
Електронна бібліотека/Публіцистика
- Хтось спробує продати це як перемогу...Сергій Жадан
- Нерозбірливо і нечітко...Сергій Жадан
- Тріумфальна аркаЮрій Гундарєв
- ЧуттяЮрій Гундарєв
- МузаЮрій Гундарєв
- МовчанняЮрій Гундарєв
- СтратаЮрій Гундарєв
- Архіваріус (новела)Віктор Палинський
- АРМІЙСЬКІ ВІРШІМикола Істин
- чоловік захотів стати рибою...Анатолій Дністровий
- напевно це найважче...Анатолій Дністровий
- хто тебе призначив критиком часу...Анатолій Дністровий
- знає мене як облупленого...Анатолій Дністровий
- МуміїАнатолій Дністровий
- Поет. 2025Ігор Павлюк
- СучаснеІгор Павлюк
- Подорож до горизонтуІгор Павлюк
- НесосвітеннеІгор Павлюк
- Нічна рибалка на СтіксіІгор Павлюк
- СИРЕНАЮрій Гундарєв
- ЖИТТЯ ПРЕКРАСНЕЮрій Гундарєв
- Я, МАМА І ВІЙНАЮрій Гундарєв
- не знаю чи здатний назвати речі які бачу...Анатолій Дністровий
- активно і безперервно...Анатолій Дністровий
- ми тут навічно...Анатолій Дністровий
- РозлукаАнатолій Дністровий
- що взяти з собою в останню зимову мандрівку...Анатолій Дністровий
- Минала зима. Вона причинила вікно...Сергій Жадан
- КротовичВіктор Палинський
- Львівський трамвайЮрій Гундарєв
- Микола ГлущенкоЮрій Гундарєв
- МістоЮрій Гундарєв
- Пісня пілігримаАнатолій Дністровий
один раз у житті і не зраджує їй за будь-яких обставин. Дуже ціную дружбу з ним і його родиною. У нього напрочуд уважна й любляча дружина. Дивлячись на них, неодмінно згадуєш слова класика про те, що кожний чоловік має таку дружину, яку заслуговує. Я щиро радію за Геннадія Півняка!"
Ректор веде за собою співробітників гірничого університету, не розмінюючись на дріб’язкові речі, не зневіряючись, не впускаючи у своє серце сум і неспокій. Звичайно, зберегти божественність душі надзвичайно складно, але навіщо інакше жити, якщо легко піддаватися спокусам?
Колектив університету вміє працювати злагоджено, щоб негаразди обходили осторонь. Є ще один незаперечний факт: роботі вузу дають найвищу оцінку за кордоном. Тобто, поки на конференціях і «круглих столах» обговорюються питання щодо вступу країни в Євросоюз – діяльність Національного гірничого університету вже визнають високопрофесійною країни Європи, співпрацюють із ним, обмінюються досвідом і, завдяки цьому, сприймають Україну як рівноправного партнера.
Давайте замислимось, як вдалося цього досягти? По-перше, мабуть, тому, що в колективі гірничого університету діють, а не просто дискутують. По-друге, історія і традиції вузу ніколи не забуваються, їх пам’ятають і відроджують в серцях тих, хто знаходиться в його стінах. У кожній моїй розмові з людьми, які знайомі зі структурою вузу, згадувалися історичні моменти, нероздільні з сучасністю. Про це говорить і академік Національної академії наук України, голова ради Асоціації ректорів вищих технічних навчальних закладів України, ректор НТУУ "Київський політехнічний університет" Михайло Захарович Згуровський:
«Національний гірничий університет (раніше Катеринославське вище гірниче училище), як і Київський та Харківський політехнічні інститути, є засновником інженерної освіти України, що почала формуватися ще наприкінці позаминулого сторіччя.
Завдяки високому рівню кваліфікації професорсько-викладацького складу і плідній співпраці вузу з промисловістю в університеті було засновано всесвітньо відому наукову школу з геології та гірництва, що великою мірою сприяє виходу нашої країни на світовий рівень технології розробки і видобутку корисних копалин.
