Електронна бібліотека/Проза

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити

іду на роботу в сектор екології комунальних відходів міськвиконкому, що з мене одного і складається.
Можливо, Владька і правий. «Пора б мені якось вгомонитися, посерйознішати. Пропозиції закордонні теж, мабуть, цікаві, але не про мене. Надто домашня я людина. За моїми порадами з моїм бізнесом Люська і сама впорається, не новачок, скільки років поруч. Ось і нащадок зростає, хай практикується, мамі допомагає.
Не скажу, що коли-небудь мріяв стати чекістом. Скоріш за все, течія життя несла мене зовсім в інший бік. Та, мабуть що, прийшов час увійти в своє русло. Все ж таки колись я наполегливо займався науковою діяльністю. А тут знову пропонують займатися дослідницькою роботою, до якої у мене, виявляється, ще й приховані здібності є. Може, це якраз моє. А що коли, працюючи, я і все забуте пригадаю, і настане час моїх чудес.
Я любив фантастику.
Та найбільше мене приваблювало те, що в пропозиції керівництва СБУ, озвученій вустами мого друга Владьки, не було й натяку на роботу з «напівшвидкісним вихором», який мене вже й так достатньо завів. Отож, я наважився. Ну, а вже коли щось обрав, то ні про що інше не думаю. Навіщо зайві випробування моїй психіці, добряче потравмованій підприємництвом.
В житті завжди набереться велика купа втрачених можливостей. Я не люблю за чимось жалкувати. Що зроблено, то все зроблено мною і на мою ж користь. Головне вчасно себе в цьому переконати і зайвим голову не забивати: «Вона в мне не бачок для сміття».
Життя подарує все, що забажаєш, аби тільки підібрати для нього свого золотого ключика чи золоту відмичку.
Настав час зайнятися собою.


* * *

Формальні складнощі «працевлаштування» я подолав досить швидко. Чомусь знадобилося навіть моє призабуте військове звання — старший лейтенант запасу, отримане за класичною схемою: вища освіта, півтора року армії, офіцерські збори після строкової служби із званням лейтенант — на виході. Ще одну «зірочку» додав військкомат, про це я й не здогадувався.
Через місяць я вже гордовито почувався офіцером відділу «М», в котрому, до речі, я був єдиним працівником.
Нудьгувати не довелося. З першого ж дня нової роботи мене віддали під опіку Семеновича і Володимира Івановича — шефа спеціальної лабораторії Служби Безпеки. Виявилося, що треба терміново в’їхати в те, що буде потрібне в моїй подальшій роботі. Для початку на мене чекали університетські курси з анатомії, фізіології, патології, терапії. Можливо, я дещо перегинаю, бо ніяких товстих інститутських підручників, конспектів, заліків і такого іншого не було. Були щирі відверті розмови.
Тільки тепер я починав засвоювати й осягати зарозумілі викладки Наума. Семенович розказав мені багато цікавого. Проте те, що він мені повідав, та і як він це робив, не все можна було розмістити на поличках нашої офіційної науки.
За твердженням Семеновича, наші дослідження в області фізіології носять поки що чисто лабораторний характер. Те, що ми знаємо, здебільшого є знаннями про фізіологію тварини, а не людини. Чи не «з нуля» маємо шукати відповіді на питання: «Що ж таке життя Людини?» І зовсім мало відомо про людський мозок, що дозволяє людині відкривати й осягати світ.
Попереду було якесь провалля роботи, і дідько його знає, що було в тому проваллі. Але ж це і є життя, чи не так?
— Перед нами стоїть дуже неординарне завдання — дослідити можливості мозку людини, її здатності впливати чи то керувати іншими людьми. Для цього ми з тобою повинні зробити те, на що не здатен жоден комп’ютер у світі: поєднати, проаналізувати, синтезувати, здавалося б, такі несумісні поняття, як цифри, уяву і фантазію. — Бомбив мене своїми настановами Семенович. — Ти ось розпитував мене про капіляри. Так ось, довжина капілярів у м’язах дорослої людини досягає ста тисяч кілометрів, а загальна довжина капілярів на поверхні м’язової системи, відкритих і розшарованих, складає шість тисяч триста метрів. Уявляєш, яку махину нам треба вивчити і осягнути, щоб нею керувати?
— Це що ж, ми отут в лабораторії повинні будемо вивчати такі заковики? — з деяким жахом, намагаючись балакати виключно по-діловому, поцікавився я.
О, диво з див! Нарешті у, здавалося, беззубій усмішці мого Кощія Безсмертного, милого «Семеновича», я побачив той прихований зуб. Корінний зуб засвітився мені, як вогник маяка.
Семенович, мабуть, зрозумів, щокопає надто глибоко, і зі мною ще треба добряче повозитися.
— Не треба перебільшувати наші можливості. Але і ми тут дещо спробуємо осягнути, вирішуючи певні практичні завдання. Спробуємо, так би мовити, зробити свій посильний внесок не просто в розвиток науки, а в розуміння мудрості життя, його філософію. В цілому ж все це буде складатися із крихіток знань, отриманих у своїх галузях фізиками, хіміками, біологами, фізіологами, лікарями та іншими вченими людьми.
Я зачаровано дивився на Семеновича. Щось таки було в Семеновичу не від цього світу.
То він буденно й приземлено оперує астрономічними числами з точністю до п’яти знаків після

Останні події

18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра


Партнери