Електронна бібліотека/Проза

LET ME GОOKEAN ELZY
Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

помешкань, одне з них орендує в середмісті під office якийсь заморський bonze, а ще два винаймають квартиранти. Двоє її діток – донька й син – мешкають відповідно в Мюнхені та Бостоні. Свого часу про те подбав її покійний чоловік, який мав неабиякий хист авантурника збирати по крапинці пилок з „нашого цвіту по всьому світу” та накопичив з того чималі статки.
На відміну від Бляка, якому все ’дно, як там ростуть ним покинуті чада (має ще й позашлюбне), Ната ревно піклується своїми рідненькими, по можливості надсилає їм пожмакану „капусту” з хрусткими „єврейчиками”. Не шкодує й на любка, щодня видає небораці на кишенькові витрати згідно з хистким курсом нацбанку гривень двадцятьтридцять. Дала б і більше, та Сидорцьо, виявляється, з його слів, має вроджену широку „панську” натуру, враз їх проп’є або гордо кине з плеча товаришам по чарці: „Сьогодні я пас, а ви будьласка…” Бляк – душа щедра, тільки, на жаль, за чужий рахунок. По­справжньому він ніколи не працював. Скажімо, рановранці не прокидався під моторошне дзеленчання будильника, напівсонний і невдоволений надокучливими сірими буднями не голився перед дзеркалом та водночас глибоко в душі тішив себе, що тількито діб залишилося до суботи, коли нарешті можна буде вволю виспатися й робити впродовж вихідних те, що тільки йому заманеться. Донедавна він був пестунчиком долі. Народився й ріс в невеликих містечках, у небідній радянській сім’ї, де родинним берилом правила його кручена й падка на передок мати. Через що змалку Сидорцьо, звісно, батька ставив у другий ряд після любої неньки, позаяк тато віддавав себе цілком роботі, виводив у передових колгоспах елітні породи бичків і телиць, рідко коли займався сином, а мати повсякчас була вдома, працювала завдитсадком і мала ще відведений час на шуримури з двома­трьома поважними людьми в районі. Тож, коли Сидорцьо після закінчення школи зажадав бути космонавтом, Евеліна Петрівна моргнула кому треба, й син вступив до вищого льотного військового училища, та через тиждень­другий опинився вдома, не витримав „лихої долі” майбутнього льотчикавинищувача й космонавта. Ображений на всіх і вся, проваландався з півроку біля маминої спідниці, кілька разів, до слова, застукав її на гарячому, й суттєво змінив своє синівське ставлення до любої нені, щиро захопився патріотичною поезією (втратив бо ж aur?ole матері) та подався, навіяний гірким запахом полину, до камінного Львова брати кріпость – осідок рідного слова. Тоді в ersatzкраїні ходила хибна думка, що в місті Лева свято бережуть любов до свого рідного й утробного. Може воно й так, потому казав собі Бляк, але Lemberg як був периферійним містом любого галичанам цісарика, так і залишився, тільки, хіба що, населений стовідсотковими совками. Там мешкали ті ж само homo sovo, що й у його степовому містечку, тільки гуторили якось на польський манір. І кумедно гнули кирпу під ляха. „Київ, тільки Київ врятує мене від зради й сіроми”, – поклав собі на другому курсі Сидір і домігся свого – наступного року його перевели на журфак столичного універу.
Через два роки по переїзді Бляка до ersatzстолиці під боком у неї гепнув Чорнобиль, і в Союзі розпочалися коїтися дивні речі. Мічений Горбі оголосив „перестройку” й процес, як він сам висловився, пішов, точніше „непорушна” комунорадянська система почала вщерть тріщати. Ті, що твердо тут спали, враз пробудилися, й посунули юрмою з прапорами на мітинги, а спритні ділки з повсякчас розплющеними очима й подвійним дном ударилися хто тихцем в бізнес, хто гучно в політику. Лише лінюх, недоумок і чесний чоловік не знали, до кого їм пристати, бо довкола вчинилася така веремія, що тільки д­у­же розумний ледве встигав аналізувати карколомні події, й почасти брати в них участь. А тим часом Сидорцьо змужнів, набрався сили на студентських харчах, і по вуха закохався в свою однокурсницю та небавом одружився. На доньці можних батьків. У випускника журфаку Бляка відразу перестала боліти голова щодо свого працевлаштування та отримання заманливої київської прописки. Тесть з тещею влаштували зятька кореспондентом в один з компартійних органів. Там, „жовторотиком”, він не попрацював і року, як уже обійняв посаду редактора іншої, геть протилежної за політичними поглядами, газети, що, напевне, відтак і зіграло з ним злий жарт. Слава, безжальна в’юнка слава й жмути потертих купюр по кишенях через деякий час одібрали від легкодухого (як потім виявилося) та джиґунистого Сидора теплий дім, сім’ю та renommee добросовісного журналіста й редактора. Він спився, пустився берега й ошивався кілька років поміж обчухраних і запухлих до синяви жебраків біля генделиків на Прорізній та Хрещатику, не раз приставав з простягнутою рукою до знайомих: „Старий, дай кілька гривень на сто грамів”. Аж коли в одній не вельми пристойній artpop компанії його підібрала для плотських забав Ната Гопкало й сумлінно тримає біля себе по сьогодні…
„Якби, якби в роті виросли гриби, то я… – приголомшено вислуховує Сидорця, а про себе крадьки думає. – Ніні… Він з утратою чоловічих

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »


Партнери