Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити

просунув у пазуху, лоскоче пипку
– Зарадили біді?
– Так, паночку... Грецьким квасом, але ще туди, на жаль, не можна, – насупилася. – Може звище, – підняла сідницю, – запустите стрижня... – навколішки стала на тапчан, загорнула на спину барвистий серпанок, як кольори весел­ки. – Лишень гляньте, що за пампушечки в мене, так і кор­тить їх з’їсти. – Набубнявілий анус сопе в тривозі. – Не бій­теся, я настоєм з дубової кори вимила там, усе чисто... – лік­ті притисла, мов підрізані крила, голова набік, сідниці лощать, як помащене жовтком тісто у діжці. Логовисько трішечки нижче з’їжилося, наче сердиться. Розглядає великий Арієць живу картину: „Тіло людини збудовано надто практично, не потребує вдосконалення. Логовисько, анус – вхід і вихід. Вокзал для приречених”.
Нагнувся, голубить її стегенця, сідниці, руками дійшов до спини, притисся щільніше, бавиться з приплюснутими цицями, потому як увійде в тугий отвір, аж крижі навпроти захрускотіли, вона зомліло протягла: „Любий... Я не можу... Ще...” – піддає, звивається, ладна вертітися дзиґою. Він однією ногою став на тапчан, учепився руками за крихкотілі плечі, наче ткач урядує кроснами. Туди­сюди згинає падку самку. В пориві вихопив уда, повернув очамрілу до себе:
– На... Смакуй нектаром...
Припала сухими губами до блазня, трохи не проковтнула навершню разом з Арійцем, упивається сім’ям, прицмокує: „Солодкий”.
– Авжеж, – він куйовдить коротку зачіску. – Солодкий...
Дзямка, вдоволена, пішла, залишила по собі запашок підсмаженої цибулі. Навстіж порозчиняв вікна робітні, щоб хутко вивітрився сопух, як видалося Йому, задушливих жіночих випарів. Вітерець обдав оселю свіжими пахощами літа. Літо... Найкраща пора для творчості. Разом з окіллям одне вмирає, друге народжується. Гляди: на побілених стінах і ґрунтовці духи і безсмертні вже належать іс­торії, чолжони і атланти доповнюють їх. Арієць осмислює те, що залишилося там, і підбирає в уяві, який нанести пер­ший мазочок, аби відтворити себе. Вельми складно зобра­зити самопортрет, передати мертвими фарбами живу душу, що затаєна в рисах обличчя. Вдається не кожному. Тут важить, як передані ба навіть кутики губ, повісмо волосся. Зовнішність обов’язково виказує потаємність Арійця, вельми вщільненого впродовж чотирьох цивілізацій. Як­що по Йому настане шостий відлік часу, будьмо певні, що спадкоємець Арійця ще вщільниться, можливо, до ступеня металу, втратить еластичність і чуйність. Усе, начебто, й іде до того. Наразі лякатися кінця світу не варто, бо відбу­деться видозмінювання людини в інше, що розумом подолає чуття. Сльози радості й смутку замінить передбачливий інтелект. Холодний прагматизм оволодіє замріяною натурою, позбавить її сприймати серцем. Осереддя свідомості, що спершу проступало в людини крізь хвалос і перейшло до серця, на очах переміщається до сірої речовини в голові. Розум свідомості сягнув найвищої позначки. Тепер залишається тільки чекати, коли монстр спарується з біомасою, і породиться шоста цивілізація, ще незбагнен­на, хоч уже легко помітна. Розум витіснить чуття, напов­нить організм химерною речовиною, що лише поглядом збуджуватиме хіть. Уся та веремія з охами й ахами, щоб удоволитися, залишиться доброю згадкою про давні часи, коли роздвоєні шукали в любощах одне одного – цілість. Те коштувало їм навіть життя. Життя триватиме доти, доки не закінчиться сьома (доба) цивілізація.
Великий Арієць окинув оком робітню, можна сказати картинну галерею з розміщеними то тут, то там малюнками на побілених стінах. У кутку, на невеликому столику розки­дані фарби, квачики та стосик списаних аркушів, посеред оселі – біле, підготовлене до роботи полотно. Ніяк Арієць не підбере того першого мазочка, що мав би лягти, відобра­зити те найхарактерне Його цивілізації. Про неї гай­гай написано чимало, скомпільовано від найдавніших до ниніш­ніх часів. А втім Арійцю кортить схопити „свою рису” фор­мування прародича, хоч розуміє, що нічого нового не додасть, ба не відновить. Адже безліч разів бачене лише видоз­мінюється, деформується, проте не втрачає початкову ста­лість. Якщо, скажімо, чуєш, що була колись Атлантида й буцімто щезла, то вже згадка про неї подумки вимальовує зміст і форму її. Ніщо про так нікуди не дівається. Відкладається в загодя вичинені ніші. Ті незліченні щільники вибудовують невсипущі бджоли, а дбайливий бортник оглядає відтак алгебричні вощини, густо наповнені безліччю чисел і знаків, які навдивовижу обертаються в ароматичний і цілющий трунок. Амброзія доступна лише вибраним. Її вжи­вають задля того, щоб насолоджуватися минулим і втішатися в мріях майбутнім. Сома – амброзія – кров Христова. Те, що колись споживали боги, тепер споганили грішні.
Смуток – найхарактерне п’ятої цивілізації. Глибоку тугу потрібно фарбами передати на полотні. Вкмітив Арієць. Одірвала від роздумів Сафо:
– Пане, під браму прибилася якась проява, хоче вас бачити... Теревенить, що знаєте її.
Насторожився:
– Знає мене?.. Впусти...
Перегодя слідом за в жовтогарячому серпанку Сафо

Останні події

30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
20.03.2025|10:25
Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
20.03.2025|10:21
100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
20.03.2025|10:19
Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?
20.03.2025|10:06
«Вівальді»: одна з двадцяти найкрасивіших книжок всіх часів відкриває нову серію для дітей та їхніх батьків від Видавництва «Основи»
13.03.2025|13:31
У Vivat вийшла книжка про кримських журналістів-політвʼязнів
13.03.2025|13:27
Оголошено короткий список номінантів на здобуття премії Drahomán Prize 2024 року
11.03.2025|11:35
Любов, яка лікує: «Віктор і Філомена» — дитяча книга про інклюзію, прийняття та підтримку


Партнери