Електронна бібліотека/Публіцистика

LET ME GОOKEAN ELZY
Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Чужими піснями отруєна даль не навіки...Ігор Павлюк
Візерунки на склі. То від подиху нашого...Мар´яна Савка
Святи Йордан водою не вогнем...Мар´яна Савка
Така імла - поміж дощем і снігом...Мар´яна Савка
Він переїхав в Бучу в середині березня 2021...Максим Кривцов
Приймаю цю осінь внутрішньовенно...Сергій Кривцов
Скільки б я не старався виїхав по-сірому...Максим Кривцов
Падає ліс падає людина падає осінь...Сергій Кривцов
Зайшов до друга додому...Сергій Кривцов
Коли запропонують витягти соломинку памʼятіСергій Кривцов
Змійка дороги вигинається...Сергій Кривцов
Як же мріється нині про ваші нудні біографії...Максим Кривцов
Втрати...Сергій Кривцов
В прифронтовому місті...Сергій Кривцов
Завантажити

один раз у житті і не зраджує їй за будь-яких обставин. Дуже ціную дружбу з ним і його родиною. У нього напрочуд уважна й любляча дружина. Дивлячись на них, неодмінно згадуєш слова класика про те, що кожний чоловік має таку дружину, яку заслуговує. Я щиро радію за Геннадія Півняка!"
Ректор веде за собою співробітників гірничого університету, не розмінюючись на дріб’язкові речі, не зневіряючись, не впускаючи у своє серце сум і неспокій. Звичайно, зберегти божественність душі надзвичайно складно, але навіщо інакше жити, якщо легко піддаватися спокусам?
Колектив університету вміє працювати злагоджено, щоб негаразди обходили осторонь. Є ще один незаперечний факт: роботі вузу дають найвищу оцінку за кордоном. Тобто, поки на конференціях і «круглих столах» обговорюються питання щодо вступу країни в Євросоюз – діяльність Національного гірничого університету вже визнають високопрофесійною країни Європи, співпрацюють із ним, обмінюються досвідом і, завдяки цьому, сприймають Україну як рівноправного партнера.
Давайте замислимось, як вдалося цього досягти? По-перше, мабуть, тому, що в колективі гірничого університету діють, а не просто дискутують. По-друге, історія і традиції вузу ніколи не забуваються, їх пам’ятають і відроджують в серцях тих, хто знаходиться в його стінах. У кожній моїй розмові з людьми, які знайомі зі структурою вузу, згадувалися історичні моменти, нероздільні з сучасністю. Про це говорить і академік Національної академії наук України, голова ради Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України, ректор НТУУ "Київський політехнічний університет" Михайло Захарович Згуровський:
«Національний гірничий університет (раніше Катеринославське вище гірниче училище), як і Київський та Харківський політехнічні інститути, є засновником інженерної освіти України, що почала формуватися ще наприкінці позаминулого сторіччя.
Завдяки високому рівню кваліфікації професорсько-викладацького складу і плідній співпраці вузу з промисловістю в університеті було засновано всесвітньо відому наукову школу з геології та гірництва, що великою мірою сприяє виходу нашої країни на світовий рівень технології розробки і видобутку корисних копалин.
У період діяльності на посаді Міністра освіти і науки України я неодноразово відвідував Національний гірничий університет і завжди відчував особливу атмосферу цього навчального закладу. Тут поєднані славетна історія та науково-освітня діяльність, притаманна для університету світового рівня.
На мій погляд, визначна риса гірничого університету – це гармонійне поєднання технічної та гуманітарної освіти, що складає основу формування сучасного, всебічно розвиненого фахівця.
Широке міжнародне визнання, Державні премії України в галузі науки і техніки, численні наукові публікації у провідних фахових виданнях, наукові відкриття, гранти на наукові дослідження, актуальність та важливість наукових проблем, які вирішуються, дають підставу вважати: гірничий – модель сучасного дослідницького університету.
Творча діяльність його ректора, академіка НАН України Г.Півняка , викладачів та студентів, дозволила НГУ зайняти чільне місце серед провідних вищих навчальних закладів України, стати показником якісної сучасної освіти».
Сьогоднішній Національний гірничий університет – потужний науково-навчальний комплекс, де упроваджуються новітні освітні технології, прикладні наукові дослідження та створена розгалужена інноваційна структура. Це результат послідовної, виваженої і безупинної фундаментальної діяльності. Як учасник презентаційного альманаху "Діловий імідж України" НГУ отримав диплом за партнерство та інтеграцію у світову економічну співдружність.
Що сприяє успішній роботі? Спочатку Болонський процес запровадили в НГУ так, щоб студентам було доступно, цікаво і просто зрозуміти його зміст. Залишаючи кращі напрацювання освіти і науки України, в НГУ було удосконалено Болонську систему і зроблено її більш сприйнятливою. Завдяки їй, наукова база покращилась, зміцніли міжнародні зв’язки, активно здійснюються академічні обміни студентами і викладачами. Для когось колишня система навчання є більш досконалою. У гірничому враховані всі аспекти, тому освіта в ньому має багато позитивних рис.
Ще одним кроком вперед для вузу є дружба і співробітництво з Фрайберзькою гірничою академією, Бранденбурзьким технічним університетом, Ройтлінгенським технічним університетом, Есслінгенським університетом прикладних наук (Німеччина), Краківською гірничо-металургійною академією (Польща), Московським державним гірничим університетом (Росія). Завдяки ректору НГУ налагоджено міцні ділові стосунки з багатьма вузами та науковими установами країн Європи, Азії, Австралії, США, Канади, Росії, Узбекистану, Казахстану, Білорусі.
Науковцями гірничого університету разом зі своїми колегами упроваджено спільні наукові проекти та програми, що розвивають такі галузі України, як енергетика, металургія, машинобудування, охорона довкілля, нові матеріали,



Партнери