Електронна бібліотека/Публіцистика
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Після нагородження орденом Ярослава Мудрого Геннадія Півняка, академік НАН України, Герой України Петро Тимофійович Тронько, поздоровивши колегу, сказав, що високу державну нагороду ректор НГУ заслужив самовідданою працею в розвитку науки, вихованні висококваліфікованих кадрів для нашої Української держави. Ці слова – віддзеркалення життя керівника гірничого.
Такі якості може мати тільки добра, щира людина. А ректор навіть помічає будь-які зміни в настрої своїх співробітників, і якщо в чиїхось очах бачить смуток, намагається його розвіяти. Чемний з жінками, щирий у своїх компліментах. Цей чоловік вміє відчувати і цінувати красу. Завжди вишуканий, інтелігентний у манерах. Приваблює своїм шармом, розумом і багатим внутрішнім світом. Від спілкування з ним стає тепліше на душі.
Любить зустрічі з творчими людьми. Щорік Новорічними святами він гостинно запрошує представників усіх засобів масової інформації до вузу. Для них Національний гірничий університет – це також Дім, а вони для ректора – друзі. Тож зустрівшись, говорять вже не про робочі питання, а про життя. Ще одна чудова традиція гірничого!
Дивовижний духовний світ старинного університету, розташованого у центрі Дніпропетровська, поряд із скарбницями Історичного музею ім. Д. Яворницького. У Домі почуваєш себе по-особливому. Тут освіта і наука не відмежовуються від цікавих знайомств із творчими талановитими людьми, а гармонійно поєднуються з безмежністю театрального мистецтва, живопису, літератури, історії… Так само, як і години напруженої роботи з дружньою розмовою ректора зі своїми колегами.
Президент Академії педагогічних наук України Василь Григорович Кремень добре знайомий з діяльністю Національного гірничого університету і його ректором. Геннадій Григорович говорить, що саме у нього перейняв правило: незважаючи на свій настрій чи стан здоров’я, працювати і допомагати усім, хто цього потребує. Хоча, на мою думку, така відповідальність – притаманна для них обох.
В одному інтерв’ю Василь Григорович сказав: «Університет має багату історію. Знайомлячись з освітянської картою Дніпропетровщини, звертаєш увагу на те, що декілька навчальних закладів беруть початок саме з нього. Згадаємо також і те, що освітянські та наукові нововведення у вищих школах України часто починаються саме з НГУ. Вуз за назвою гірничий, але по суті давно переріс свою назву, адже має свою потужну гуманітарну базу. Хотілося б відзначити ті позитивні чинники, які впливають на розвиток вузу. Серед них і спільні інститути з Національною академією наук, Академією педагогічних наук, Міністерством освіти і науки України. У цьому вбачаю велику роль всього колективу університету і захоплююсь особистістю ректора, академіка НАН України Геннадія Півняка, якого щиро шаную і з яким товаришую тривалий час. Четверть століття він очолює свою альма-матер і разом зі своїми колегами, творить його авторитетним у світі науковим центром з проблем вугільної електроенергетики, систем автоматизованого управління, екології та інформаційних технологій.
Керівник НГУ надзвичайно організована, талановита і віддана справі людина. Перебуваючи на посаді Міністра освіти і науки України прислухався і його думки, бо він – шанована особистість, користується авторитетом серед освітянсько-наукової громадськості України. Один з небагатьох ректорів, який після закордонних відряджень не тільки розповідав, що було цікавим, а й надавав детальний письмовий звіт, щоб можна було перечитати й зробити висновки навіть через тривалий час.
Напрацювання Національного гірничого університету важливі для освіти і науки держави. Тут готують справжніх фахівців, які йдуть в ногу з часом і добре розуміють сучасні вимоги. Хотілося б, щоб цей досвід переймали й інші навчальні заклади. Адже сьогодні не завжди усвідомлюють необхідність навчати людину – особистість і професіонала, враховуючи всі аспекти діяльності, що очікують молодого спеціаліста у майбутньому. Тим більше ми живемо в період, коли відбуваються постійні зміни. Тому, по-перше, потрібно зрозуміти, що таке освіченість. Адже це не просто вміння писати, читати або володіння певними навичками у тій чи іншій сфері, а наша здатність навчатися впродовж життя. Освічена людина та, для якої знання є основою не тільки професійної діяльності, а й громадської.
Інший напрям, що активно впроваджується у гірничому університеті – це формування самодостатньої інтелектуальної особистості, яка зуміє реалізувати себе в подальшому. Ми повинні забути про репресивну педагогіку і сформувати педагогіку толерантності та взаємоповаги. Тільки на цьому підґрунті зможемо побудувати справжнє демократичне суспільство. У гірничому створено усі умови для повноцінного розвитку людини. Тут постійно дбають про формування сучасних систем цінностей. Мене приємно вражає унікальне вміння ректора не йти на крайнощі, а шукати «золоту середину». Тому гармонія в освіті та науці – найвища цінність університету. Глибоко переконаний, що у цьому вузі завжди готуватимуть
Останні події
- 27.12.2024|15:35Український фільм «Редакція» вийшов онлайн на Netflix
- 27.12.2024|15:32«Крабат»: похмуре історичне фентезі чи історія нашого покоління?
- 27.12.2024|15:25Найкращі українські книжки 2024 року за версією ПЕН
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»
- 17.12.2024|19:44Мирослав Лаюк став лауреатом премії імені Шевельова 2024 року
- 17.12.2024|19:09Вийшов трейлер української стрічки «Фрагменти льоду»