Електронна бібліотека/Публіцистика
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
- Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
- Вечірня школаДмитро Лазуткін
- Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
- Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
випадала можливість навчатися. Після неї студент встигав на тренування з гандболу. Ця гра дуже захоплювала юнака, він навіть увійшов до збірної команди інституту.
Та все ж, ніколи не зрозумієш красу, різнобарвність життя, якщо розцінювати його однобоко, цікавитись тільки одним конкретним виявом. Спорт, книги, мистецтво, живопис, наука – у всьому цьому є щось таємниче, здатне назавжди привернути душу людини. Розуміння будь-якої справи дарує нам гармонію і внутрішню силу. Так починаєш відчувати світ – неповторний, добрий, світлий… А самі вподобання людини багато чого говорять про неї. Подаруйте своїй душі радість, творіть добрі вчинки і ви зігрієте цілий Всесвіт!
За п’ять років навчання в гірничому інституті до Геннадія Півняка жодного разу не приїжджали батьки, не перевіряли його успішність. Це була справжня батьківська довіра, бо Григорій Давидович і Зінаїда Павлівна ніколи не сумнівалися в дисциплінованості, відповідальності й самостійності сина. Він багато працював не лише заради виправдання батьківських сподівань, а, щоб бути гідним своєї родини, яка живе Вірою, Надією і Любов’ю.
Творча робота на кафедрі гірничої електротехніки поступово переросла для молодого науковця в бажання працювати над удосконаленням технічної сфери країни. Сергій Андроникович Волотковський та доцент кафедри Віктор Дмитрович Фурсов навчали розуміти світ, відчувати, що є необхідним для її розвитку та передавати свої знання іншим.
Спочатку Геннадій Півняк працював зі студентами над розробкою нових схем та конструкцій автоматизованих напівпровідникових перетворювачів для вугільних шахт. Займався схемами електропостачання підземного транспорту під час роботи контактних електровозів. У цій, для багатьох незрозумілій, справі він побачив можливість покращення роботи людей, які працюють під землею. Часто просиджував майже до самого ранку над дослідженнями та розробкою нової техніки, що того часу була актуальною.
На п’ятому курсі під керівництвом Сергія Андрониковича Геннадій Півняк виконує дипломну роботу на тему: «Дослідження й розробка тягових напівпровідникових перетворювачів рудникової відкатки». Вона насправді стала унікальною, адже результати проведених досліджень були новими і необхідними для технічної галузі. Наука в цілому захопила студента – залишився працювати на кафедрі електрифікації гірничих робіт і промислових підприємств асистентом, згодом став аспірантом.
У просторій аудиторії майбутній кандидат технічних наук з розумінням своєї теми успішно захищає дисертацію, впевнено доводить свою думку, зачаровує присутніх вмінням розповісти про складні механізми й прилади, як про просту, давно відому істину. У Сергія Андрониковича, слухаючи свого учня, з’являвся спокій на душі, бо нарешті знайшов гідного учня, якому і довірив свої знання.
Після виступу Геннадій Півняк дивиться в очі Вчителя. На обличчі професора привітна щира посмішка. Значить, усе гаразд – не підвів. Адже більш за все не хотілося підвести С.А. Волотковського, людину рідкісного таланту. Він сприймав техніку як живий організм і вчив цьому інших. Коли настала хвилююча мить отриманням вченого звання, пообіцяв собі, що ніколи не зрадить Вчителя і буде в усьому наслідувати його, передавати усе, чому навчився, своїм учням.
Студенти уважно слухали лекції молодого доцента. Це була не та напружена увага, коли намагаєшся запам’ятати, про що говорить викладач, а увага, прикута до людини, яка досконало володіє Словом, чудово викладає матеріал й завжди відверта з молоддю. Він чітко і цікаво висловлював свою думку, тому вона ставала зрозумілою для всіх. Адже не люблять той предмет, що обмежуються черствими термінами і чіткими правилами. Вміння пояснити – високе мистецтво Вчителя, яке Геннадій Півняк осягнув ще на початку своєї викладацької діяльності. Але не зупинявся на досягнутому, продовжуючи працювати над науковими відкриттями. Під керівництвом Сергія Андрониковича Волотковського розпочав підготовку докторської дисертації.
Робота над розробкою та дослідженням тиристорних перетворювачів у комплексі електрообладнання для безконтактного електричного транспорту вугільних шахт тривала довго й вимагала багато часу та зусиль…
Шлях пізнання Істини…Що попереду чекало вченого, який живе ідеєю і вміє цінувати час? На нього завжди можна покластися у всіх питаннях – не зрадить ніколи. Якщо звернутися за порадою, відчуєш, що тобі говорять правду. Тому його поважають, а жінки просто обожнюють. Красивий, розумний, сильний… Біля нього відчуваєш себе захищеним і щасливим. Такий чоловік вартий найкращого, що є у світі, і він знайшов своє щастя, зустрівши майбутню дружину Галину.
Все життя поряд з ніжною, мудрою, сильною жінкою, яка здатна залишити все заради того, кого любить. Підтримати, допомогти, підказати і бути поруч у будь-яку хвилину – щасливу чи скрутну.
Спогади про мить першої зустрічі радістю зворушує серця Геннадія Григоровича і Галини Андріївни. Тоді вони зрозуміли, що народжені один для
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року