Електронна бібліотека/Проза
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
- Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
- Вечірня школаДмитро Лазуткін
- Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
- Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
у творчості, так і навчанні, зірок з неба не хапав, перебивався з трійки на четвірку, вчащав до кінотеатру, сторонився гопкомпаній, дівчат і не мав жодного справжнього друга. Й одного весняного дня з ним сталося те, що відбувається з усіма його однолітками в молоді роки. Він уперше щиро закохався, та не просто закохався, а в старшу на років двадцять від себе жінку. Соню Розенталь – відомого фотографа в Союзі та інших країнах червоної ширки. Її запросив на пару викладач фотосправи поділитися з студентами своїми секретами творчості мисткині художньої світлини та репортерафотокора. Коротка зачіска, налиті мокрі чорносливи грали п’янкими очима на доладному витонченому обличчі. Соня радше була схожа на світлу мулатку, ніж на сефардку з домішкою каталонської крові. Дотепно й фахово сипала перламиреченнями, розповідала про те, що бачила й зафіксувала на плівці в Монголії, на Кубі, в колишній Югославії. Зворушений Бляк сидів на задній парті й не міг одірвати погляду від… чимось схожої на його матір любострастної жінки. В матні, відчув, заворушився поплавок, хвисьнув об рубчик, і щось тепле й глейке потекло між ногами… Збуджено й перелякано пообзирався тудисюди, та всі погляди його сусідів були звернуті вперед, до столу викладача, за яким навстоячки доповнювала жвавими жестами свою цікаву розповідь Соня Йонівна. Несподівано вона вловила його незвичний погляд зпоміж майже сотні очей, мерщій схопила з столу фотоапарат, навела й лунко клацнула:
– Вибачте, – наче зашарілася перед авдиторією, що вмах завертіла з цікавості головами в різні боки. – Typage… Во! – звела вгору палець.
Ніхто з студентів так і не здогадався, кого власне з них спіймав об’єктив відомої мисткині. Потому цілком випадково він і вона зустрілися в місті, стримано привіталися, і тут з карниза старого будинку як квацьне послід йому на голову, а їй на рукав безсоромних голуба з голубкою.
– Шкода, – спершу витерла хустинкою волосся розгубленого Сидора, потім себе дотепна Соня. – Такого знімка лишилася… – подали одне другому руку, познайомилися, й вона запросила на каву до найпершого пристойного генделя. Слово по слову з філіжанкою запашного напою та кількома краплями хмільного „Закарпатського” – потекла тепла й невимушена розмова. Він уперше вічнавіч розмовляв з жінкою, слухав так близько й вбирав її запаморочливі пахощі та ледве стримував руку, щоб не простягнути через стіл і накрити тендітну долоню. Сидорцьо потай нестерпно жадав її, а вона крадьки вдовольнялася молодечею хіттю… Наступного разу вони зустрілися в тій само кав’ярні, довго гомоніли, й відтак Соня після тривалого вмовляння дозволила, щоб її провів до старовинної кам’яниці неподалік площі Ринок, в якому винаймала однокімнатну „кавалєрку”. Затісне помешкання, як потім виявилося, аж ніяк не перешкоджає розвиватися буйній уяві та зчиняти гучну веремію в жагучих любощах.
Соня Розенталь – особлива тема. Народилася в Москві. Пізня дитина політемігрантів, які покинули країну після громадянської війни в Еспанії. На відміну від інших совків, мала набагато більше можливостей робити те, що хотілося власне їй. Вороже ставилася до капіталізму. Глибоко в душі зневажала КПСС, радянську владу й усю шизофренічну систему пролетарського мислення, та status доньки політемігрантів вимагав від неї шанобливого ставлення до країни, що надала їм теплий притулок і значні пільги. У відвертих розмовах нібито сповідувала комуноанархізм, хоч самого батька Махна вважала недоумком, пустим знаряддям у руках облудних більшовиків. Замолоду була двічі заміжня, помалу пересвідчилася на гіркому досвіді, що сім’я, особливо чоловік у шлюбі – гальмо будьякого поступу. Нестерпний тягар для вільної жінки. Відтак, упродовж років десять, лише бавилася з чоловіками, перебирала, мов золотошукач коштовну річ. Жила переважно на творчих хлібах, у кількох московських видавництвах та інформаційних агенціях отримувала за свою філігранно виконано роботу немалі гонорари. В середмісті столиці примарного Третього Риму мала шикарне помешкання, та більше часу перебувала у відрядженнях на одній шостій частині світу й її придатках. Рікдва, а то й місяців тричотири, залежно від творчого настрою та бажання, винаймала помешкання в якомусь привабливому краї, звідти робила кілька мистецьких фотосесій і переїжджала далі. Після кількарічного життя в Тарту була зо два тижні в Болгарії, відтак трохи покантувалася в Москві (готувала до поліграфії свої роботи), й з півроку, коли зазнайомилася з Сидором Бляком, облюбувала на невизначений час Львів і його широчезний округ з напівзруйнованими замками та костелами.
До знайомства з Бляком Соня намагалася не заводити тісних стосунків з тамтешніми бахурами, остерігалася галичан, як Гітлер Сталіна. Бо в Москві, чула, компетентні органи вважали Галичину найбільш нашпигованим краєм у Союзі доморослими сексотами. Там яструбок (і вже діти його з онуками) на яструбкові сидів і яструбками поганяв. Справжні чоловіки тут перевелися одразу після ліквідації останніх упівських криївок доблєними
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року