Електронна бібліотека/Проза
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
згодна: не виявив він, мовляв, до неї ніякого професіоналізму! Комедія!
– Так, – усміхнулась Христинка. – І хто ж їх, цікаво, заховав, ті автівки?
– Бозна дочко, зараз такий непевний світ. Тимофіївна теліпала: мафія!
Христинка подякувала за сніданок і, пославшись на те, що треба посидіти з накладними, пішла на свою половину.
Зранку вона знову була на базарі. Прикупила дещо з наїдків, а більше блукала, прислухалася до розмов, та нічого цікавого так і не почула. Буденні людські клопоти, звичні теревені, нікому ніякого діла немає до таємничої знахідки у вахутинському лісі, побалакали люди та й забули. Може взяти таксі й гайнути в той ліс, подивитися? І що вона там побачить? Ні, сліди, якщо вони взагалі є, варто шукати між людей.
Обідала з тьотею Галею. Господиня цікавилась успіхами в заготівлі. Христинка похвалилася, що справи посуваються, заготовили й відправили на Запоріжжя вже десять тон крохмалистої, по обіді треба сідати за папери – накопичилося роботи.
– Працюй, дочко, працюй, – заспокоїла її тьотя Галя. – Моя Тимофіївна примудрилася десь нежиті підхопити серед літа – понесу їй обліпихового варення, кращого зілля від застуди нема.
Візит до райвідділу сподіваних результатів не дав.
– Маєте щось повідомити? – поцікавився лейтенант, який опікувався знайденими автомобілями (може той самий Вовчуг) і якого вона дивом застала на місці.
– Ні, – хитнула головою дівчина. – Просто я знайома Максима Баглая, зниклого власника „фольксвагена”. Можна сказати – наречена. Я його розшукую й от…
– Нажаль, – розвів руками лейтенант, – мені нічого вам повідомити. В лісі знайдено два легковика. Таксомотор відправлено власнику, а „фольксваген” стоїть у нас на штрафмайданчику. Стосовно нього заяв не надходило. Якщо ви маєте майнові претензії на автомобіль, то…
– Ні, вибачте. Ніяких претензій. Просто я розшукую Максима…
Лейтенант ще раз розвів руками.
Стояла біля сітчастої огорожі й дивилась на знайому автівку, яка встигла вже встелитися шаром пилу. Одне колесо було спущене. Коли Максим приїздив востаннє, вони їздили цим авто на Тікич – улаштували собі веселенький пікнічок. Максим був збуджений, сяючий, сповнений загадкових планів. Дорогою Христинка напівлежала в зручному сидінні й тримала його за руку...
Де ти, Максику? Де ти, любий? Як тобі допомогти? А може тебе вже… Ні! Не хочеться про таке думати. Принаймні, поки вона не побачить його тіла… Боже, невже в кінці пошуків вона побачить його задерев’яніле тіло!? То може краще... безвісти?..
Але що діяти далі? Куди йти, до кого звернутися? Бігати щодня на базар і сподіватися на випадок? Так можна бігати не один рік, а раптом Максим потребує негайної допомоги!
Хазяйка знову запросила на обід. Не відчуваючи смаку, Христинка задумливо сьорбала гарячий борщ із зеленою квасолею, а тьотя Галя встигала їсти й теревеніти:
– Певно, старої бульби осталося в людей небагато, ви щось зарано приїхали. Ось підождіть – почнуть копати цьогорічну, отоді будете завантажуватись прямо з городів! Он моя сестра в Карапишах тримає з сином п’ятдесят соток городу й усе під картоплю! То якщо гарна ціна, то вона чого ж… Хоча й посуха, та в сестри город при березі – вивернеш куща – картопля, як кавуни на баштані!
– Вибачте мене, тьотю Галю, – Христинка відклала ложку й подивилась хазяйці у вічі. – Я вас обдурила. Ні-ні, не бійтеся, – заспокоїла жінку, бачачи, як знекровились умить її щічки, – я не крадійка, не аферистка. Але й картоплі не заготовляю. Я тут з іншої причини…
Недоїдений борщ давно захолов та вкрився тьмяною, оксамитовою на вид, плівкою, а вони все сиділи й тьотя Галя трохи нашорошено, але уважно, слухала розповідь Христинки:
– Знаєте, він не такий, як усі. Максим настирливий, смілий. Я з ним нічого не боялась! А як він віддухопелив того кретина Льову, а які розкішні плани ми будували! Він обіцяв, що я житиму у великому білому будинку на березі моря… Звісно, то все півжартома, та я вірила. Я в усьому йому вірила (тут тьотя Галя поблажливо усміхнулась)! І от він зник разом з машиною. І я полишила роботу й кинулась на розшуки. Та поки що знайшла тільки авто. Я бачила його сьогодні тут, на майданчику ДАІ. Це один з тих, захованих у лісі, автомобілів.
– Боже! – сплеснула долонями тьотя Галя. – Бідна дівчина!
– От, авто найшла, а що далі… В міліції розводять руками. Тьотю Галю! Ви тут усе й про всіх знаєте. Допоможіть мені! Може ви чули щось про ті машини, чи можете щось дізнатись… Мені ні в кого більше просити допомоги…
– Не крайся, дочко, – відчувши, як забринів її голос, хазяйка поклала на холодну дівочу долоню свою, теплу й пухку. – Я ось побіжу до Тимофіївни. Щоб ми з нею та чогось у Макарівці не внюхали!
Упродовж кількох наступних днів Христинка вивчала місто, подовгу швендяла його запилюженими вулицями, ніби все ще сподівалася надибати де на Максимові сліди; в базарні дні прогулювалась ринком, прислухалася й придивлялась до
Останні події
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»
- 10.12.2024|18:36День народження Видавництва Старого Лева
- 10.12.2024|10:44На Оболоні Книгарня "Є" відкриє новий культурний простір “Книгарня “Є”
- 10.12.2024|10:38Видавець Віктор Круглов пройшов відбір на навчання в Стенфордській вищій школі бізнесу
- 10.12.2024|10:35Ретроспективні фільми «7 психопатів», «Орландо» і «Володарі часу» покажуть узимку в кінотеатрах України
- 10.12.2024|10:30У Києві презентують книжку “Спіймати невловиме. Путівник світом есеїстики”