Електронна бібліотека/Проза

АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Завантажити
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »


Офіцерський гамбіт (уривок із роману)

Дилогія Валентина Бадрака «Східна стратегія», що складається з двох романів – «Родом із ПДВ» і «Офіцерський гамбіт», – художні твори, присвячені курсантам Рязанського повітряно-десантного училища.
В «Офіцерському гамбіті» старі друзі, випускники Рязанського ПДВ, знову на стежці війни. Полковник ГРУ Олексій Артеменко включений до складу російських резидентур на території України. Він разом із численними колегами з російських спецслужб веде активну боротьбу, спрямовану на зміну зовнішньополітичного курсу України, зміну образу держави. Він особисто бере участь у ряді операцій проти України, але згодом починає сумніватися в правильності свого вибору.
Полковник ПДВ Ігор Дідусь проходить дві чеченські війни, бере участь у конфлікті Росії із Грузією. На його очах розгортаються суперечливі картини людських доль. Безжалісна м’ясорубка перемелює життя простих росіян у глобальному проекті відтворення нової імперії.
Кожний з двох друзів своїм шляхом доходить висновку, що конфлікт еліт України й Росії штучно перенесений на народи, а за вчинки державних діячів розплачуються прості українці й росіяни.

Якщо хочеш відпочинку – віруй, якщо ти жадаєш істини – шукай.
Фрідріх Ніцше

ПРОЛОГ
(Москва, конспіративна квартира Головного розвідуправління Генштабу РФ, квітень 2005 року)

Ключ у дверях із синхронним металевим хрускотом двічі прокрутився, ненароком злякавши тишу й вічний напівморок сходової площадки, і Віктор Євгенович, легко штовхнувши двері вперед, повернувся зі солоденькою, пластиліновою посмішкою:
– Прошу.
Як завжди, лаконічний і усмішливий, наче вчився в американських менеджерів по збуту якої-небудь дрібної, нікчемної продукції, подумав Олексій Сергійович, штовхаючи далі важкі, очевидно зі сталевою пластиною, двері й заходячи в такий же похмурий, ніби дещо здивований чиїмось візитом, передпокій. Віктор Євгенович спритно й по-котячому нечутно проникнув досередини й клацнув вимикачем.
– Олексію Сергійовичу, роздягайтеся, – сказав він, розплившись у штучній посмішці, коли двері зачинились, – будьте, як удома. Навіть простіше.
Нарешті Віктор Євгенович заговорив, став більш схожий на себе, подумав Олексій Сергійович. Хоча, який він насправді, мабуть, не знає ніхто. Хіба що дружина. У відповідь Олексій Сергійович теж посміхнувся, і теж неприродною, нещирою посмішкою – відвідини цього необжитого приміщення не обіцяло нічого доброго. Над циклічно змінюваними конспіративними квартирами завжди нависала тінь невизначеності й неясної тривоги. На третій поверх вони піднімалися у повній тиші, і округла спина Віктора Євгеновича під час мовчазного руху здавалась похмурим і навіть лиховісним провіщенням. Перед Олексієм Сергійовичем його безпосередній куратор Віктор Євгенович Круг появлявся під різними масками, найчастіше непроникними навіть для нього, спеціально навченого заглядати в чужі душі. А можливо, в Олексія Сергійовича образ полковника Головного управління розвідки Генштабу так затуманений через те, що той не є об’єктом вивчення, а безпосереднім начальником? Можливо...
Вони швидко, начебто кудись поспішали, скинули свої пальта, вологі від сніжинок, що розтанули на них, і пройшли в більш простору кімнату.
– Не бували тут? – поцікавився Круг, і вже інша, переможна посмішка відбилася на його круглому обличчі.
Навіщо запитувати, якщо й так знає, що він тут не міг бути. Очевидно, конспіративна квартира для спеціальних зустрічей з агентами. Але він тут не міг бути тому, що ніде не міг бути без Віктора Євгеновича. Полковник Круг, цей ставний, ідеального вигляду, напрасований чоловік з короткою військовою стрижкою й ласкаво-проникливими очима, був упродовж останніх років його поводирем. Незамінним посередником у стосунках з темним, підвальним, всесильним світом. Тож Олексій Сергійович з його вчинків, уривків фраз із розмов стільниковим телефоном і рішень здогадувався, який лукавий демон ховається за оксамитово-м’якою шкіркою його зовнішньої оболонки.
– Не бував, – так само поштиво відповів начальникові Олексій Сергійович, з удаваною цікавістю оглядаючи кімнату.
– У такому разі обживайтеся. Тим часом я підготую деякі формальності для зустрічі.
І з багатозначним наголосом на останньому слові Віктор Євгенович зник у дверях, завбачливо причинивши їх за собою і нібиби ненав’язливо обмеживши переміщення Олексія Сергійовича.
Залишившись на самоті, Олексій Сергійович підійшов до книжкової шафи. На нього дивилися рівні, красиво укладені цеглини з монументальними іменами класиків, відрізняючись лише палітурками і кольорами написів. Обідок шафи був запорошений. На стіні напроти висіла картина – дивна, гнітюча фантасмагорія у вигляді безглуздої, щільно сплетеної павутини. Це й все інше – кутастий, по-совєтському добротний диван, безглузді масивні крісла, важкі від пилу штори зі справжньою павутиною в далекому куті, – видавало відсутність мешканців і безнадійну занедбаність житла, відлунювало казенщиною й затхлістю застояного

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

24.04.2025|19:16
Ееро Балк – лауреат премії Drahomán Prize за 2024 рік
24.04.2025|18:51
Гостини у Германа Гессе з українськомовним двотомником поезії нобелівського лауреата
21.04.2025|21:30
“Матуся – домівка” — книжка, яка транслює послання любові, що має отримати кожна дитина
18.04.2025|12:57
Під час обстрілу Харкова була пошкоджена книгарня «КнигоЛенд»
14.04.2025|10:25
Помер Маріо Варгас Льоса
12.04.2025|09:00
IBBY оголосила Почесний список найкращих дитячих книжок 2025 року у категорії «IBBY: колекція книжок для молодих людей з інвалідностями»
06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію


Партнери