Електронна бібліотека/Публіцистика
- Любити словомЮрій Гундарєв
- КульбабкаЮрій Гундарєв
- Білий птах з чорною ознакоюЮрій Гундарєв
- Закрите небоЮрій Гундарєв
- БезжальноЮрій Гундарєв
- Людському наступному світу...Микола Істин
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- СЦЕНИ З ПІДЗЕМЕЛЛЯАнатолій Дністровий
- Пізно ввечері, майже поночі...Сергій Жадан
- Поетичні новиниМикола Істин
- Настя малює не квіткуПавло Кущ
- БубликПавло Кущ
- Серцем-садом...Микола Істин
- коли надто пізно ти знаєш що мало любив...Анатолій Дністровий
- LET ME GОOKEAN ELZY
- Конвертуй світлосутність поезії в душах...Микола Істин
- де я тебе розлив...Сергій Осока
- "Рейвах" (уривок з роману)Фредерік Верно
- Стільки людей поховано у пустелі...Олег Короташ
- Можеш забрати в мене трохи страху?Сергій Жадан
- Далі стоятимеш там, де завжди і була...Катерина Калитко
- Після снігуОксана Куценко
- Спочатку поет жив в життєпросторі світла...Микола Істин
- Буде час, коли ти...Сергій Жадан
- Буде злива початку світу, і підніметься Рось...Катерина Калитко
- І не вистачить сонця, аби все освітитиСергій Жадан
- отак прокинутися від вибуху...Павло Коробчук
- посеред ночі під час важкого кашлю...Анатолій Дністровий
- з міста, якого немає, не доходять новини...Галина Крук
- Велика годинникова стрілкаСергій Жадан
- Вечірня школаДмитро Лазуткін
- Оповита сном (THE SLEEPER)Едгар По
- Нас не вчили жити в такому, і ми вчимося, як можемо...Катерина Калитко
Проекти, які реалізуються в науковому паркі, поєднують освіту та науку, з одного боку, виробництво та бізнес – з іншого, і саме це дозволяє талановитим вченим реалізувати свої дослідження й отримати гідне визнання своєї роботи.
Організація наукового парку є важливою подією в житті нашої країни, адже саме інтелектуальний потенціал є гарантом зростання всієї національної економіки, що дозволить українцям увійти до «золотого мільярду» нашої планети.
Керівництво Дніпропетровської області підтримало цей проект. На базі Національного гірничого університету, враховуючи його визнання у світі, для об’єднання зусиль щодо розвитку та впровадження інноваційних проектів, створено регіональний центр Наукового парку «Київська політехніка».
Знаючи ректора НГУ Геннадія Півняка та відчуваючи душу старовинної будівлі, що дихає величною силою знань, плекаю надію, що реалізація Наукового парку невдовзі дасть позитивні зрушення в освіті та науці. Національний гірничий університет – це держава в державі. У ньому збережена вікова мудрість. Студентів вчать бути людяними й щирими, бо вміння створювати досконалу систему політики, економіки і державності може розкритися тільки у людей, внутрішній світ яких сповнений добром.
Життя Дому, його змістовна діяльність, допомагає державі рухатися вперед. Щораз захоплююся зовнішньою і внутрішньою красою будівлі. Завжди повертаєшся до неї, бажаючи зустріти Вчителя, шукаючи відповідь на питання, що бентежить душу, …
Іноді намагалася бути настирною і розкрити всі таємниці вузу, дійти до кінця в розумінні сили гірничого. Одного разу запитала Геннадія Григоровича: у чому досконалість університету?
Здивувався моєму запитанню, проте сказав: «Досконалість? Якщо я скажу, що тут неперевершена система навчання й найуспішніший вуз, чи буде це правдою? І чи буде це університет, якщо ми зупинимось на якійсь оцінці й почнемо жити ілюзіями. Сучасність не терпить цього. Ми у постійному пошуку. Працюємо над удосконаленням освіти й науки, наша система навчання змінюється. Головне – не забувати, що рухатися вперед треба впевнено і ефективно»!
І все ж переконана: якщо перейняти досвід вузу іншим – отримаємо чудову базу для розвитку наукової діяльності України.