У період діяльності на посаді Міністра освіти і науки України я неодноразово відвідував Національний гірничий університет і завжди відчував особливу атмосферу цього навчального закладу. Тут поєднані славетна історія та науково-освітня діяльність, притаманна для університету світового рівня.
На мій погляд, визначна риса гірничого університету – це гармонійне поєднання технічної та гуманітарної освіти, що складає основу формування сучасного, всебічно розвиненого фахівця.
Широке міжнародне визнання, Державні премії України в галузі науки і техніки, численні наукові публікації у провідних фахових виданнях, наукові відкриття, гранти на наукові дослідження, актуальність та важливість наукових проблем, які вирішуються, дають підставу вважати: гірничий – модель сучасного дослідницького університету.
Творча діяльність його ректора, академіка НАН України Г.Півняка , викладачів та студентів, дозволила НГУ зайняти чільне місце серед провідних вищих навчальних закладів України, стати показником якісної сучасної освіти».
Сьогоднішній Національний гірничий університет – потужний науково-навчальний комплекс, де упроваджуються новітні освітні технології, прикладні наукові дослідження та створена розгалужена інноваційна структура. Це результат послідовної, виваженої і безупинної фундаментальної діяльності. Як учасник презентаційного альманаху "Діловий імідж України" НГУ отримав диплом за партнерство та інтеграцію у світову економічну співдружність.
Що сприяє успішній роботі? Спочатку Болонський процес запровадили в НГУ так, щоб студентам було доступно, цікаво і просто зрозуміти його зміст. Залишаючи кращі напрацювання освіти і науки України, в НГУ було удосконалено Болонську систему і зроблено її більш сприйнятливою. Завдяки їй, наукова база покращилась, зміцніли міжнародні зв’язки, активно здійснюються академічні обміни студентами і викладачами. Для когось колишня система навчання є більш досконалою. У гірничому враховані всі аспекти, тому освіта в ньому має багато позитивних рис.
Ще одним кроком вперед для вузу є дружба і співробітництво з Фрайберзькою гірничою академією, Бранденбурзьким технічним університетом, Ройтлінгенським технічним університетом, Есслінгенським університетом прикладних наук (Німеччина), Краківською гірничо-металургійною академією (Польща), Московським державним гірничим університетом (Росія). Завдяки ректору НГУ налагоджено міцні ділові стосунки з багатьма вузами та науковими установами країн Європи, Азії, Австралії, США, Канади, Росії, Узбекистану, Казахстану, Білорусі.
Науковцями гірничого університету разом зі своїми колегами упроваджено спільні наукові проекти та програми, що розвивають такі галузі України, як енергетика, металургія, машинобудування, охорона довкілля, нові матеріали,
Останні події
- 24.05.2025|13:24Дискусії, перформанс і культурна дипломатія: як пройшов інтенсив EcoLab 2.0
- 24.05.2025|13:19У просторі PEN Ukraine відбудеться читання Ганни Осадко і Марини Пономаренко
- 24.05.2025|13:15«Україна. Свобода. Європа»: Старий Лев презентує книгу журналіста Ростислава Хотина
- 23.05.2025|09:25Meridian Czernowitz видає третю поетичну збірку Шевченківської лауреатки Ярини Чорногуз — «Нічийний шафран»
- 20.05.2025|11:40Оголошено Короткий список VII Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея 2025 року
- 16.05.2025|15:50«Танго для трьох»: він, вона і кґб
- 15.05.2025|10:47Літературний конкурс малої прози імені Івана Чендея оголосив довгі списки 2025 року
- 14.05.2025|19:0212-й Чілдрен Кінофест оголосив програму
- 14.05.2025|10:35Аудіовистава «Повернення» — новий проєкт театру Франца Кафки про пам’ять і дружбу
- 14.05.2025|10:29У Лондоні презентували проєкт української військової поезії «Збиті рими»