Електронна бібліотека/Публіцистика

чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
напевно це найважче...Анатолій Дністровий
хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
МуміїАнатолій Дністровий
Поет. 2025Ігор Павлюк
СучаснеІгор Павлюк
Подорож до горизонтуІгор Павлюк
НесосвітеннеІгор Павлюк
Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
СИРЕНАЮрій Гундарєв
ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
активно і безперервно...Анатолій Дністровий
ми тут навічно...Анатолій Дністровий
РозлукаАнатолій Дністровий
що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
КротовичВіктор Палинський
Львівський трамвайЮрій Гундарєв
Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
МістоЮрій Гундарєв
Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
Сонячний хлопчикВіктор Палинський
де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
Завантажити
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

підручник написаний спільно з групою авторів "Перехідні процеси в системах електропостачання" з його власним автографом. Книга була відзначена Державною премією України в галузі науки і техніки й допомагає нам у оволодінні предметом. Адже без знань перехідних процесів в СЕП неможливо опанувати майбутню професію».
Так говорять студенти і дивуються, як вдається керівнику, незважаючи на велику зайнятість, знаходити час на спілкування зі студенством, відчувати їх настрій і, більше того, загартовувати в групі єдиний командний дух. Він вчить їх подавати руку допомоги, бути уважними один до одного.
Таємниця, як встигає Геннадій Григорович приділити кожному увагу, криється в умінні розпланувати кожен свій день. Так він звик робити ще в шкільні роки. Звичайно, що не вся доба присвячувалась навчанню. Тим більше, що в «Г» класі постійно відбувались якісь творчі події. Тут зібралися талановиті й дружні діти. Хлопці навіть організували ансамбль і часто збирали всю школу на свої виступи. Співали, а Геннадій Півняк акомпанував на баяні. Окрім того, це був, мабуть, найспортивніший клас у школі. Учні постійно брали участь у спортивних змаганнях і здобували нові нагороди.
Для Геннадія Григоровича спорт – окрема сторінка життя. Ще з дитинства він не залишає цього захоплення. Назавжди запам’ятався випадок, коли в десятому класі на волейбольному майданчику отримав тяжку травму ноги, після якої місяць був прикутий до ліжка. Зміг вистояти, перебороти біль, і травма ніяк не вплинула на подальші спортивні вподобання. У студентські роки він з тим же запалом займався гандболом. Мабуть, непохитне прагнення досягнути своєї мети і дарувало перемоги життя.
Цікаво, що у його класі частенько траплялося щось неординарне. Це не завжди подобалося адміністрації школи. Але що б не було, учні завжди трималися разом. Таку дружбу між однокласниками рідко коли зустрінеш.
Якось сталося, що їм замінили улюбленого вчителя математики. Учні вирішили будь-що повернути його. Щоразу, коли розпочинався урок, який вів новий викладач – діти йшли зі школи. Так тривало тиждень, і нікому не вдавалося вплинути на їхнє рішення. Викликали батьків, намагалися переконати школярів…все марно. Тільки класний керівник Тамара Пилипівна стала на їх бік. Вона зрозуміла дитячі відкриті душі і завжди залишалася кращим другом для своїх вихованців.
Шляхи однокласників розійшлися, але з багатьма Геннадій Григорович товаришує і нині. Його щирі друзі Володимир Чудніков та Алік Щетінін йдуть по життю поруч.
Дехто з них став рідними і для його мами, Зінаїди Павлівни, яка з Педагогічного училища перейшла викладати фізику до загальноосвітньої школи № 2 ім. М. Горького. У неї навіть двієчники ставали відмінниками. Часто повторювала колегам: «Дайте віру людині у власні сили, тоді вона почне вчитися». Мамою Зінаїду Павлівну називають не тільки свої діти, а й учні, яких вона навчала і виховувала як власних. І як їй не пишатися такими вихованцями?
За роки навчання сина Геннадія і дочки Людмили чула про них тільки добрі слова. Раділа їхнім успіхам, але тримала так само суворо, як і дітей з класу, де була класним керівником. Її педагогічний талант - дар від Бога. Хочеться низько вклонитися цій жінці, і подякувати за добро й любов, які вона продовжує вкладати в серця ближніх. Адже й зараз свою життєву і професійну мудрість Зінаїда Павлівна, мати і вчитель, передає іншим. Спільно із завідувачем кафедри фізики Національного гірничого університету, професором Ігорем Павловичем Гаркушею укладено два задачники з фізики. Усі, хто ними користуються, говорять про змістовність та унікальність книг. Такі підручники сьогодні надзвичайно потрібні учням і студентам.
Багато хто згадує свою вчительку як рідну, близьку серцю. Те, чому їх навчила – передають своїм дітям. На лекціях Геннадій Григорович часто повторює майбутнім фахівцям слова Істини, яких завжди дотримувалася вчительська сім’я його батьків: «Ким би ти не був за професією, яку б посаду не займав, який би титул чи ранг не отримав, головне – залишатися Людиною й не чинити нікому зла. Тільки так можна пізнати справжнє щастя».

Розділ 2
Вчителі – цілителі душі

Доля… Таємнича симфонія… Прекрасне її звучання без фальші. У людському житті це співзвучність у думках і вчинках, у вмінні долати випробовування і залишатися чесним перед собою... Головне – відчувати Істину.
Обираючи професію ми передусім повинні відповісти – чого насправді прагнемо досягти? Бажання бути професіоналом у своїй справі потребує не лише конкретних знань і досвіду, а й розуміння філософії та психології, мистецтва та літератури, вміння своїми вчинками зцілювати біль у серці ближнього. А ще – плекати в душі прагнення нести радість іншим, аби не піддаватися безглуздому існуванню.
Не кожному вдається зрозуміти себе. Тож і віддають перевагу не потрібному. Дехто ще за студентськими партами починає жалкувати про свій вибір, шукати іншого. Легко загубитися в примітивності та мотлосі матеріального світу. Не кожен має силу відректися його.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »

Останні події

06.04.2025|20:35
Збагнути «незбагненну незбагнеж»
05.04.2025|10:06
Юлія Чернінька презентує свій новий роман «Називай мене Клас Баєр»
05.04.2025|10:01
Чверть століття в літературі: Богдана Романцова розкаже в Луцьку про книги, що фіксують наш час
05.04.2025|09:56
Вистава «Ірод» за п’єсою Олександра Гавроша поєднала новаторство і традицію
30.03.2025|10:01
4 квітня KBU Awards 2024 оголосить переможців у 5 номінаціях українського нонфіку
30.03.2025|09:50
У «Видавництві 21» оголосили передпродаж нової книжки Артема Чапая
20.03.2025|10:47
В Ужгороді представили книжку про відомого закарпатського ченця-василіянина Павла Мадяра
20.03.2025|10:25
Новий фільм Франсуа Озона «З приходом осені» – у кіно з 27 березня
20.03.2025|10:21
100 книжок, які допоможуть зрозуміти Україну
20.03.2025|10:19
Чи є “Постпсихологічна автодидактика” Валерія Курінського актуальною у XXI ст. або Чому дослідник випередив свій час?


Партнери