Електронна бібліотека/Публіцистика

Любити словомЮрій Гундарєв
КульбабкаЮрій Гундарєв
Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
Закрите небоЮрій Гундарєв
БезжальноЮрій Гундарєв
Людському наступному світу...Микола Істин
СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
Поетичні новиниМикола Істин
Настя малює не квіткуПавло Кущ
БубликПавло Кущ
Серцем-садом...Микола Істин
коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
LET ME GОOKEAN ELZY
Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
де я тебе розлив...Сергій Осока
"Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
Після снігуОксана Куценко
Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
Буде час, коли ти...Сергій Жадан
Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
Вечірня школаДмитро Лазуткін
Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Завантажити

інтелектуального рівня суспільства. Вони є запорукою успіху для випускників Національного гірничого університету. Адже тільки та держава посяде чільне місце у світі, яка працюватиме за новими технологіями.
На високому рівні тут готують науково-педагогічні кадри для забезпечення якості реформ навчального процесу, досягнення інноваційного рівня вивчення базових і фундаментальних дисциплін гуманітарного та профільного циклів.
У гірничому – досвідчений, високопрофесійний колектив професорів, доцентів, докторів і кандидатів наук, викладацький склад на чолі з академіком Національної академії наук України Геннадієм Півняком. Завдяки йому в університеті створено наукову школу гірничої та металургійної електроенергетики. Наукові праці академіка Г.Г.Півняка та його колег широко впроваджуються у виробництво. Вони спрямовані на раціональне використання мінерально-сировинних ресурсів, сприяють забезпеченню сталого інноваційного розвитку та ефективному функціонуванню енергокомплексу України.
Усе це – підтвердження того, що наукова школа НГУ заслужено визнана на світовій карті у сфері підготовки фахівців різних ступенів, наукових досліджень та експертиз, що допомагає інтернаціоналізації освіти і науки, подальшій інтеграції вузу до світової освітянської та наукової спільноти».
Досягнення навчального закладу є і заслугою його студентів, які стали гідними учнями. Вони реалізовують отримані знання, освячені любов’ю до Батьківщини, людей та своєї альма-матер. Такі фахівці – справжня цінність для підприємств. Особливо сьогодні, коли випускників НГУ все частіше запрошують на роботу бізнесові структури, що є добрим перспективним показником для будь-якого вузу. Ректор НГУ, розуміючи кадрові потреби підприємництва, разом з високопрофесійним колективом вузу розробляє програми, що дозволяють створити систему, яка, удосконалюючи освіту та науку, збагачуватиме бізнес країни. Такий напрям став додатковим стимулом для успішного навчання студентів. Наприклад, поява стипендіального фонду Віктора Пінчука «Завтра. UA» подарувала радісний натхненний настрій молоді. У загальнонаціональному конкурсі України Національний гірничий університет посів перше місце. Іменні стипендії отримали 19 студентів – це найбільша кількість серед вузів!
Після конкурсу «Завтра. UA» вихованцями НГУ зацікавились багато підприємств та установ, що прагнуть зібрати команду справжніх професіоналів. Хто б не хотів мати у себе таких розумних фахівців? В університеті довіряють талановитій молоді і намагаються допомагати в усьому. Коли Геннадій Півняк присутній на зборах студентського самоврядування, завжди уважно слухає і дає цінні поради. Ніколи не говорить категорично: «Ні, ви не праві». Роз’яснює питання так, щоб студенти самі побачили недоліки у своїй пропозиції і знайшли правильну відповідь. Не розчаровується молодь у своїй альма-матер, бо знаходить тут все для своєї душі: від науки – до театру. Вони навіть видають свою студентську газету. Вихованці НГУ можуть спробувати себе ще на одній ниві – журналістській. Декілька студентів, за підтримкою ректора, щороку мають нагоду пройти стажування у Всеукраїнській газеті «День».
Наукові звершення гірничого – міцний фундамент, що створює сучасні технології видобутку вугілля й екологічно чистого його використання, фундаментальні і прикладні дослідження. НГУ на високопрофесійному рівні здійснює підготовку фахівців з гірничої справи, починаючи з геологорозвідки й закінчуючи переробкою, збагаченням і використанням мінеральної сировини. Тут впроваджені спеціальності, про які тільки починають говорити в інших вузах України. Гірничий університет – один з небагатьох, з яким співпрацює і створює спільні інститути Національна академія наук України щодо проведення програм, спрямованих на покращення роботи паливно-енергетичного комплексу країни.
Завдяки такій плідній співпраці ректору НГУ вдається розв’язувати складні питання фінансування, проводити дослідження, результати яких високо цінують і за кордоном, залучати до розробок бізнесові структури. Як не дивуватися такому вмінню втілювати найскладніші ідеї у життя?
Думку з приводу становлення НГУ, як дослідницького вузу, пощастило дізнатися у президента НАН України Бориса Євгеновича Патона. Він людина рідкісного дару, розуміє сутність речей з першого погляду. Неодноразово чула, як захоплювався його мудрістю Геннадій Півняк і, після спілкування з Борисом Євгеновичем, сама пересвідчилась у справедливості сказаного про нього. Його велич і розум криються у кожному промовленому ним слові.
"Протягом декількох років знайомий з ректором Національного гірничого університету. Разом з ним НАН України виконує ряд фундаментальних досліджень. До цього університету ставлюся з великою повагою і визнанням, адже тут виховане не одне покоління видатних вчених. Геннадій Григорович зберігає і продовжує безцінні традиції вузу. Вже десять років – академік НАН України. Він – людина, до думки якої прислухаються інші. У скарбниці гірничого тільки за 2006 рік – дві

Останні події

21.11.2024|18:39
Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
19.11.2024|10:42
Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
19.11.2024|10:38
Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
11.11.2024|19:27
15 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
11.11.2024|19:20
Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
11.11.2024|11:21
“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
09.11.2024|16:29
«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
09.11.2024|16:23
Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
09.11.2024|11:29
У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
08.11.2024|14:23
Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року


Партнери