Електронна бібліотека/Публіцистика
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
- Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
- Вечірня школаДмитро Лазуткін
- Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
- Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Дніпропетровська, стати першокурсниками одного з кращих вузів країни.
В ньому працюють справжні професіонали. Поряд з ними відкриваються широкі можливості для студентів, які з першого кроку в університеті розуміють, що їх альма-матер перевершила всі сподівання у пошуку істинних знань. Тому виникає палке бажання працювати над собою заради розквіту держави. Геннадій Григорович за роки ректорства разом з професорсько-викладацьким колективом, випускниками вузу створив гірничий університет одним з найкращих у підготовці фахівців, які зможуть вивести промисловість країни на передові щаблі розвитку. Саме тут ніколи не зупиняються на шляху наукового і освітянського зросту, відчувають потреби сучасності, яка не терпить бездіяльності.
Керівник апарату Верховної Ради України, заслужений працівник освіти України, автор понад 80 праць з проблем педагогіки Валентин Зайчук про структуру гірничого університету, його традиції говорить:
«Національний гірничий університет – один з елітних вищих навчальних закладів України. Багато років із задоволенням спостерігаю за тими позитивними зрушення, що відбуваються в його стінах. Непростою ціною вдалося зберегти науковий потенціал цього закладу, незважаючи на внесення змін до планів прийому студентів.
Що є характерним для вузу і визначає, на мій погляд, його провідну роль у системі вищої освіти України? Передусім, це високий і постійно зростаючий інтелектуальний, науковий, педагогічний потенціал. Поєднуючи бережливе ставлення до ветеранів, які мають величезний життєвий і професіональний досвід, активно залучаючи до науково-педагогічної діяльності молодь, створюють сплав, на якому ґрунтуються успіхи гірничого університету. Як результат – у ньому сформувався енергійний, ініціативний колектив однодумців, яких відзначає дух новаторства, невгамовності, постійного пошуку, використання форм і методів роботи, адекватних до вимог часу. У цьому прекрасному колективі розвинене почуття нового, перевірена світовою практикою і власним багатим досвідом стратегія».
Ще однією привабливою рисою НГУ є те, що тут ніколи не виконують завдання автоматично, які ставляться Міністерством освіти і науки України перед вищими школами, а намагаються в усьому знайти правильну відповідь. Безсумнівно, що це не просто, адже говорячи про розвиток освіти та науки, досить часто забувають, що за цим процесом стоїть виховання студентської молоді з різною психологію і життєвими потребами. На жаль, сьогодні для когось головне – матеріальні цінності та пошук легкого існування. Але ж це руйнування...
Спостерігаючи за спілкуванням студентів з професором Геннадієм Півняком, відчуваєш, що усе сказане ним дає розуміння того, як потрібно працювати над собою, щоб знайти те, чого шукає насправді кожен: щирості, радості, яку приносить улюблена робота, та справжнього щастя. Звичайно, шлях до цього не легкий, а тернистий і довгий. Це довгі дні і ночі роздумів над своїми вчинками, боротьба з лінню, бажанням відсахнутися від болю, який приносить очищення, та страхом перед новими випробуваннями.
Під час однієї із лекцій, яку читав Вчитель, я, мабуть, вперше замислилась над тим, як мало сьогодні істинних педагогів. Хтось за годину викладає навчальний матеріал, а хтось дає відповідь на запитання, які ставить перед нами саме життя. Справжніх Вчителів я зустрічала рідко, але такі зустрічі не забуваються. Дивлюся в очі студентам і думаю: «Чи розуміють вони, як їм пощастило»? Зараз, коли їх молоді серця знаходяться в пошуках себе, дуже важливо, щоб в аудиторію зайшов мудрець, який допоможе і вбереже від того, що веде далеко від Істини.
Гірничий університет – Дім, де класична основа навчання, в якій найголовніше – духовні цінності. З цього починається світ, ранок життя і… освіта. Високу оцінку діяльності університету дає Міністр вугільної промисловості України, Герой України, почесний професор НГУ, голова Наглядової ради НГУ Сергій Борисович Тулуб:
«Національний гірничий університет – один з тих вузів, де утверджуються принципи реформування та здійснення перетворень. Він динамічно розвивається за усіма провідними напрямами: освітнім, науковим, міжнародної діяльності, соціальної сфери, кадрової політики, матеріальної бази. Тому з його стін виходить конкурентоздатний фахівець, який уміє творчо працювати в інформаційному суспільстві. Готовий до ринкових та демократичних перетворень, закоханий у свою справу, відданий державі та своїм вчителям. Маю повне право про це сказати, бо своєю науковою діяльністю, захистом кандидатської і докторської дисертацій зобов'язаний досвідченим педагогам, відомим ученим університету, яких добре знають на міжнародних просторах.
Високоосвічена молодь — стратегічний резерв соціально-економічних реформ в Україні. За умов трансформації українського суспільства особливої значущості набувають питання формування нових життєвих стратегій, компетентності, посилення мобільності, відповідної соціальної поведінки. Усе вище зазначене висуває підвищені вимоги до
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року