Електронна бібліотека/Проза

де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Сідаєш в броню наче у човен...Максим Кривцов
Під розбитим мостом протікає Оскіл...Максим Кривцов
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

бабках! А яка в нього розкішна тачка! А як уміє смітити грішми, зовсім їх не шкодуючи й не рахуючи. І навіть це ще не край. Впевненість у собі – ось чим виділявся її новий „бой”. Олег не вмів сумніватись. Він усе знав і все вмів. Ставив собі мету й будь що її досягав. „Не існує таких бастіонів? – сказав він якось? посміхаючись до неї своїми вузькими губами? – яких не могли б здобути більшовики!” Іванка розуміла? що одним з таких „бастіонів” є вона сама.
Їх звела Галка: „Тобою цікавиться один чувачок.” Іванка лише хмикнула – в неї був Ромка. Але Олегів безрозмірний „Міцубісі” вже чатував біля Галчиного під’їзду? дверцята були відчиненими? авто випромінювало таку ж впевненість у собі? як і господар. „Сідай? прокатаємось!” – промовив до неї чорнявий, заледве вищий за своє диво на колесах, коротун. „Ще чого!” – „Сідай!” – його дрібненькі жорсткі очі забуравлювались у самісіньке її серце. І ось вона вже сиділа в авто? поруч з господарем? а той щось захоплено розповідав: „…зелений металік? паджеро? турбонаддув? – Вона не тямила значення тих слів? як і того? як вона тут опинилась? куди й навіщо її везуть... – дизель? кондиціонер? гідропідсилювач? – …і чому вона погодилась? – …іммобілайзер? мульті-лок? сіді-чейнджер?”? – а найдивовижніше? що вона зовсім не боялась та почувалася цілком захищеною.
І з нею дійсно нічого не трапилось. Олег повіз Іванку в Канів. Вони сиділи в прикольному ресторанчику на березі Дніпра? пили ощадливими ковточками коньяк („Тут справжній? – казав Олег? – не пальонка”)? засьорбували його кавою й розмовляли. Говорив переважно Олег.
Здавалося? він справді знає все. Вони пили коньяк й Олег навчав її? як відрізнити справжній напій від підробки; каву – й він розказував? як правильно споживати каву; вони палили й Олег розповідав? які він курить сигарети? які слід курити їй і чому. До них підійшли місцеві мужики? пропонували „живу? щойно з Дніпра”? рибу? то Олег швидко довів безкебетним? що їхня риба хвора, зіпсована та взагалі неїстівна. Іванка була впевнена? що ті зараз же викинуть її назад? у річку. Дорогою він заправляв авто та пояснював? на яких заправках слід заливати пальне? а де не варто; вони слухали музику й він видавав силу силенну інформації про кожен гурт і кожного співака; вона обмовилась? що мріє про золотого ланцюжка й він довго пояснював? в яких магазинах? де й як купувати золото?
Увечері він привіз її додому цілу й неушкоджену. Та цнотливо цьомнув наостанок у щічку.
А наступного дня вона пішла відчиняти двері й ледве розгледіла свого нового кавалера за розкішним букетом палаючих кармінних троянд. Олег привітався з мамою та чемно попросив? аби та відпустила Іванку з ним? покататись. „Вчора заходив Ромка”? – тихо сказала мама. „Скажеш йому? що я захворіла!” – „І як же називається недуга?” – Іванка хмикнула й випурхнула за двері.
Який хлопець! – не вірила дівчина щастю. – Галантний? вихований? щедрий! І при грошах! Бідний Ромка – куди йому! Дівчині аж шкода стало мовчазного соромливого Ромку? якого не порівняти було з шикарним Олегом.
По кількох днях знайомства Олег запросив дівчину до себе. Це був товстостінний двоповерховий будинок з білої цегли на вулиці? всуціль забудованій такими ж претензійними особняками з флюгерами? башточками та іншими новоукраїнськими прибамбасами на дахах. Іванка й сама була не з найбіднішої родини – батько трудився в райдержадміністрації начальником відділу? та Олегове помешкання вразило дівчину якоюсь навмисною відвертістю розкоші. Їй, утім, сподобалось.
– Батя розкрутився на початку дев’яностих? – діловито пояснював Олег. – Тоді можна було розкрутитись? хто мав кебету в голові й муху в носі. Починав із Польщі? клунки тягав з матір’ю. Я тоді? вважай? предків не бачив – сам у старій квартирі жив. Далі він на машини перейшов? ну а зараз ми? вважай? у парі. „Батько й син”, так би мовити. Сільгоспзаготовки – вигідне діло? а ще коли маєш стартовий капітал. З півдня на північ – злакові? з півночі на південь – картопля. Мотаємось! А горіхи! Знаєш? скільки коштує фура горіхів у Пітері? Звісно? на кордоні свої люди? свої „вікна”. Аякже. Якщо віддавати всі податки? то не варт і рипатись!
Він частував Іванку білим вином і ананасом. Гладив її волосся? потім рука посунулась вниз? торкнулась щоки? сповзла на шию?
– Ти от що? кролику (Це був його винахід. „Зайчик”, – казав Олег – надто зачовгане)? піди до ванної. Ну? приведи себе в порядок. Розумієш?
Зрозуміла. Зашарілась. Але підвелася й слухняно пішла до помпезної? розміром? як вітальня в її квартирі? ванної. Потім пішов він („Я скоро!”)
Що він із нею робив! Нечуване шаленство й насолода шматували її тіло? наповнювали її собою по вінця? ніби якусь дивовижну амфору та вихлюпувались назовні тваринним риком екстазу й самозабуття. Ще? ще? ще! – волав кожен клаптик обцілованого ним тіла? кожна клітинка!
– Ще? ще? ще! – благала вона? ламаючи нігті? корчачись і звиваючись? наче ящірка на розпеченій пательні й прагнучи тільки

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Партнери