
Електронна бібліотека/Проза
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
- знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
- МуміїАнатолій Дністровий
- Поет. 2025Ігор Павлюк
- СучаснеІгор Павлюк
- Подорож до горизонтуІгор Павлюк
- НесосвітеннеІгор Павлюк
- Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
- СИРЕНАЮрій Гундарєв
- ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
- Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
- не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
- активно і безперервно...Анатолій Дністровий
- ми тут навічно...Анатолій Дністровий
- РозлукаАнатолій Дністровий
- що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
- Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
- КротовичВіктор Палинський
- Львівський трамвайЮрій Гундарєв
- Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
- МістоЮрій Гундарєв
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
любку в обійми, підсадив на вкриту товстим шаром сизого пороху плиту та, гляди, не йме віри, – постала в потемку його майже гола розкарячена неня й пучечками пещених пальців зворушено розсуває свою мохасту чічку перед… Ох... Ах… Раюють обоє… Ліф абияк зсунувся в неї під груди. Бретельки пурхають у боки, мов крильця янгола. Йому ввижаються її очі. Сласні очі посоловілоспрагло жадають макогона. Коліна, гладенькі розкинуті коліна лощать, манять Сидорця… Й він запаморочливо просунув разудруге свою дровиняку в розпечену піч і чує, як об його шерехатий розсохатий таз зворушливо ковзають облавки маминих стужавілих байдарок.
А Соня в пориві й гадки не мала, що знехотя була за вправний moulage.
Уже перед самим відльотом до Москви вона в аеропорту познайомила любка з господарем „кавалєрки” та в його присутності запевнила вкрай збентеженого Бляка, що внесла плату за квартиру вперед на рік і тепер бідний спудей з галасливого гуртожитку на Медовій Печері може сміло переселятися в затишну кам’яницю середмістя. Й з прощальним поцілунком вручила цидулку з указаним прізвищем народного депутата СССР, головного редактора одного з тамтешніх часописів:
– Якщо матимеш серйозні проблеми, він допоможе їх вирішити, – з почуттям виконаного обов’язку легко поквапилась до виходу.
Перші тижні Сидорцю тяжко було без неї. Не міг знайти собі місця ні в універі, ні в місті, ні в затишній „готельці”, куди через день перебрався. Затісне помешкання мало крихітний покоїк, врізану в стіну розсувну шафу, санвузол з окремим нужникомванною, кухоньку та не дуже простору кімнату. Прості меблі, дзеркало, холодильник, електроплита та розросла по всій стіні кімнати ліана й складали ввесь interieur. Соня залишила поміж повзучого листя фотопортрет Ґемінґвея та у покоїку на вхідних дверях ущерть пробиту дротиками велику світлину Рейнхарда Гейдріхта1. Чорнобілий образ „арійця” розмітила кольоровими фломастерами під стандартну мішень для гри в darts. І коли їй було погано або дуже добре, метала стрілами в ціль, як грізний Саваоф, щось імпульсивно промовляючи до замкнених дверей на засміченому русизмами івриті. Сидорцьо не страждав на синдром Гейдріхта – то лишень оселившись в квартирі, зірвав поцьокане дротиками обличчя й викинув у смітник. І підсвідомо поволі сам відчув потребу в якомусь об’єкті на кшталт хлопчика для биття, й обрав рідну матір. Сталося те у ванні, коли самотньо в глибокій печалі переступив поріг і пригадав, як ощасливив тут перед дзеркалом Соню. Вона в синенькому пеньюарі чепурилась перед сном, а він ненароком увійшов і вже не міг одірвати пожадливого погляду від жіночих принад, ледьледь прикритих хтивим серпанком. Ухопив в одну й другу жменю по грудці пругких сідниць і відразу відчув страшенну хіть вдовольнити зненацька спантеличену любку, яка наче того лишень чекала: враз сперлася долонями об стіну, ногу закинула на крайку емальованих ночов, кінчиком носа майже кресала своє відображення. Потому рясно стікали по її виструнченій нозі патьоки сперми, мов густо замішані на молозиві сльози. Сидорцьо на її прохання похапки збирав чоловічий нектар сіруватобілою ложечкою й спрагла сидьма на краєчку ванни жадібно облизувала сріберний couvert. І тоді вперше йому кинулися у вічі її трішечки одутлі, мов, (умить пригадав любострасть матері в повітці), в Евеліни Петрівни таз і сідниці. Бляк захворів на мамоманію.
Тепер, як від’їхала до Москви Соня Розенталь, він занедужав (саме занедужав) кортячкою до рідної нені. Напускав у металеві ночви гарячої води, намилював запашним милом настовбурченого уда та, лежма в шумовинні, ганяв його тудисюди, в такий спосіб удавав, що вдовольняє рідну неню й, гейби шрапнеллю розстрілював її личко бризками сперми. Відтак збирав повісма розбризканих живчиків по воді та завзято розтирав їх у долонях з усмішкою буйного причинного:
– Це все, що нас тримає… – наспіх витирався й сідав до столу за написання чергового зізнання в любові до Батьківщини та люто засуджував усіх і вся її кривдників. Інакше не міг та й не знав як висловити свої фізичнодушевні потуги до рідної нені, захистити покривджену від безлічі її напасників. Родючий grunt та придатне до віршування підсоння виробили в чутливого парубійка скажений потяг римувати вдень і вночі. Й притлумили все інше, властиве в його віці невгамовним романтикам.
За свої два роки у Львові він лише раз дозволив приїхати нені, та й то не самій, а з батьком. Остерігався, що під час зустрічі з Евеліною Петрівною самнасам міг не стриматися: положив би її під себе й відмахав на повну потужність. Адже маму тепер боготворив, ототожнював з Батьківщиною. Й заради них обох, (ніяк не заспокоїться), наголошує й по сьогодні, ляже кістьми де завгодно, лиш би їм було добре. Щодо свого прохолодного ставлення до тата, то воно не змінилося, навпаки, на кілька ступенів упало, позаяк Сергій Опанасович власне у колись польському Львові прохопився словом: „Хоч нас ляхи люто ненавиділи, та ніколи не доводили українців до людожерства… Мда… Тридцять третій рік…” І,
Останні події
- 30.03.2025|10:014 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
- 30.03.2025|09:50У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
- 20.03.2025|10:47В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
- 20.03.2025|10:25Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
- 20.03.2025|10:21100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
- 20.03.2025|10:19Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
- 20.03.2025|10:06«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»
- 13.03.2025|13:31У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
- 13.03.2025|13:27Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
- 11.03.2025|11:35Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку