Електронна бібліотека/Проза

Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
Поетичні новиниМикола Істин
Настя малює не квіткуПавло Кущ
БубликПавло Кущ
Серцем-садом...Микола Істин
коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
LET ME GОOKEAN ELZY
Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Завантажити

техніки – шию зозулястій круть – і в торбу! Воно, бізнес такий собі, але Закусці на випивку й, ги-ги, на закуску вистачало. Останнім часом, щоправда, стривожені расавчани посилили заходи безпеки: псів стали прив’язувати біля самих курників, світло залишали увімкненим на подвір’ях; все трудніше й трудніше було працювати, та Закуска тримався. Шкода було залишати освоєну територію.
Тієї ночі він звично чимчикував знайомим шляхом, помугикував – відчував, що сьогоднішня ловитва вдасться. Трохи забарився, тож налягав на ноги – хтозна, як воно там обійдеться, а назад треба встигнути до розсвітанку. Поминувши асфальтний завод, кроках у ста попереду, на узбіччі, помітив темний обрис легковика. Ну стоїть собі авто й стоїть, може водій спинився покимарити – часина ж пізня. Але коли підійшов до автівки – повз нього прогуділа саме височенна громіздка вантажівка і в потужному світлі її фар Закуска виразно побачив, що салон легковика порожній. І ще не звернув на це особливої уваги, мав бо свої клопоти – рушив далі, але за два десятки кроків таки спинився. Чудно: ніч, машина на обочині й ніде нікого. Може хазяїн вискочив справити потребу?
Аби не стриміти на асфальті, збіг у канаву, трохи підійшов до таємничого авто, став. Хтозна, скільки сплинуло часу, либонь чимало, бо Закуска почав уже потроху мерзнути. Біля автівки нікого. Сторожкими кроками, помалу, підійшов до автомобіля, видерся з канави, постоявши якусь хвилину в нерішучості, торкнувся холодного лискучого металу. Тиша. Обійшов навколо, озирнувся й тихенько потягнув на себе ручку. Неголосно клацнув замок і двері відчинились. У тьмяному світлі фар далекої автівки побачив у замку ключа. Рука, якою притримував двері, затремтіла, сполоханим зайцем заколотилося в вузьких грудях серце. Це тобі не расавські кури! Тут, якщо по розумному змоторити, то й довіку можна про шмат хліба не тривожитись! І про пляшчину! Глибоко зітхнув, набрав повні легені повітря, ніби справді намірявся пірнути в воду, і пірнув за кермо.
Вже сім років минуло, як спровадили його за пиятику з автопарку, але навичок не втратив. Ногами легко відшукав педалі, долоня звично впала на важіль перемикання передач. Гризла душу думка, що авто несправне, тому й полишив його господар посеред шляху, але легковик завівся з-півоберта. Закуска увімкнув передачу, додав газу та круто розвернув нічийне авто у протилежному його попередньому рухові напрямку. Увімкнув світло й кинув легковика в померки.
„Фольксваген” Закуска сховав у вахутинському лісі, а сам прителіпав додому вимучений аж на ранок. Вирішив: нехай трохи вляжеться, а тоді пережене знахідку в надійне місце й… ну, там буде видно. Може розбере на запчастини, або й на цілого шарабана купець знайдеться, побачимо!
Ну, а поки влягатиметься – хряцати теж треба й наступної ночі Закуска знову вирушив у Расаву, зачекалися вже там на Закуску курочки! І яким же було його здивування й навіть неабиякий переляк, коли точнісінько на тому ж, „учорашньому”, місці Закуска знову побачив легковика! На мить йому навіть здалося, що це „фольксваген” повернувся якимось таємничим робом назад! Проте, підступивши з острахом ближче, втямив: ні, це інше авто, власне – таксі. Що за потороча! Невже оце навмисно для Закуски хтось щоночі залишає тут по тачці з ключиками? Як би там не було а, пересвідчившись, що таксі порожнє, Закуска скочив на водійське сидіння й погнав легковика до вже знайомого місця в лісі. Що більше, то краще! А чого, може одне авто Закуска оставить собі! Перефарбує, змінить номери. Якось же вони робляться, такі справи.
І третьої ночі Закуска знову вирушив на шосе! Шпацирував уже не по курочок, що йому ті курочки! Перебував у твердому переконанні, що на шосе його знову чекатиме легковик. Але легковика не було. Може сьогодні вихідний і приз з’явиться наступної ночі? Та й назавтра на звичному місці, яке зробилося вже для Закуски рідним, було порожньо. Прокачавшись у запорошеному пришляховому бур’яні до третіх півнів, він ні з чим повернувся додому. Лафа скінчилась… А через двадцять чотири години, сердитий, знову рушив у путь, рішуче поклавши собі, хай там що, хай там стоїть собі на узбочині хоч автобус, а дійти таки до Расави. І даремно. Чи то пильність послабив, запікшись коштовними знахідками, чи кваліфікацію почав втрачати, але расавчани Закуску впірвали, відбанили й, разом з важкуватим клунком „речдоків”, доправили бездольного в міліцію. В райвідділі ще додали та й вишпурделили під ранок за двері – що з Закуски візьмеш!

– Ги-ги! – втішений Закуска м’яв у мастких долонях обіцяну стогривневку. – Ледве дочовпав я тоді до хати, та й прочеврів трупом аж два тижні, поки ребра позтулювались! Добряче вони мене тоді відхекали, надто расавчани. Через те й машини не переховав, як намітив, через те й пішло воно все сторчака. І тачки втратив, і до Расави тепер не долізу – в боці пече. Он бильця навіть від койки в чермет відтаскав – копійки потребував на це… на ліки. Та тепер уже підлікуюсь. Ги-ги, а чиї то були машини?

Останні події

19.12.2024|11:01
Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
19.12.2024|07:49
Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
18.12.2024|13:16
Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
17.12.2024|19:44
Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
17.12.2024|19:09
Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
10.12.2024|18:36
День народження Видавництва Старого Лева
10.12.2024|10:44
На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
10.12.2024|10:38
Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
10.12.2024|10:35
Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
10.12.2024|10:30
У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”


Партнери