Електронна бібліотека/Проза

LET ME GОOKEAN ELZY
Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

прибулих, Віктор Євгенович став особливо галантним і люб’язним. І від розуміння недоречності вже далеких йому законів цивільної субординації, зовсім не схожих із армійськими і тому лицемірнішими, йому зробилося неприємно й дещо соромно.
– Увімкніть телевізор, – розпорядився Анатолій Всеволодович.
Олексій Сергійович зчудувався: навіть у перевіреній конспіративній квартирі ця людина воліла перестрахуватися. Фарс? Професійна звичка?
– Часу небагато, відразу перейдемо до справи, – почав Анатолій Всеволодович.
Усі спрямували погляди на нього, і Олексій Сергійович бачив тепер тільки дорогу, в дрібний білий горошок темно-синю краватку цивільного генерала й велику, що дисгармоніювала з його не позбавленим шляхетності обличчям, родимку, котра визирала через нечіткий край борідки в лівому куті губ.
– Олексію Сергійовичу, ми детально проаналізували вашу попередню роботу, виконання особливо важливих доручень в Алжирі та Франції, взяли до уваги ваші адміністративні здібності – я маю на увазі створення фонду «Росія-2050». Є думка доручити вам нове, вкрай важливе, я б сказав – життєво важливе для нашої держави завдання.
Анатолій Всеволодович на мить замовк, так що всі чули тепер тільки дзвінкий жіночий голос, що долинав з опуклого екрана старомодного телевізора.
– Мова йде про Україну. Причому особливо цінна сьогодні навіть не інформація – наш традиційний профіль, а вплив у просторі наших інтересів. Наша мета відтепер полягає в зміні рішень вищих ешелонів влади інших країн. Шляхом прямого вербування або використання впливових у державі персон взамін реалізації їхніх інтересів – байдуже.
Від цих слів Олексій Сергійович похолов, щось важке і жахливе налягло на нього згори, стало віроломно підступати до горла й душити. Не може бути! Ніяк не може бути такого! Але зовні в нього не здригнувся жоден мускул, жодна жилка. Генерал продовжував, і його опукла, мов ґудзик, родимка знову заворушилася від руху тонких, упертих губ.
– Скажу прямо: ми почали втрачати країну, що завжди відігравала ключову роль для Русі, для всього слов’янського світу. Цілі, намічені новою українською владою, вступають у різку суперечність з нашими життєво важливими інтересами. Вони підривають російський дух на всьому континенті, – генерал знову зробив багатозначну паузу. – Одне слово, вищим військово-політичним керівництвом Росії ухвалено рішення про ведення активної роботи з метою відмови України від просування на Захід і зміни режиму. Нам потрібно закріпити Чорноморський флот у Криму на вічні віки й повернути заблудлу республіку у фарватер нашої зовнішньої політики. Коротше, сорок сім мільйонів зомбованих демократичним вірусом людей треба поставити в історичне стійло. І робота ця має бути проведена філігранно.
Анатолій Всеволодович знову зупинився, – він був напружений і задоволений собою. У тому числі тому, так, у всякому разі здалося Олексієві Сергійовичу, що побоювався завестися й виявити зайві емоції. Від уваги Артеменка не вислизнуло, що генерал Лимаревский назвав Україну республікою. Анатолій Всеволодович тим часом обвів присутніх палаючим поглядом, у якому виблискувала енергія сонця, – якби зіштовхнутися з ним, то очі неминуче почало б різати від невидимого світла. Після такого погляду хочеться відбігти на два–три метри і сховатися за ріг будинку. Це був навіть не погляд учителя, що дивиться на незрілих ще учнів. Погляд вождя, незворушного й нічим не стримуваного, що негайно відправляє організовані юрби на барикади.
Вадим Вадимович великою п’ятірнею витер чомусь змоклу, почервонілу лисину, а потім голосно сьорбнув чаю з горнятка, доторкнувшись до його краю повними губами. Звук цей був по-російському переконливий. Олексій Сергійович мигцем глянув на нього й відзначив, що широко розкриті великі очі з більмом надавали йому циклопічного, печерного вигляду.
Тим часом Анатолій Всеволодович продовжив розлогий монолог, який виявися довгим і втомливим. Поки генерал тлумачив про його, Олексія Сергійовича, особисту роль й завдання у новій великій грі, в його свідомості незвідь-чому поплили знайомі поля з колоссям пшениці, що налилося, великі хвойні лапи й міцні кістяки дубів, затим раптом сяючі золотом дзвіниці Софії й Лаври, майже неосяжний водний простір Дніпра, що розлився колись через дурість інженерів. І чомусь мармурове погруддя усміхненого Сократа із Софіївського парку в маленькій провінційній Умані, якого він довго, з цікавістю розглядав ще з батьком, міцно тримаючись за його жилаву руку. Але потім з туману міражів раптом зринула родимка-ґудзичок і стала рости до неймовірних розмірів, розпливаючись перед очима, заповнюючи весь простір. Артеменка повернула до дійсності заключна фраза начальника.
– І, нарешті, найголовніше: Україна, довірена вам і вашим колегам, стала ділянкою боротьби число один!
Суконна мова генерала Лимаревского ще якийсь час звучала в кімнаті. Але все сказане опісля було вже не важливо для полковника військової розвідки Олексія Сергійовича Артеменка. Досвідчений офіцер ГРУ все прекрасно

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »


Партнери