Електронна бібліотека/Проза

Скрипіння сталевих чобіт десь серед вишень...Пауль Целан
З жерстяними дахами, з теплом невлаштованості...Сергій Жадан
Останній прапорПауль Целан
Сорочка мертвихПауль Целан
Міста при ріках...Сергій Жадан
Робочий чатСеліна Тамамуші
все що не зробив - тепер вже ні...Тарас Федюк
шабля сива світ іржавий...Тарас Федюк
зустрінемось в києві мила недивлячись на...Тарас Федюк
ВАШ ПЛЯЖ НАШ ПЛЯЖ ВАШОлег Коцарев
тато просив зайти...Олег Коцарев
біле світло тіла...Олег Коцарев
ПОЧИНАЄТЬСЯОлег Коцарев
добре аж дивно...Олег Коцарев
ОБ’ЄКТ ВОГНИКОлег Коцарев
КОЛІР?Олег Коцарев
ЖИТНІЙ КИТОлег Коцарев
БРАТИ СМІТТЯОлег Коцарев
ПОРТРЕТ КАФЕ ЗЗАДУОлег Коцарев
ЗАЙДІТЬ ЗАЇЗДІТЬОлег Коцарев
Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
ЧуттяЮрій Гундарєв
МузаЮрій Гундарєв
МовчанняЮрій Гундарєв
СтратаЮрій Гундарєв
Архіваріус (новела)Віктор Палинський
АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

мимоволі з тугою подумав: «А й справді вірить у велич царя! Якщо полковників можна так легко зомбувати, то що ж про люд казати?! Йому тільки вила дай та вкажи на ворога».
Але до кінця бою за Київ було ще надто далеко. Якщо Росія в своїх нинішніх кордонах, – намагалися вклинитися у переговірний процес американці, – її відносини із зовнішнім світом будуть швидко поліпшуватися. Та ні, добродії америкоси! Росія – на те й Росія, щоб не заспокоюватися в своїх кордонах. Росія, можливо, й заспокоїлася б, проте її штурманам негоже заспокоюватись – вони завжди повинні жадати більшого. На те вони й царі, а у царів жага безсмертя загостреною завжди була, є і буде! І ніхто ніколи не думатиме про ціну! Якщо тільки приміряв костюм національного лідера, повинен відчувати воістину сектантську нетерпимість до жалості, яка гірша за порок. Ось так і з Україною – тільки повна капітуляція! Або на коліна, або буде кров! Так би зробив Петро. Певна річ, і Сталін би схвалив. Та й Ленін, хоч і здавав Україну, але не назавжди, і тільки заради спасіння більшого. Ну, а про Івана не варто згадувати: він цих «помаранчевих» уже виловив би та живцем – у котли з окропом!
У західних столицях про рішучість намірів Москви були інформовані. Там компетентні віщуни й провісники встигли виставити діагноз – бідолашний Київ хворіє на політичну непрохідність, та й перетворився вже на пасовище для російських героїв темного плаща. Тому, за розрахунками московських шаманів, що ґрунтувалися на дослідженнях таємних писань спецслужб і придворних аналітиків, ситий Берлін і гнучкий Париж, а тим паче консервативний, розумний Лондон за Київ не заступляться. Їм там до Києва надто далеко, щоб ризикувати. А ось Москва за Київ буде горлянки дерти. Саме про це за командою почали дзвінко й зловісно тріщати сутяжні посланці, найняті редактори й давно пристроєні в західних столицях штрейкбрехери.

