Електронна бібліотека/Публіцистика
- КротовичВіктор Палинський
- Львівський трамвайЮрій Гундарєв
- Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
- МістоЮрій Гундарєв
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
- Міста будували з сонця і глини...Сергій Жадан
- Сонячний хлопчикВіктор Палинський
- де каноє сумне і туманна безмежна ріка...Анатолій Дністровий
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
Національний гірничий університет із зразковими показниками своєї роботи.
НГУ – теоретично і практично допомагає розвитку промисловості й економіки країни. Держава, здається, не хоче помічати, що стає все більше і більше молодих перспективних вчених, які, відмовляючись працювати за низьку зарплатню, вимушені займатися іншою сферою діяльності. А це означає, що всього через кілька років вже не буде кому проводити наукові дослідження, впроваджувати нову техніку й готувати фахівців. З погляду на це ректором гірничого прийнято рішення, яке для розвитку науки має велике значення.
З ініціативи Геннадія Півняка у вузі впроваджено програму підтримки молодих вчених «Нам – 30»! У ній беруть участь понад 80 дослідників віком до 30 років, які ведуть поглиблену підготовку з фундаментальних дисциплін. Вони забезпечені сучасним обладнанням, вивчають іноземні мови, беруть участь у найрізноманітніших міжнародних конкурсах. Молоді вчені, які працюють на інноваційні проекти, залежать не тільки від державного фінансування, а й самі здобувають міжнародні гранти. Університет їм в цьому активно сприяє.
Отже, якщо науковцям дати все необхідне для їх розвитку, вони повернуть сторицею. НГУ показує такий приклад, але якщо його не будуть наслідувати в інших вузах, а держава не підвищить зарплатню науковим працівникам, робота над дослідженнями може значно послабитись. У гірничому створено усі умови, щоб цього не трапилося. А сам академік НАН України Геннадій Півняк намагається впровадити таку політику підтримки молодих вчених і за межами вузу.
З керівником Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України, академіком Борисом Стогнієм його об’єднують спільні позиції. Їх плідна співпраця триває не один рік, а про її результати я дізналася від Бориса Сергійовича:
"Відділення, яке я очолюю, охоплює роботу всіх напрямів енергетики. Для України ця сфера – першочергова. Гірничий університет втілює в життя важливі дослідження з проблем вугільної енергетики та потужних електромеханічних систем. Окрім того, дякуючи ректорові НГУ, напрям екологічно чистої енергетики стає більш доступним, його розвиток зараз набирає швидких обертів. Галузева наука має низку ще не розв’язаних питань. Особлива турбота про потенціал НАН України, який зростає і дякуючи Національному гірничому університету. На його базі створено спільний Інститут гірничої та металургійної електроенергетики, який очолює академік Геннадій Півняк. Інститут поєднує академічну і освітянську науку. Саме тут працюють над важливими питаннями сучасної енергетики і проводяться поглиблені наукові розробки.
Внесок гірничого в розвиток освіти і науки України – безцінний. Але не знаю, чи досягли б ми такого успіху, якби не вміння його керівника втілювати ідеї у життя. Він має надзвичайний талант організатора, знаходить спільну мову з кожним. Студенти з глибокою повагою та шаною ставляться до свого ректора. Мені здається, що молодь набагато чутливіше, ніж люди старші за віком, сприймає настрій душі. Геннадій Григорович відразу викликає довіру, а це велика рідкість. Його цілеспрямованість у роботі й досконале її виконання дають важливі результати для України".
Сьогодні Національний гірничий університет має потужний науковий потенціал. Наукові роботи, що проводяться в ньому, передують майбутньому. Швидко розвивається структура вузу, і складається враження, що тут можуть вирішити найскладніше завдання, пов’язане з освітою та наукою, промисловістю та економікою.
Цей Дім має серце, яке дуже болить, коли в країні відбуваються негаразди, і дає зрозуміти, як діяти – енергійно, розумно, змістовно. Ця майже 110-річна будівля має особливий магнетизм. У чому він?
Напевне, у самій історії університету. Незабаром після його заснування (1899 р.), тоді заклад йменувався Катеринославським гірничим училищем, під землею було прокладено штольню, яка й до сьогодні поєднує центральний корпус із Свято-Преображенським кафедральним собором, розташованим неподалік. Цією дорогою духовенство приходило в університет, щоб у тиші й священному спокої промовити молитву до Бога. Чому саме в гірничому? Існує безліч гіпотез. Більше сторіччя минуло з того часу, у радянський час перехід довелося закласти, але благодатна сила молитви й сьогодні відчувається у Домі. Університет зберіг у своїй душі первозданну чистоту, яку намагається відродити в усьому.
Нещодавно у Домі було відновлено давню традицію – проведення Випускного балу. Незважаючи на те, що останній бал проходив ще на початку XX століття, в ньому відчувається чарівність і неповторність. Це визначна подія як у вузівському, так і в культурному житті міста. Дивовижну атмосферу створюють самі вихованці гірничого. Присутні потрапляють на справжній бал, про який писали класики. Вальс, полонез, менует, мазурка зачаровують плавністю й красою рухів. У просторому вестибюлі з високими білосніжними колонами, все потопає у світлі кришталевих люстр. Симфонічний оркестр Дніпропетровського академічного театру опери та балету своєю
Останні події
- 31.12.2024|09:21Надія Мориквас: Якби не війна, я б написала про митця психологічний роман
- 30.12.2024|13:38«Літературний Чернігів»: КРІЗЬ ПРИЗМУ ЧАСУ
- 27.12.2024|15:35Український фільм «Редакція» вийшов онлайн на Netflix
- 27.12.2024|15:32«Крабат»: похмуре історичне фентезі чи історія нашого покоління?
- 27.12.2024|15:25Найкращі українські книжки 2024 року за версією ПЕН
- 23.12.2024|20:38Вийшов друком другий том духовних записок Ігоря Павлюка
- 23.12.2024|18:24У ВСЛ виходить новий роман Євгенії Кузнєцової «Вівці цілі»
- 19.12.2024|11:01Топ БараБуки: довгий список найкращих дитячих і підліткових видань 2024 року
- 19.12.2024|07:49Топ продажів видавництва VIVAT у 2024 році
- 18.12.2024|13:16Фонд Східна Європа за підтримки Швейцарії випустив онлайн-курс для підлітків «Не можеш сказати – пиши!»