Електронна бібліотека/Проза

Сорок дев’ять – не Прип’ять...Олег Короташ
Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
Завантажити
« 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »

«Міськмедхімрибпостачу» Василь Панасович Кузько, п’ятдесяти шести літ, службовець, раз одружений, батько двох дорослих дітей, тиск підвищений, не курить, неодноразово нагороджуваний грамотами, цінними подарунками з «Канцтоварів», а також грошовими преміями.
Василь Панасович рідко вже ходив на футбол і сьогодні, в принципі, потрапив випадково, й не дуже гарне місце теж трапилося випадково. Коли тобі треба десь розплескати гнів, тут уже в чергах не вистоїш, що під руку трапиться, — не ходити ж по пивничках і додому не поїдеш, щоб полаятися з Марусею вперше за безхмарне сімейне життя — Маруся пішла у вечірню зміну. «І тут об’їхали», — сумно констатував Василь Панасович, піднімаючись широкими сходами і подумки вираховуючи, де тридцятий сектор. А потім подумав, що це ще краще: матч рядовий, людей на його трибуні буде небагато, він сяде наодинці зі своїм горем і висушить з горла «Портвейн-72». У гастрономі, правда, він хотів узяти горілки, бо горе було надто великим, щоб розчинитися в портвейні, та знав, що навіть у відчаї не подужає її без склянки і з склянкою теж,— та й дірок у домашньому бюджеті не хотів робити. А то добре було б висмалити пляшку горілки. Його б забрала міліція, він би кричав і пручався; витверезник, лист на роботу, скандал, ох, і покрутилася б Ципа! Він аж засміявся, уявивши, як би досадив начальниці.
Суддя Василю Панасовичу одразу не сподобався. Дуже вже здалеку скидався на Циплакову: у чорному жакеті, у чорній спідниці, аби гетри зняти — геть головбух. Тільки спідниця в Циплакової довша. Василь Панасович зловтішно засміявся — пізнаю, голубко! — коли суддя вже на першій хвилині зупинив гру, підкликав до себе якогось футболіста, змусив заправити майку в труси і довго вичитував йому, махаючи перед носом пальцем. Ото одна натура — аби себе показати, ладні з-за дрібниці зупиняти робочий процес.
— Циплакову на мило! — хотів крикнути Василь Панасович, але вчасно стримався; людей у секторі справді майже не було, чоловік кілька, і його голос міг пролунати на весь стадіон.
Із Циплакової ж усе й почалося. Василь Панасович мав до обіду здати місячний звіт, і він би здав його, та дівчата згубили десь один рахунок, доки шукали, — а він був пришпилений до іншого рахунку, — доки по-новому підбивали баланс, і перерва обідня надійшла. Василю Панасовичу всього нічого залишалося й зробити, хвилин на п’ятнадцять, поклав би він той звіт рівно о 14.00 Ципі на стіл, яка різниця, перерва ж все одно. І тут за три хвилини до першої влітає Циплакова власною персоною — за звітом. Ах, Василю Панасовичу, Василю Панасовичу, ви такий сумлінний, а мене розчаровуєте, ах, куди це годиться, дисципліни ніякої, ще не перерва, а половина відділу розбіглася, ах, кінчати вчасно треба, бо начальство перерви не має, можуть з міністерства подзвонити, і що я скажу? Бухгалтер Кузько невчасно звіти подає? — і куди я дивлюся, скажуть; пора кінчати з анархією, дуже вже ми добренькі дяді й тьоті, дисципліну мушу підняти, з вас і почну, усне зауваження в присутності поріділого відділу оголошую... Мов кішка пирхає. А ці вертихвістки, що підвели його під монастир, сидять та пересміюються, весело їм, бач, коли тут усе життя перекреслено, йому ж навіть у армії позачергових нарядів не давали.
Як згадає той монолог Василь Панасович, аж кров у голову б’є і світ на очах темніє. І ці діячі теж грають, аби день до вечора, де б його собі так прилаштуваться, не бий лежачого. І той — сальдо-бульдо-місячний звіт — мигтить перед очима, туди-сюди, сюди-туди, мов бозна-який зайнятий, одна видимість службового пориву, і, дивись ти, лізе, лізе, й так погано грають, а ще й заважає, сюрчок. Що? Гол забили? «Случайно...»
Чого б то я так радів, наче кожному по подяці оголосили? Ото балачок буде, як завтра на роботі зійдуться, тільки й знають після футболу язиком молоти. А тут і поговорити ні з ким. Одні дівчата у відділі, хіба про помаду. Так, життєчко! Скільки це в нас буде, коли виграємо? Тридцять чотири, а в тбілісців — тридцять три, бо «Кайрата» вони вдома покарають. Да, тягнуть треба на всю котушку, щоб дебет-кредит зійшлися.
О, забігали, отямилися. Вічна штурмівщина... Наші таки спокійніші, організованіші, гарно підстраховують одне одного, не те, що мої дівчата, треба-таки з ними побалакати, бо так і програти можна, як оті-о смугастенькі програють. Ну, а це вже ні в які ворота не лізе. Програєш — то не бийся по ногах, думати треба. Правильно, Циплакова, «гірчичника» йому, розпустилися, дисципліни ніякої, та й ледарі — ще до кінця три хвилини, а половина команди вже з поразкою змирилася, на збори та пропісочити, та на фізпідготовочку натиснути...
Так і забуде Василь Панасович вийняти з зашмуляного портфеля вино, поставить дома в холодильник, а в суботу повезе його на дачу в Осокорки, діти з’їдуться з онуками, й посидять у садочку в сімейному колі. Сонечко, вітерець легенький, травка зеленіє, «білий налив» дозріває,— скільки там чоловікові треба.
...А в цей час Буряк побіг подавати кутового, і в Борі Побєдоносцева, як і в

« 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »

Останні події

11.07.2025|10:28
Оголошено конкурс на літературну премію імені Богдана-Ігоря Антонича “Привітання життя”
10.07.2025|23:18
«Не народжені для війни»: у Києві презентують нову книжку Артема Чапая
08.07.2025|18:17
Нова Facebook-група "Люблю читати українське" запрошує поціновувачів вітчизняної літератури
01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus


Партнери