2
Насправді усіляких мудрованих і простих схем було в десятки разів більше, і Артеменко не тільки втратив їм лік, але навіть припинив відстежувати витоки. Окремі елементи цілісної системи впливу однієї держави на іншу полковник ГРУ часом починав розуміти лише в з’ясуванні їх взаємодії. Якоїсь миті ставало неважливо, ФСБ, СЗР чи військова розвідка веде ту чи іншу справу. Для Олексія Сергійовича як спостерігача важливий був лише результат, і саме його він уловлював усе частіше. В Києві у нього, позбавленого постійного інформаційного підживлення свого відомства, склалося, можливо, оманливе враження, що завдання і гроші течуть єдиним потоком. А коштувало все дійство чималих грошей, але за тією ознакою, що грошей вже ніхто не рахував, Олексій Сергійович зрозумів розмах боротьби, її геополітичні ставки. Кремль націлився черговий раз перекроїти мапу Європи; Україні з географічного центру Європи і вже визнаної європейської держави належало трансформуватися в непередбачувану країну великих ризиків, яка будує з Європою нові відносини спільно з Росією. А можливо, й у складі нової Росії – цього поки ніхто не знав.
Цілком природно, що полковник Артеменко рив землю на окремій, відміряній йому ділянці. Він брав участь у показових консиліумах як у закритих для певних категорій українців, так і в організованих для публічного обговорення. Він з виглядом ображеного росіянина запитував на різноманітних форумах, чому з моменту обрання Віктора Ющенка чільником держави відносини між двома братніми країнами різко погіршилися. Він сумлінно записував рекомендації й думки, прикриваючи фальш і абсурд війни, що велася за його спиною. Він невтомно зустрічався з конкретними людьми, уточнював їхні позиції, обережно роз’яснював їхні можливі дивіденди за умови активного зіштовхування російського і західного факторів. І йому самому ситуація уявлялася у вигляді чудної фантасмагорії. Дві фантастичні тварини велетенських розмірів, що сплелися могутніми рогами й зіткнулися широкими чолами в напруженій сутичці, не поступалися одна одній ні силою, ні бажанням володіти простором, маленькі люди снували навколо, дивуючись такому грандіозному бою і не наважуючись допомогти якомусь із супротивників. Але саме від них, від того, чиїх прибічників набереться врешті-решт більше, залежатиме результат боротьби титанів. І Артеменко день за днем бачив, як зростає кількість тих, хто підтримував колоса із сходу. Проте цього було замало – необхідно було домогтися їхньої гризні у поросі від ратиць здиблених борців, їхньої готовності до самознищення, покірної відмови боротися за якесь придумане ними самими майбутнє. Їхнє майбутнє має на довгі роки, а краще – навіки визначатися іншими. Тільки тоді виникне ефект Паладіума, і на цю землю опуститься сутінок загальної покори.
Виконував Артеменко й доволі відповідальні доручення. Наприклад, особисто брав участь у знищенні проекту будівництва літака АН-70 – колишньої візитної картки братньої дружби. І тут, як і на всьому фронті боротьби, вбивати слід було не фізично, не підривати крилатого гіганта в ході бойової операції спецназу, а знищити його в головах, в уяві людей. Літак був

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

01.07.2025|21:38
Артур Дронь анонсував вихід нової книги "Гемінґвей нічого не знає": збірка свідчень про війну та життя
01.07.2025|18:02
Сергію Жадану присуджено австрійську державну премію з європейської літератури
01.07.2025|08:53
"Дикий Захід" Павла Казаріна тепер польською: Автор дякує за "довге життя" книги, що виявилась пророчою
01.07.2025|08:37
«Родовід» перевидає «З країни рижу та опію» Софії Яблонської
01.07.2025|08:14
Мартин Якуб презентував у Житомирі психологічний детектив "Гріх на душу"
01.07.2025|06:34
ТОП-10 книг ВСЛ за червень 2025 року
01.07.2025|06:27
Українська письменниця Євгенія Кузнєцова у лонглисті престижної премії Angelus
29.06.2025|13:28
ВСЛ оголосило передзамовлення на книжку Юлії Чернінької "Бестселер у борг"
26.06.2025|19:06
Дмитро Лазуткін став лауреатом літературної премії імені Бориса Нечерди
26.06.2025|14:27
Роман, що повертає емпатію: у Луцьку вийшла книжка Костянтина Коверзнєва


Партнери