Петро Гончар, Леопольд Ященко, Василь Триліс, Тетяна Марченко, Вадим Мицик, Олександр Фисун, Богдан Жеплинський, Володимир Данилейко, Герой України Левко Лук´яненко, консул України в Німеччині Євген Сярий, режисер Сергій Марченко, журналісти Віктор Радіонов та Станіслав Бондаренко, учасники хору «Гомін». Опубліковано також спомини дружини Віри, дочки Люби, сестер Нелі та Людмили, брата Василя. 

Йдеться у книжці й про художника Василя Польового, а також про краєзнавця і талановитого фотографа Миколу Ренатовича Польового. 

У книжці вміщені «Колимські оповідання» та «Новели неволі» Рената Польового, а також його дослідження історії Кубані. 

Книга «Тиха війна Рената Польового» буде цікавою для краєзнавців, дослідників Кубані, кобзарства та історії постання Української держави (1988 - 2008). 

Роман Коваль. Тиха війна Рената Польового. Історичний клуб Холодний Яр, 2011. - 1040 с.



коментувати
зберегти в закладках
роздрукувати
використати у блогах та форумах
повідомити друга

Коментарі  

comments powered by Disqus


Партнери