До кожної справи ректор гірничого підходить з добром і розумінням. Якби хотілося, щоб кожна людина знайшла в собі силу не втрачати краси своєї душі, не продаватися нищівним почуттям. Необхідно бажати в своєму житті зробити щасливішим світ…
Швидко плине час, але навіть за годину ректору вдається подарувати незабутнє відчуття довіри і щирості співрозмовнику. На лекції з дисципліни «Перехідні процеси в системах електропостачання» Вчитель викладає предмет, а потім спілкується зі своїми студентами. Кожна зустріч по-особливому цінна…
Ніжні білі пелюстки торкнулися зелені дерев… Вже розпочалася перерва, і за вікном чувся радісний сміх. Його дзвінкі переливи теплою хвилею весняного вітру вливаються крізь відчинені вікна аудиторій університету. В одній з них, забувши про плинність часу, щось обговорюють учні з Геннадієм Григоровичем.
Якщо прислухатись, мова йде про новий цікавий проект, що НГУ разом із закордонними партнерами та інститутами НАН України презентує для участі у конкурсі Євросоюзу. Вчитель розповідає, що на базі університету найближчим часом буде створено Центр культури Китаю в Україні. Студенти починають пропонувати свої ідеї.
«Дякую за ваші щирі душі, - говорить професор. - Відпочивайте, насолоджуйтесь життям і готуйтесь до іспиту»!
Молодь згадує про прекрасну сонячну пору року і залишає затишну аудиторію. Ректор підходить до вікна і, дивлячись на дороге серцю подвір’я Дому, відчув, що лекція була неповторною.... Вона здалася миттю, але за цю мить він прожив життя! І подумки подякував своїм Вчителям, родині та рідній альма-матер за те, що протягом довгих років дарують йому силу зберігати знання і традиції вузу, передаючи їх своїм учням.
Післямова автора
…Настає ранок. У передчутті нового дня природа вдихає силу вогняного сонця, яке своїм лагідним теплом тендітно торкнулося обрію людських мрій. Симфонія долі і гармонії грає райдужними кольорами на небі. Вслухайтеся в її божественне звучання – відчуєте Істину душі Всесвіту.
Тихий нічний вітерець, перетворюючись у сильний весняний вітер, грає молодим листям мелодію, яка надихає бажанням розпочати день сьогоднішній впевнено, залишивши у минулому всі негаразди. Ось вітер пронісся між невисокою травою, де тремтять краплинки ранкової кришталевої роси. І раптом… чаруючий серце щебет птахів змушує завмерти його швидкоплинним мотивам ранкової гами. Який неповторний спів! Дзвінкий, але спокійний, навіює добрі щасливі думки.
Початок дня. На темних величних хвилях води золотий шлях від яскравого сонця зігріває наше життя. Багато питань ставить воно перед нами. Стільки випробовувань потрібно пройти, щоб зрозуміти, чого ми варті. Але завжди необхідно пам’ятати, що наші вчинки можуть як звеличувати
Останні події
- 21.11.2024|18:39Олександр Гаврош: "Фортель і Мімі" – це книжка про любов у різних проявах
- 19.11.2024|10:42Стартував прийом заявок на щорічну премію «Своя Полиця»
- 19.11.2024|10:38Поезія і проза у творчості Теодозії Зарівної та Людмили Таран
- 11.11.2024|19:2715 листопада у Києві проведуть акцію «Порожні стільці»
- 11.11.2024|19:20Понад 50 подій, 5 сцен, більше 100 учасників з України, Польщі, Литви та Хорватії: яким був перший Міжнародний фестиваль «Земля Поетів»
- 11.11.2024|11:21“Основи” вперше видають в оригіналі “Катерину” Шевченка з акварелями Миколи Толмачева
- 09.11.2024|16:29«Про секс та інші запитання, які цікавлять підлітків» — книжка для сміливих розмов від авторки блогу «У Трусах» Анастасії Забели
- 09.11.2024|16:23Відкриття 76-ої "Книгарні "Є": перша книгарня мережі в Олександрії
- 09.11.2024|11:29У Києві видали збірку гумору і сатири «СМІХПАЙОК»
- 08.11.2024|14:23Оголосили довгий список номінантів на здобуття Премії імені Юрія Шевельова 2024 року