Електронна бібліотека/Проза
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
- Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
- Вечірня школаДмитро Лазуткін
- Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
- Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
просунув у пазуху, лоскоче пипку
– Зарадили біді?
– Так, паночку... Грецьким квасом, але ще туди, на жаль, не можна, – насупилася. – Може звище, – підняла сідницю, – запустите стрижня... – навколішки стала на тапчан, загорнула на спину барвистий серпанок, як кольори веселки. – Лишень гляньте, що за пампушечки в мене, так і кортить їх з’їсти. – Набубнявілий анус сопе в тривозі. – Не бійтеся, я настоєм з дубової кори вимила там, усе чисто... – лікті притисла, мов підрізані крила, голова набік, сідниці лощать, як помащене жовтком тісто у діжці. Логовисько трішечки нижче з’їжилося, наче сердиться. Розглядає великий Арієць живу картину: „Тіло людини збудовано надто практично, не потребує вдосконалення. Логовисько, анус – вхід і вихід. Вокзал для приречених”.
Нагнувся, голубить її стегенця, сідниці, руками дійшов до спини, притисся щільніше, бавиться з приплюснутими цицями, потому як увійде в тугий отвір, аж крижі навпроти захрускотіли, вона зомліло протягла: „Любий... Я не можу... Ще...” – піддає, звивається, ладна вертітися дзиґою. Він однією ногою став на тапчан, учепився руками за крихкотілі плечі, наче ткач урядує кроснами. Тудисюди згинає падку самку. В пориві вихопив уда, повернув очамрілу до себе:
– На... Смакуй нектаром...
Припала сухими губами до блазня, трохи не проковтнула навершню разом з Арійцем, упивається сім’ям, прицмокує: „Солодкий”.
– Авжеж, – він куйовдить коротку зачіску. – Солодкий...
Дзямка, вдоволена, пішла, залишила по собі запашок підсмаженої цибулі. Навстіж порозчиняв вікна робітні, щоб хутко вивітрився сопух, як видалося Йому, задушливих жіночих випарів. Вітерець обдав оселю свіжими пахощами літа. Літо... Найкраща пора для творчості. Разом з окіллям одне вмирає, друге народжується. Гляди: на побілених стінах і ґрунтовці духи і безсмертні вже належать історії, чолжони і атланти доповнюють їх. Арієць осмислює те, що залишилося там, і підбирає в уяві, який нанести перший мазочок, аби відтворити себе. Вельми складно зобразити самопортрет, передати мертвими фарбами живу душу, що затаєна в рисах обличчя. Вдається не кожному. Тут важить, як передані ба навіть кутики губ, повісмо волосся. Зовнішність обов’язково виказує потаємність Арійця, вельми вщільненого впродовж чотирьох цивілізацій. Якщо по Йому настане шостий відлік часу, будьмо певні, що спадкоємець Арійця ще вщільниться, можливо, до ступеня металу, втратить еластичність і чуйність. Усе, начебто, й іде до того. Наразі лякатися кінця світу не варто, бо відбудеться видозмінювання людини в інше, що розумом подолає чуття. Сльози радості й смутку замінить передбачливий інтелект. Холодний прагматизм оволодіє замріяною натурою, позбавить її сприймати серцем. Осереддя свідомості, що спершу проступало в людини крізь хвалос і перейшло до серця, на очах переміщається до сірої речовини в голові. Розум свідомості сягнув найвищої позначки. Тепер залишається тільки чекати, коли монстр спарується з біомасою, і породиться шоста цивілізація, ще незбагненна, хоч уже легко помітна. Розум витіснить чуття, наповнить організм химерною речовиною, що лише поглядом збуджуватиме хіть. Уся та веремія з охами й ахами, щоб удоволитися, залишиться доброю згадкою про давні часи, коли роздвоєні шукали в любощах одне одного – цілість. Те коштувало їм навіть життя. Життя триватиме доти, доки не закінчиться сьома (доба) цивілізація.
Великий Арієць окинув оком робітню, можна сказати картинну галерею з розміщеними то тут, то там малюнками на побілених стінах. У кутку, на невеликому столику розкидані фарби, квачики та стосик списаних аркушів, посеред оселі – біле, підготовлене до роботи полотно. Ніяк Арієць не підбере того першого мазочка, що мав би лягти, відобразити те найхарактерне Його цивілізації. Про неї гайгай написано чимало, скомпільовано від найдавніших до нинішніх часів. А втім Арійцю кортить схопити „свою рису” формування прародича, хоч розуміє, що нічого нового не додасть, ба не відновить. Адже безліч разів бачене лише видозмінюється, деформується, проте не втрачає початкову сталість. Якщо, скажімо, чуєш, що була колись Атлантида й буцімто щезла, то вже згадка про неї подумки вимальовує зміст і форму її. Ніщо про так нікуди не дівається. Відкладається в загодя вичинені ніші. Ті незліченні щільники вибудовують невсипущі бджоли, а дбайливий бортник оглядає відтак алгебричні вощини, густо наповнені безліччю чисел і знаків, які навдивовижу обертаються в ароматичний і цілющий трунок. Амброзія доступна лише вибраним. Її вживають задля того, щоб насолоджуватися минулим і втішатися в мріях майбутнім. Сома – амброзія – кров Христова. Те, що колись споживали боги, тепер споганили грішні.
Смуток – найхарактерне п’ятої цивілізації. Глибоку тугу потрібно фарбами передати на полотні. Вкмітив Арієць. Одірвала від роздумів Сафо:
– Пане, під браму прибилася якась проява, хоче вас бачити... Теревенить, що знаєте її.
Насторожився:
– Знає мене?.. Впусти...
Перегодя слідом за в жовтогарячому серпанку Сафо
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року