Електронна бібліотека/Проза
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
- Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
- Вечірня школаДмитро Лазуткін
- Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
- Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
достоїнств набув чину непростого. Рече вкрай особливе”.
А Бляк, знай, веде своєї:
– Люба, либонь, я покутаю, мов той Хам! – і вже на кухні за білим столом, не торкаючись давно охололої їжі, скрупульозно провадить таке…
Ріс безтурботно в заможній радянській сім’ї в степовому містечку. Батько, Сергій Опанасович, пропадав у тривалих відрядженнях, виводив по колгоспах елітні породи бичків і телиць, а мати, Евеліна Петрівна, працювала завдитсадком, мало приділяла уваги сину, рідко коли приходила загодя додому, часто з суботи на неділю десь ночувала. Ходив про неї поголос у коридорах районної влади, що падка на передок. Одне слово, була на короткій нозі з тамтешнім начальством. І коли Сидорцьо напередодні закінчення школи заявив, що хоче бути космонавтом, Евеліна Петрівна без зайвих труднощів посприяла його вступу до вищого військового льотного училища. Та через якийсь тижденьдругий він з тріском вилетів з вишки, опинився вдома, звісно, лютий на всіх і вся. Майже всі його однолітки вже пороз’їжджалися хто куди, не було з ким коротати сірі й нудні будні. Й синаш, нічого робити, заходився назирці ходити за рідною ненею. Вислідив її за містом, у лісочку. В мисливському будиночку.
У замковий отвір таке побачив, що дух перехопило. На комоді розсілася його майже гола розкарячена мама й пучечками пещених пальців зворушено розсунула свою мохасту чічку перед мускулистою спиною. Ліф абияк зсунувся під груди. Бретельки пурхали в боки, мов крильця янгола. Очі, її сласні очі посоловілоспрагло жадали макогона. Очі… Очі… Сласні чужі очі… Тьху! Сидорцьо позадкував крученими сходами, вискочив надвір і першеліпше дерево знатюрмортив несвіжими фарбами. Поночі добирався додому пішки, плакав, як дітвак, що втратив найдорожчу бавлінку.
Свою синівську любов до матері він одним махом знеструмив. Хоч не подавав виду, вдатно грав вар’ята. Ще більше захопився рукоблудством, під час мастурбації вже не вимальовував в уяві якусь оманливу жінку, а вбачав нечіткі риси тої розкаряченої блудниці на комоді. Ніні… То була вже не його мама. Геть чужа жінка! Евеліна Петрівна…
На жовтневі приїхав на кілька діб з відрядження тато й батьки запросили гостей. Евеліна Петрівна натягнула дорогу, майже до п’ят, сріблястоблакитну сукню, взула синенькі човники на високих шпичаках. Не забула й про брошку та кілька разків намиста. Напередодні зробила завивку. Походжала павою перед гостями, вертіла обтягнутими стегнами, мов наїзниця в цирку. Сидорцьо не брав участі в гучних частуваннях, одинцем сидів у сусідній кімнаті з ледве прочиненими дверима. Задзеленчав телефон і слухавку взяла мама. З хвилину когось наполегливо переконувала, потому схвально посміхнулася, вибачилася перед гостями, натягнула норкову шубу й поквапом вийшла. Син хутко за нею.
Вони мешкали в двоповерховому будинку на вісім сімей. Неподалік у виярку суцільно розміщені вряд повітки. В одну з них на правах ґаздині шмигнула з кимось Евеліна Петрівна, лунко дзявкнула за ними клямка. Сидорцьо мерщій опинився біля причілка, хисткою драбиною забрався на присадкувате горище, попластунськи дістався криївки, й крізь дірку в сукуватій дошці побачив кинуту на обору темнокоричневу шубу, закинуті д’ горі в гусячій шкірі сідниці. Сріблястоблакитна сукня згорнута в кучугуру під самісінькі лопатки. Жіноча голова перехилилася через жердку, прудко мотає розкуйовдженими пасмами, мов вертула „кукурузника” на зльоті. Доладна зачіска розсипається на очах у пелехату кучму. Чиясь м’язиста рука схопила в пориві шубу, витерла об полу свого роз’ятреного забіяку, на мить дала його поцицяти спраглій навколішках, й кинула дорогу річ на запльовану долівку, положила горілиць Евеліну Петрівну та заходилася знову патрати любку. Коліна, її гладенькі розчахнуті стегенця лощать, манять Сидорця до… „Брр… Та то ж моя мама”, – мерщій подався до виходу, лікті й коліна натер до крові.
Перегодом вона повернулася розпашіла до помешкання: жижки трусяться, серце тьохка, якомога глибше засунула в шафу забруднену шубу, мерщій кинулася до ванни наводити на собі марафет. Ат, а там синаш квацяє зеленкою садна. Схрестилися шпаркими поглядами, нічого одне другому не сказали, хоч їхні очі й так відверто про все говорили…
Уже навчаючись у Львові, Сидір Бляк перші місяці майже щодня прокручував у пам’яті останню зустріч з батьками. На пероні тато знервовано переступає з ноги на ногу, з нетерпінням очікує, коли зза рогу нарешті вирине грубе тіло локомотива, щоб посадити у потяг сина та самому кулею влетіти навпроти в tambour електрички, яка доправить його недалеко звідси в колгосп до виведених ним елітних бичків і телиць. А мати тим часом невимушенохитро тупить очі, наче той злодій, кине словечко про так, і собі часто глипа на закрут колії, ніяк не дочекається того неповороткого „швидкого потяга”. Нарешті таксяк розпрощалися…
Сидір сумлінно відвідував пари, конспектував гори макулатури (від теорії з античної літератури до марксистколенінського вчення про пресу), відвідував літстудію, щоправда, як
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року