Електронна бібліотека/Публіцистика
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
- Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
- Вечірня школаДмитро Лазуткін
- Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
- Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Після нагородження орденом Ярослава Мудрого Геннадія Півняка, академік НАН України, Герой України Петро Тимофійович Тронько, поздоровивши колегу, сказав, що високу державну нагороду ректор НГУ заслужив самовідданою працею в розвитку науки, вихованні висококваліфікованих кадрів для нашої Української держави. Ці слова – віддзеркалення життя керівника гірничого.
Такі якості може мати тільки добра, щира людина. А ректор навіть помічає будь-які зміни в настрої своїх співробітників, і якщо в чиїхось очах бачить смуток, намагається його розвіяти. Чемний з жінками, щирий у своїх компліментах. Цей чоловік вміє відчувати і цінувати красу. Завжди вишуканий, інтелігентний у манерах. Приваблює своїм шармом, розумом і багатим внутрішнім світом. Від спілкування з ним стає тепліше на душі.
Любить зустрічі з творчими людьми. Щорік Новорічними святами він гостинно запрошує представників усіх засобів масової інформації до вузу. Для них Національний гірничий університет – це також Дім, а вони для ректора – друзі. Тож зустрівшись, говорять вже не про робочі питання, а про життя. Ще одна чудова традиція гірничого!
Дивовижний духовний світ старинного університету, розташованого у центрі Дніпропетровська, поряд із скарбницями Історичного музею ім. Д. Яворницького. У Домі почуваєш себе по-особливому. Тут освіта і наука не відмежовуються від цікавих знайомств із творчими талановитими людьми, а гармонійно поєднуються з безмежністю театрального мистецтва, живопису, літератури, історії… Так само, як і години напруженої роботи з дружньою розмовою ректора зі своїми колегами.
Президент Академії педагогічних наук України Василь Григорович Кремень добре знайомий з діяльністю Національного гірничого університету і його ректором. Геннадій Григорович говорить, що саме у нього перейняв правило: незважаючи на свій настрій чи стан здоров’я, працювати і допомагати усім, хто цього потребує. Хоча, на мою думку, така відповідальність – притаманна для них обох.
В одному інтерв’ю Василь Григорович сказав: «Університет має багату історію. Знайомлячись з освітянської картою Дніпропетровщини, звертаєш увагу на те, що декілька навчальних закладів беруть початок саме з нього. Згадаємо також і те, що освітянські та наукові нововведення у вищих школах України часто починаються саме з НГУ. Вуз за назвою гірничий, але по суті давно переріс свою назву, адже має свою потужну гуманітарну базу. Хотілося б відзначити ті позитивні чинники, які впливають на розвиток вузу. Серед них і спільні інститути з Національною академією наук, Академією педагогічних наук, Міністерством освіти і науки України. У цьому вбачаю велику роль всього колективу університету і захоплююсь особистістю ректора, академіка НАН України Геннадія Півняка, якого щиро шаную і з яким товаришую тривалий час. Четверть століття він очолює свою альма-матер і разом зі своїми колегами, творить його авторитетним у світі науковим центром з проблем вугільної електроенергетики, систем автоматизованого управління, екології та інформаційних технологій.
Керівник НГУ надзвичайно організована, талановита і віддана справі людина. Перебуваючи на посаді Міністра освіти і науки України прислухався і його думки, бо він – шанована особистість, користується авторитетом серед освітянсько-наукової громадськості України. Один з небагатьох ректорів, який після закордонних відряджень не тільки розповідав, що було цікавим, а й надавав детальний письмовий звіт, щоб можна було перечитати й зробити висновки навіть через тривалий час.
Напрацювання Національного гірничого університету важливі для освіти і науки держави. Тут готують справжніх фахівців, які йдуть в ногу з часом і добре розуміють сучасні вимоги. Хотілося б, щоб цей досвід переймали й інші навчальні заклади. Адже сьогодні не завжди усвідомлюють необхідність навчати людину – особистість і професіонала, враховуючи всі аспекти діяльності, що очікують молодого спеціаліста у майбутньому. Тим більше ми живемо в період, коли відбуваються постійні зміни. Тому, по-перше, потрібно зрозуміти, що таке освіченість. Адже це не просто вміння писати, читати або володіння певними навичками у тій чи іншій сфері, а наша здатність навчатися впродовж життя. Освічена людина та, для якої знання є основою не тільки професійної діяльності, а й громадської.
Інший напрям, що активно впроваджується у гірничому університеті – це формування самодостатньої інтелектуальної особистості, яка зуміє реалізувати себе в подальшому. Ми повинні забути про репресивну педагогіку і сформувати педагогіку толерантності та взаємоповаги. Тільки на цьому підґрунті зможемо побудувати справжнє демократичне суспільство. У гірничому створено усі умови для повноцінного розвитку людини. Тут постійно дбають про формування сучасних систем цінностей. Мене приємно вражає унікальне вміння ректора не йти на крайнощі, а шукати «золоту середину». Тому гармонія в освіті та науці – найвища цінність університету. Глибоко переконаний, що у цьому вузі завжди готуватимуть
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року